macius11157

szyber dach w ursusie

Polecane posty

macius11157    168

witam wszystkich serdecznie:)

Mam taka prośbę do wszystkich gdyż będę robił szyberdach w moim ursusie i potrzebne by mi były fotki takiego szyberdachu jak jest zamatowany i wymiary tego kołnierza na dachu pod szyberdach. Zdjęcia także jak są zamontowane teleskopy.

Z góry dzięki.POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

do jakiego ursusa będziesz to dorabiał ??

Bede to robił do ursusa C-360. Dorabiam cały nowy daszek wiec chciałbym zrobić cos podobnego jak w ursusie 4512 jak na zdjeciu @adi4512

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/329063-podorywka-ursus-4512/

tak jak na tym zdjęciu jak się uda oczywiście:D ale nie całościowy dach.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

mi osobiście nie wydaje się by dało się własnoręcznie dorobić szyberdach już szybciej zrobił byś takie podnoszenie dachu jak było w kabinach tzw puszkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A niby czemu ma się nie dać?? Jeśli wie jak używać narzędzi to da rade to zrobić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

mi tylko chodziło o to że to może się nie udać bo ten szyberdach może być nie szczelny i pod czas deszczy będzie woda do kabiny leciała , ale pomysł ciekawy chyba jeszcze nikt nie wpadł na pomysł zrobienia czegoś takiego do c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

nie będzie przeciekać bo zrobię taki kołnierz na dachu żeby trochę do góry wystawał tak ze 3-5cm i na to dopiero klapę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

i może jakieś uszczelki bo to zawsze dodatkowa szczelność , ale te uszczelki chyba szybko odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

oczywiście uszczelki będą takie jak w drzwiach w samochodach z taką gąbką jakby nie wiem jak to się fachowo nazywa:)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Mnie też nachodzi na szyber dach w mojej 60.Już od dłuższego czasu nad tym myślę.Ja bym to zrobił tak...Pojechać na złom wyciąć szyber dach wraz z kawałkiem dachu z samochodu(można wybrać szyber jaki się podoba elektryczny, ręczny wedle życzeń) Potem wyciąć dziurę w oryginalnym dachu.Ładnie zaspawać i gotowe.Nie będzie problemu ze szczelnością itp.


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Oj chcesz ciąć nowy dach?? Poza tym cały dach ci się nie unosi??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Na razie nie będę ciął bo bym musiał zaraz malować itp.To jest bardziej przyszłościowy plan który na pewno kiedyś zrealizuje. Dach mi się podnosi ale praktycznie z tego nie korzystamwink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

ja własnie będę robił nowy dach i wytnę dziurę w dachu i zrobię taki kołnierz na nim będzie uszczelka i na ten kołnierz dopiero klapa na teleskopach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Tylko jak będziesz robił to zrób otwierany "pod wiatr" będzie dużo lepsza cyrkulacja powietrza w kabiniewink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Z drugiej strony masz Kolego rację Tyle że jak będzie otwarty to czy tak czy tak będzie trochę głośniej.Czekamy na fotkismile.gif

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

@prometeusz hałas to i tak czy tak będzie bo to przecież c360 jest. zrobię tak jak mówi @prorok pod wiatr bo kolega ma tak jak w zetorach w swoim ursusie to mówi ze nic nie daje:) tylko tak jak w zetorach to wygląd znowu lepszy ale coś za coś;p

Edytowano przez macius11157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj