Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 14 grudzień 2011 - 19:23

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku mam rozsiewacz dwutarczowy i nie wiem czy na 15 rozrzuci, pewnie trzeba będzie dwa razy gęściej jeździc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku Dzisiaj, 01:45
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8163 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:30

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku Ja rozsiewałem ale rozsiewacz ustawiałem na 24 metry a siałem 18.

#3 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1399 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:44

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku ja mam scieżki co 12m do opryskiwacza i rozsiewacza rozsiewałem Rauchem wraz z Saletra Amonową, hmm mysle że raczej te 12m szerokości było w miare równo posiane tymbardziej że z Saletra w tym roku mam taki sam plan kupował ktoś moze już Siarczan Amonu w jakiej cenie się teraz kształtuje?

My siejemy, a Bóg daje plony.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share grzegorz12025

grzegorz12025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:53

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku siarczan amonu gruboziarnisty 1110zł tona , siarczan amonu drobnoziarnisty 860zł tona

#5 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, prod. roślinna

Napisany 16 grudzień 2011 - 18:40

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku Zgadza się siarczan drobnoziarnisty kosztuje ok. 850 zł/t. Ale ja osobiście go nie stosuje ponieważ zakwasza glebę, ażeby uzupełnić braki siarki sieje Kizeryt i wprowadzam w ten sposób także dużą ilość magnezu... Poza tym Kizeryt działa niezależnie od pH gleby....

#6 Share grzegorz12025

grzegorz12025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2011 - 19:48

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku gospodarz92 w takim razie jaka cena kizeryt?

#7 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:30

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku

gospodarz92 w takim razie jaka cena kizeryt?

Ja kupowałem Kizeryt w październiku i biorąc 3 tony bo sieję też pod kukurydzę, płaciłem coś niecałe 1200 za tonę...

#8 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1313 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 17 grudzień 2011 - 08:57

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku Siarczan rozsiewam zagęszczając przejazdy.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#9 Share lukasz612

lukasz612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 22:48

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku A nie lepiej zastosować Saletrosan ma się wtedy za jednym przejazdem rozsiany azot i siarkę ja tak teraz będę robił.

#10 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:16

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku miałem miec polifoskę ale mój diler który zbiera zamówienia i sam sieje 300 ha rzepku, dostał odmowe i musiałem poszukac czegoś innego i kupiłem ten siarczan po 780 będąc w niewiedzy że można gruboziarnisty kupic, najwyżej dwa razy gęściej pojeżdże jak gleba zmarznięta będzie :(

a kizeryt też pylisty jest? bo jak tak to jeszcze gorzej jak siarczan :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:38

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku Ja osobiście nie spotkałem się z Kizerytem pylistym, zawsze stosowałem granulat.

Lukasz bardzo słusznie zasugerowałeś ten Saletrosan, patrzyłem za skład i jest to interesująca oferta... Ja gdybym nie miał saletry i kizerytu prawdopodobnie bym się pokusił... A powiedz mi jak jest z szybkością rozkładu i co za tym idzie działania tego nawozu...?

#12 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:46

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku ile stosujecie siarczanu w rzepaku na ha

#13 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 15:04

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku ja myśle 200 kg siarczanu i ze 250 saletry na pierwszą dawkę

#14 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:23

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku Koledzy a czy koniecznie trzeba siać wiosną siarczan amonu? Ja dałem przedsiewnie w nawozie ponad 80 kg siarki na ha. Czy to wystarczy? Na wiosnę planuję lać rsm. Tak robiłem w tym roku i efekty były bardzo dobre. Dodam że to będzie mój 2 rzepak w życiu więc się uczę dopiero i stąd to pytanie.

Sprzedam siewnik zbożowy Amazone D8 Super 3m. Agregat uprawowo-siewny z hydropakiem Agromasz. Wszystko stan bdb. Komplet lub osobno.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

#15 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:47

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku Nie wiem czy koniecznie wiosną ale myślę że lepiej tak. Z tego co się czyta to siarka jest wymywana w głąb gleby a rzepak potrzebuje jej najwięcej w okresie intensywnego rozwoju.

#16 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:54

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku W tym roku nie daałem wiosną a wyszło całkiem przyzwoicie (3,9 t/ha) jak na 1 raz rewelacja uważam. To może w tym roku coś dorzucę z siarką na wiosnę. Tylko raczej poszukam coś granulowanego, żeby bez prolemu rzucić rozsiewaczem na 24m, jak mam ścieżki zrobione.

Sprzedam siewnik zbożowy Amazone D8 Super 3m. Agregat uprawowo-siewny z hydropakiem Agromasz. Wszystko stan bdb. Komplet lub osobno.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

#17 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:55

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku sam sieję w kratkę ostatnio tak mnie zdenerwował że kilka lat nie siałem z tego co wiem to on wszystko lubi azot ,potas ,bor, siarkę,fosfor,wapno dawka to dobra bo około 60kg na ha zalecają a jesienią czy wiosną to nie wiem jak lepiej ja wiosną na przykład zastosuję bo z saletrą będę rozsiewał jesienią na pewno też nie zaszkodzi

#18 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 21:04

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku ja siałem zawsze 600 kg lubofosu rzepakowego i było ok. ale ostatnio coś nie tak płatki za jasne były i musze ratowac się siarczanem. oczywiście dziękuje za informacje o siarczanie magnezu w granulach i saletrosania ale teraz człowiek zagubiony jest na tym rynku nawozów mimo tego iż ma się wyższe rolnicze to nieraz coś się przegapi, a nieraz dostawcy w ofercie nie mają :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2012 - 22:02

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku Mi sie zdaje ze lepiej saletrosan kupic azot i siarka w jednym bo nie bedziesz musial 2 razy jezdzic i zageszczac przejazdow , tylko tam nie wiadomo jak to cenowo wychodzi xD

Edytowany przez Profil usunięty, 04 styczeń 2012 - 22:07.