Skocz do zawartości

Zdjęcie

podatek od cięzarówki

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemoc

przemoc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 22:42

podatek od cięzarówki Witam, kupiłem do użytku w rolnictwie ciężarówkę do 12ton, jak się okazało po zarejestrowaniu to oprócz OC muszę zapłacić podatek drogowy do gminy tj u mnie 1200zł za rok. Słyszałem że można być zwolnionym z tej opłaty, gdyż samochód użytkowany jest do potrzeb własnych i nie świadczę żadnych usług. Może ktoś wie jak to załatwić. Wiem że są pojazdy specjalne np. pługi śnieżne i one są zwolnione z takiej opląty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
podatek od cięzarówki Dzisiaj, 02:02
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 23:11

podatek od cięzarówki Trzeba mieć zaświadczenie że samochód jest wykorzystywany tylko dla swoich potrzeb i wtedy się nie płaci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 23:13

podatek od cięzarówki to czy pojazd użytkowany tylko na własne potrzeby w gospodarstwie (bo jak nie do gospodarstwa to płacisz zawsze prawie)podlega opłatą w gminie zależy od uchwały rady gminy. czasem jest tak że możesz mieć jeden samochód bez opłaty a za następne płacisz, czasem tak że za dwa nie płacisz a czasem tak że za każdy płacisz. Słowem, zależy od gminy. spróbuj poczytać na stronie gminy może mają gdzieś odpowiednie uchwały wpisane, a najlepiej to przejdź się tam osobiście.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 15 grudzień 2011 - 00:11

podatek od cięzarówki U mnie w gminie nie dało się tego obejść jak dużo woziłem to trzymałem a potem zezłomowałem stara bo się nie opłacało 1000 podatku nie dało się obejść tego próbowałem w wydziale komunikacji zarejestrować jako pojazd rolniczy ale też się nie dałoi do tego na krajówki winiety. Wójt może umorzyć taki podatek ale to tylko w skrajnych wypadkach