Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawel26d

pawel26d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza,

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:55

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a Witam

Postaram się wrzucić jakieś foty

Hej

To jedna z fotek tego rozdzielacza zaczynając od lewej:
- zasilanie P przed nim jakiś korek pod nim pusto
- dwie linki do jostyka
- wąż LS
- i ostatni powrót przed nim również jest zaślepka

Postaram się zrobić jeszcze jakieś lepsze foty

Załączone miniaturki

• rozdzielacz mx 2.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a Dzisiaj, 02:30
  •  

#22 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:41

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a witam to zdiencie mało pokazuje masz P zasilanie czy do gury jest zawór ciśnieniowy nad P jak jest to jest dobrze i teraz jest pytanie czy chcesz podłoczyć prosto z pompy czy z gniazd obok kabiny bo prosto z pompy niegubi się ciśnienia na rozdzielaczu z ciągnika jak z gniad to podłocz tylko zasilanie a te dwa przewody powrót i słyny LS prosto do zbiornika z olejem na sprawdzenie włórz je korkiem wlewowym aby nie kombinować i zobacz co sie dzieje a naj lepiej daj namiary to zadzwonie albo mejla pozdrawiam

#23 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 08:30

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a Taa napewno kontunyacja ciśnienia z powrotem, ciekawa konfiguracja, jeszcze niech zasilanie da do kupy to będzie weselej xD. Żeby działało wszystko niezależnie, to kontynuacje trzeba dać na dwa fabryczne rozdzielacze, ponieważ są one ze sobą polączone i inaczej nie będzie chodzić. A swoją droga kolego, zwracaj uwage na pisownie, bo to jest już kaleczenie języka.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#24 Share pawel26d

pawel26d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 10:05

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a Witam

Wstawiam jeszcze następne zdjęcia

Załączone miniaturki

• roz.4.JPG
  • roz.3.JPG
  • roz.2.JPG
  • roz.1.JPG

#25 Share pawel26d

pawel26d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 14:49

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a Hej

Co jest jeszcze. Wszystkie siłowniki są dwustronnego działania, a podnieść przód mogę tylko na siłownikach przechyłu łyżki. Siłowniki główne chociaż są dwustronnego działania opadają tylko pod ciężarem wysięgnika.

#26 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 18:47

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a witam no i jak chodzi a co do podnoszenia musisz sprawdzić czy na przewodach do opuszczania nie ma zaworu przeciążeniowego pozdrawiam

#27 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 17:07

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a To prawda, że nie znam się na hydraulice Pronarze. Ale innej trochę widziałem. Teraz się zorientowałem, że trochę źle napisałem bo T powinien być bezpośrednio do zbiornika(jak sama nazwa wskazuje Tank). Nadal będę się upierał jednak, że Load Sensing nie ma zastosowania w ciągniku bez pompy o zmiennym wydatku.
Przepraszam, że niektuży bzdury piszom, ale chciałem pomóc, wyszło trochę nieudolnie.
Pozdro.
PS
Po chwili zastanowienia stwierdzam, że układ jaki przedstawiłem we wcześniejszym poście ma sens. Rozdzielacz ładowacza tak jak każdy inny można wpiąć szeregowo w układ gdziekolwiek pod warunkiem zachowania kierunkowości przepływu. Można to opisać jako poszerzenie istniejącego rozdzielacza od hydrauliki o dwie sekcje (bo tyle ma rozdzielacz z ładowacza). Nie wiem jak z wykonalnością tego w tym przypadku.

Edytowany przez Suchy, 01 styczeń 2012 - 22:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:21

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a możesz wpiąć w układ rozdzielacz prosto pod pompę musi mieć np. p zasilanie T powrót w układ ciągnika i LS prosto do zbiornika z olejem aby nie było na nim ciśnienia bo taki rozdzielacz jak pracuje odcina olej do T podnośnik nie działa jak tur robi olej wraca LS a podłącz zwykły rozdzielacz w układ to zawór ciśnieniowy czyma na turze i układ ciągnika i zaś olej gotuje a pompa z zmiennym wydatkiem podaje tyle oleju ile jest na danom chwile potrzebne a co za tym idzie wiadomo no a z tym upieranie ( Suchy ) to w takim razie dlaczego u mnie taki rozdzielacz chodzi na zwykłej pompie pozdrawiam

#29 Share ladowaczeMX

ladowaczeMX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 12:12

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a Rozdzielacz MX który posiadasz jest przeznaczony dla ciągników z pompą LS (tłoczkowa lub jak wolisz zmiennowydatkowa). Będzie problem żeby działało. Układ LS, kiedy nie pracujesz ładowaczem ani innym wyjściem zewnętrznym pracuje na ciśnieniu ok 18-25 bar (zależy od ciągnika). Kiedy zaczniesz pracować ładowaczem, wyjściem LS popłynie SYGNAŁ do pompy ciągnika że musi zacząć pracować na maksa 180-190 bar. I tym wężem też będzie szło 180 bar. Konstrukcja tego zaworu jest taka a nie inna. Dla ciągników z pompą zębata jest zawór innej konstrukcji, zamiast LS jest wolny powrót do zbiornika (wewnątrz cały zawór jest inny).

#30 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:16

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a A więc w tym przypadku rozdzielacz z LS i bez LS to dwa różne rozwiązania. Ja spotkałem się z blokami hydraulicznymi, w których LS jest zaślepiony korkiem a w konieczności jego stosowania jest podłączany.
Czy z LS nie jest tak, że pompa po otrzymaniu sygnału kanałem LS zmniejsza wydatek a bez ciśnienia na kanale LS pracuje z maksymalnym wydatkiem. Wydaje mi się tak ponieważ gdybyśmy mieli ciągnik z pompą LS i maszynę bez LS to ciągnik powinien pracować z maksymalnym wydatkiem. Dopiero w momencie podpięcia maszyny z LS ona daje sygnał do zmiany wydatku pompy na mniejszy proporcjonalnie do zapotrzebowania.
@ysy nie bardzo rozumiem twoją wypowiedz. Kanał LS nie jest kanałem powrotnym tyko sygnałowym, a powrót realizowany jest zawsze kanałem T. Moja propozycja podpięcia rozdzielacza nie zagotuje oleju jak sugerujesz ponieważ rozdzielacz w pozycji neutralnej nie powoduje dużych oporów przepływu. Olej przepływa przez otwarte zawory i wraca do zbiornika. Z resztą, tak samo się dzieje w rozdzielaczach które posiadasz w ciągniku, gdy nie używasz hydrauliki olej Ci się nie gotuje.
Pozdrawiam.

#31 Share ladowaczeMX

ladowaczeMX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 17:04

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a Poradziłeś sobie z podłączeniem tego ładowacza?

#32 Share pawel26d

pawel26d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:05

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a Hej

Koledzy dzięki za wszystkie wypowiedzi i propozycje narazie ładowacz chodzi i pompa w traktorze też jak stanie to będziemy się martwić może to takie podejście troche nie wporządku i komfortu pracy równiez nie ma ale czy w Pronarze mozna o nim mówić oczwiście jak ktos jeździł C-330, C-360(też jeżdźę nic do nich nie mam)to napewno jest lepiej ale w poronaniu z zachodnimi to przepaść. Miejmy nadzieje że może ojciec kupi coś lepezego :) . Jeszcze raz wszystkim dziekuję Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share piter595

piter595

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 luty 2012 - 14:02

Jak podłączyć Tura Mx 100 do pronara 82a Panowie mam ten sam problem ze swoim rozdzielaczem, jest on identyczny jak kolegi pawel26d próbowałem już go podłączać na różne sposoby i nic. Proszę pomóżcie