jakub372

co wybrać JD 6630 comfort czy MF 5465

Polecane posty

hubertuss    4653

Faktycznie jd z serii 5x20 czy te 5r mało się psują i praktycznie nie widać na forum rzadnych problemów. Ale poczytajcie sobie temat o serii jd 6x30. Tam co rusz ktoś ma jakis problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert6330    0

Najdrożsi koledzy. Słusznie Hubertuss zauważył że jd seri 5 są mniej awaryjne niżeli 6-ponieważ jest ich znacząco mniej na rynku, dlatego rzadziej o nich słychać. :D Częściej rolnicy wybierając ciągnik marki jd w przedziale do 100km, kierują się tym-żeby ciągnik był bardziej uniwersalny. Czyli nie dość że będzie przekładał bele i inne lekkie prace wykonywał-to też pociągnie pług 4-skibowy i agregat uprawowo-siewny i dlatego wybór pada na serie 6 niżeli 5(choć mają tę samą moc silnika). A co do ich awaryjności- to sam posiadam 6330 i nienarzekam zrobiłem prawie 1000h i nic się nie dzieje(poza jedną awarią, taka mała pierdułka, która wcale mi nieuruchomiła ciągnika wtedy kiedy był mi najbardziej potrzebny). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No niekoniecznie to musi być prawdą-przynajmniej na Podlasiu :D -w wielu gospodarstwach mlecznych seria 5 robi za ciągnik główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Być może chodzi o coś w stylu obracania kota ogonem jak powyżej. Teorię do wszystkiego można dorobić. Na af jest sporo użytkowników 5r ja jakoś nie znalażłem ani jednej uwagi na temat awarii tego modelu. Natomiast na temat serii 6x30 jest ich dość sporo. Gdzieś w temacie o awaryjności jd człowiek pracujący w serwisie chyba w anglii czy irlandii. zamieszczał negatywne opinie na temat tej serii i 6x20 na podstawie własnych doświadczeń to oczywiście też większość nie wierzyła.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

To nie chodzi o wiarygodność opini użytkowników serii6030 tylko kto je zamieszcza. Tak jak kolega @jaro jest urzytkownikiem i od niego można sie wiele dowiedzieć. Tylko czytając różne tematy to najczęściej piszą "a u sąsiada to chodi" albo "kolegi sąsiad opowiadał"

" a wszkole to mówili że trzy wioski dalej to sie JD zepsuł"

Takie gadanie wydaje mi sie niewiarygodne a jest jego najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Witam.JD 6630 czy MF 5465 wcale nie są to ciągniki za wielkie na 40 ha.Owszem taki ciągnik może pracować jako główny i na 150 ha.Na tym forum często zapomina się,że ciągnik dobiera się do maszyn z jakimi się chce pracować,a nie tylko do ha.Posiadam od 2 sezonów MF 5465 i ciągnik pracuje u mnie na 44 ha orneg.Ciągnik waży 6500 kg z przednim obciążnikiem na tuz i ma bardzo dobrze rozłożoną masę uciągu.Miałem dwie awarie tj.czujnik podnośnika nie odczytywał wysokości podnoszenia i cały podnośnik szwankował oraz czujnik pedału sprzęgła.Pierwszy usunięty na gwarancji,drugi 400 zł,robocizna własna.Z ciągnika jestem bardzo zadowolony szczególnie za komfort pracy,rozwiązania techniczne-wszystko pod ręką,spalanie paliwa.W orce z ibisem 4x40x+ pakomat własnej roboty na polu 700m 14 litrów paliwa,z agregatem uprawowo-siewnyn + 900 kg wał croskil na przednim tuz 9 l/ha.Trochę za mały zbiornik na paliwo 145 l w standarcie,jak na cały dzień orki dalej od gospodarstwa to trochę braknie.Robiłem ostatnio test z ibisem 4 x 48 1500 kg wagi na średniej kłasie i dawał sobie bez problemu radę w uciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja mam 5720i złego słowa powiedzieć nie mogę bez niego nie ruszył bym się nigdzie jest poporstu jak członek rodzinyrolleyes.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil5435    304

Jeździłem mf-em i jelonkiem dla mnie bardziej komfortowy jest jelonek jest równiesz lepszy wydaje mi się jelonek bo jest

cięższy dlatego ma dobry uciąg. A z paleniem to różnie ! Lepiej będzie jak zdecydujesz się na johna bo lepszy skręt ma i jest krutszy . mf tylko cenowo go przebija bo mniej kosztuje i ma dużo rzeczy w standarcie .

 

 

 

ALE TO MOJE ZDANIE! POZDRO !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0

Uciąg kolego to nie tylko masa, ale rozstaw osi, rozłożenie masy przód względem tyłu, a tutaj zdecydowanie lepszym ciągnikiem będzie np. Claas. Tutaj macie film dotyczący uciągu pomimo mniejszej mocy: John Deere vs Claas

 

Co do silnkia DPS jest ok tylko znowu jeśli chodzi o Claasa jest on oszczedniejszy, choćby dlatego że wtryskiwacze, komputer sterujący, turbina już nie są JD. Najlepszą możliwością sprawdzenia tego na własne oczy jest możliwość wypróbowania dowolnego ciągnika u swojego dealera Claasa. Jeśli ktoś już próbował może potwierdzić moje słowa. Arion 620 CIS(135KM ECE R24) + pług Rabewerk 4+ na sprężynie na ziemi 2 klasy, tak samo z Unijnym Ibisem =13~14l . Arion 430 CIS (125KM ECE R24) + pług Gregoire Besson 4 na zabezpieczeniu hydraulicznym ziemia 2~3 klasa = 14~16l . Axos 340C z agregatem Unii Grudziądz 3,7m Kombi spalanie na 3~4 klasie 6l (silnik Perkins) Spalanie podane na hektar pracy

Oto zdjęcia z pokazów:

20b7987a93350372med.jpg

76998f484525d3bcmed.jpg

672d762efddf4b69med.jpg

d4b4c1047990ed16med.jpg

Edytowano przez Bartek60001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Ludzie po co w kółko wałkujecie ten sam temat.

Na jednej stronie to same porównania JD z innymi markami, aż strach pomysleć ile tego jest na pozostałych 50kilku stornach. Skoro JD to taki zły ciągnik i w każdym temacie te same zarzuty że:

- dużo pali

- drogi

- psuje się

- słabe przestadzałe wykonanie.

to po co ciągle każdy zastanawia się na JD? Przecież tyle razy były wytykane jego wady.

Może czas zacząć zestawiać z każą marką np taniego i mało palącego NH albo Clasa czy MF?

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

John Deere czy Fendt?

JD5100R czy DF K410

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410

co wybrać JD 6630 comfort czy MF 5465

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410

John Deere 6430 vs Massey Ferguson 5460

JD 6430 czy Claas 430 Cis czy Valtra N101

Lamborghini 115, John Deere 6330, Claas 430 CIS, MF5455

John Deere 5070M Comfort vs New Holland T 5030

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km

Fendt 309 vario vs John Deere 6330 premium

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610

 

Może czas zacząć zestawiać z każą marką np taniego i mało palącego NH albo Clasa czy MF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja powiem tak MF narazie JD napewno nie przebije no chyba że dyna - vt to z tym może być problem.

no tak to jest znajomy ci powie że JD jest zły znajomemu powiedział znajomy 2 jemu znajomy 3 4 5 6.. a znajomy 7 usłyszał od dilera MF :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzeMo324    0

Witam, miałem dokładnie ten sam problem ale ze względów czysto ekonomicznych zdecydowałem się na MF chociaż w okolicach wszyscy mają JD i ...... absolutnie nie żałuję. Co prawda pierwsze wrażenie negatywne bo nie dziłało sprzęgło i skrzynia (blokował biegi na 3). Pomyślałem sobie że masakra, że w ogóle zdecydowałem się na elektronikę ale okazało się, że po prostu koleś który u korbanków montował tuza i tura, źle coś podłączył z powrotem i tyle. Od tego czasu chyba same pozytywy. Silnik pracuje świetnie i dosyć cicho a przede wszystkim oszczędnie. Któryś kolega pisał wcześniej o 14,5 l - Potwierdzam. Przy cięzkiej i strasznie suchej ziemi z 4 skibową unia spalił na jesieni ok 15-15.5 l/ha więc porównywalnie do wcześniejszej opini. w środku jest wygodnie, choć w 6465 jest o niebo lepiej. Jeśli chodzi o JD (kumpel ma model o którym mówiłeś) to są to bardzo porównywalne ciągniki, ale JD pali o wiele więcej. Ma wygodniejszy fotel, ale np rozmieszczenie przycisków i dźwigni bardziej podoba mi się w MF. Massey jest dłuższy ale siła uciągu wydaje mi się proporcjonalna do JD, choć mam wrażenie że MF ma bardzo lekki tył (po wyłączeniu przedniego napędu nawet bez obciązenia stracznie zrywa a jak się weźmie na tura coś ok 1,5-2t to już przy szarpnięciu tyłek mu dryga) Z przędnim napędem żadnych problemów. Inna różnica jaką zauważyem dopiero po zakupie to system hydrauliczny. MF ma wspólny olej dla skrzyni i dla wyjść hydr. dlatego trzeba uważać co się podpina żeby sobie nie zasyfić skrzyni, w JD zbiorniki są osobne. W mf bardziej podoba mi się też skrzynia, Dyna chodzi bez problemów a zmian półbiegów i biegów to czysta przyjemność choć UWAGA, tzreba dokonać kalibracji po pierwszej większej pracy np orce, żeby nie robił zrywów, bo delikatne puszczanie sprzęgła nie pomoże (sprzęgło jest elektroniczne i wymaga kalibracji ) Nic więcej mi do głowy nie przychodzi, wybór nie jest łatwy choć przy obecnych cenach paliwa myślę że MF jest super. Jeśli zostałaby ci kasa to myślę, że lepiej dokupić gadżetów do MF niż kupić podstawową wersję JD, ale to zapewne moja subiektywna opinia.

 

PS: Nie żałuj na zakup przedniego tuza, szybko się okaże, że nawet jeśli nie miałeś do niego maszyn będzie przydatny

Aha, ten zbiornik rzeczywiście mógłby być większy, chyba można wziąć opcjonalnie większy to teraz bym się zdecydował. Jak się ma pole gdzieś dalej, to chciałoby się zrobić cały dzień bez zjazdów a się niestety nie da nawet przy kilkunastu hektarach, bo przy cięzkiej ziemi te 145 l starczy np w orce na ok 10ha czyli jakieś 6-7 h przy dobrej jeździe.

Edytowano przez PrzeMo324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub372    0

Witam,

nie było mnie tu długo, ale chciałbym powiedzieć ze wybór padł na John Deere 6630. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ciągnika. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania odnośnie tego ciągnika chętnie służę pomocą.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

To nic bezawaryjności życzę i dobrze wybrałeś ;)

Kumpel też kupił z resztek JD 6630 Premium dał 280 netto z TLS a ty ile ? jeśli to nie tajemnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub372    0

Kosztował nas 255 netto tyle ze comfort z tls, przednim tuzem, zbiornik paliwa 250 z osłoną, opony tył 580/70 przód 480/70 Goodyear, więcej nie pamiętam. pozdrawiam

Edytowano przez jakub372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj