Skocz do zawartości

Zdjęcie

obowiązkowe ubezpieczenie bydynków

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:18

obowiązkowe ubezpieczenie bydynków Witam

Posiadam na własność dom i budynek gospodarczy + ziemia niecały ha. DO tego dzierżawię ziemię siostry więc zasadniczo mam ponad 1 ha ziemi w związku z czym płacę podatek rolny. W takim wypadku nie mam pojęcia czy muszę płacić "obowiązkowe ubezpieczenie budynków i/lub OC" czy po prostu dobrowolne ubezpieczenie domu. Dotychczas było ono (obowiązkowe) płacone gdyż rodzice mieli ponad 1 ha ziemi ale ją podzielili/przepisali. Nawet ubezpieczyciel nie jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie. Czy ktoś zna temat ? Jeżeli tak to jakich ubezpieczycieli polecacie i czy to ubezpieczenie zależne jest od ilości posiadanej ziemi czy tylko od wybranych opcji ?

Pozdrawiam
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
obowiązkowe ubezpieczenie bydynków Dzisiaj, 16:57
  •  

#2 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:03

obowiązkowe ubezpieczenie bydynków ziemia która dzierżawisz jest w jakiś sposób udokumentowana np przez notariusza????

jesli nie to w takim wypadku formalnie masz poniżej hektara i według prawa nie masz gospodarstwa rolnego no chyba ze jakieś uprawy specjalistyczne szklarnie itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:55

obowiązkowe ubezpieczenie bydynków tak, dzierżawa jest udokumentowana aktem notarialnym abym mógł płacić podatek rolny. Sięgnąłem do źródła czyli ustawy i

"każda osoba fizyczna zajmująca się działalnością rolniczą, posiadająca areał użytków rolnych przekraczający łącznie 1ha i opłacająca w części lub całości podatek rolny, ma obowiązek zawarcia ubezpieczeń obowiązkowych OC rolnika i budynków rolniczych."

tak więc sprawa chyba jasna.

"jak wszelkie sposoby uruchomienia urządzenia zawiodą, wtedy należy przeczytać instrukcję obsługi" ... taki wniosek się nasuwa ;)
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 22:17

obowiązkowe ubezpieczenie bydynków nie rozumie ludzi ktorzy nie chca placic ubezpieczenia wlasnych budynkow . przeciez wystarczy ze podczas burzy piorun uderzy w budynek i sie spali i co wtedy jak nie bedzie ubezpieczony ???a przeciez to tylko kilkaset zł na rok zalezy jeszc\e od wartosci tych budynkow