Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Mechanika samochodowa i rolnicza, majsterkowanie w garażu, Muzyka.

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:17

Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140 Witam. Dzisiaj pierwszy raz jeździłem swoim John Deerem 3140 w błocie. Okazało się że przedni napęd jest cały czas włączony. Gdy go włączę guzikiem, to jedyną zmianą od wyłączonego jest zapalona kontrolka. Co może być tego powodem? Jest jeszcze jeden problem. Gdy skręcam w lewo, prawe koło zostawia ślad (tak jakby za bardzo skręcało w lewo), a gdy skręcam w prawo to samo dzieje się z lewym kołem (chodzi o koła przednie). Czy to może mieś związek z włączonym napędem, czy inna może być tego przyczyna? Byłem na warsztacie, aby mi sprawdzili zbieżność kół, i wyszło, że zbieżność jest bardzo dobra. Czy mieliście takie problemy w waszych JOHNah?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140 Dzisiaj, 05:43
  •  

#2 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:32

Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140 Musisz sprawdzić czy prąd dochodzi do cewki rozłączającej. Jak wyłączasz napęd to prąd płynie do cewki (elektrozawór) ta steruje zaworem olejowym -ciśnienie oleju rozłącza koszyk sprzęgłowy(ściskany przez sprężynę) napędu przodu.
Gdy włączysz napęd prąd płynie na kontrolkę a koszyk sprzęgłowy jest ściskany przez sprężynę.

Co do kół to przy wyłączonym napędzie skręcając na maxa zewnętrzne koło "rwie" glebę.

Edytowany przez czadowywicek, 14 grudzień 2011 - 18:38.

#3 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Mechanika samochodowa i rolnicza, majsterkowanie w garażu, Muzyka.

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:49

Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140 Czyli z kołami nie da się nic zrobić. ?

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:23

Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140 Sprawdz cewke tak jak kolega podpowiedział a najbardziej czy do niej prad dochodzi. Pod kabina jest kostka w ktorej czesto owy przewod lubi zasniedziec.

Koła masz dobrze,poprostu rwie przez zalaczony naped.

#5 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:53

Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140 W tym tygodniu się tym zajmiemy z tatą. Postaram się napisać co i jak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 23:05

Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140 Jeśli już mowa o przednim napędzie to dorzucę mój pomysł.Żeby przedłużyć żywot automatycznej blokady przedniego mostu.Zamontowałem do dźwigni sterowania podnośnikiem mały wyłącznik dwu funkcyjny krańcowy .Działanie polega na załączeniu cewki(wyłączenie napędu) gdy dzwignia zostanie przesunięta do oporu w celu podniesienia narzędzia.Orząc na stale włączonym napędzie na uwrociach zauważyłem ,że koła przednie z dużym oporem pokonują blokadę.Gdzieś czytałem,że zalecane jest aby napęd wykorzystywany był do jazdy wprost,szczególnie na twardym i suchym podłożu (oczywiście w polu).

Edytowany przez czadowywicek, 15 grudzień 2011 - 23:07.

#7 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 23:23

Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140 To on ma automatyczną blokadę? Pierwszy raz takie coś słyszę. Chyba dużo rzeczy jeszcze o tym ciągniku nie wiem <_< :lol:

#8 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 10:34

Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140 Jakby jej nie było to koło które ma lżej by się kręciło a drugie stało.

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 16:09

Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140 Czyli wystarczy zwykła krańcówka załączona w obwód elektryczny napędu umiejscowiona gdzieś kolo tylengo ramiona? Bardzo sprytne i bardzo tanie rozwiazanie.
Wyłacznik krancowy
Mysle ze taki by sie nadał. Jak bede regenerowal rozdzielacz i podnosnik to na pewno to zamontuje u siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:56

Problem z 4WD w JOHN DEERE 3140 Tak ,tylko musi jednocześnie rozłączać i załączać .Jedne obwód do cewki drugi do kontrolki .Krańcówkę miałem taką i przykręciłem go do osłony dźwigni a ro dźwigni w odpowiednim miejscu dospawałem kawałek płaskownika .Ustawienie krańcówki o której myślisz na zewnątrz przy ramieniu może być nieodpowiednie z uwagi na możliwość uszkodzenia podczas zapinania narzędzi albo mycia .

Edytowany przez czadowywicek, 16 grudzień 2011 - 20:57.