jakub16

Spalanie w C-330

Polecane posty

damjan15    0

mi wychodzi mniej więcej 3-4 litry na mth w trybie mieszanym głównie transport może ci wtryski leją i pali wiadro ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pompę podkręcić trochę i w wtryskach ciśnienie zmniejszyć bo pompa ci nie da rady ;) .

 

A głównie to ci twojej 30 dolega ? .

 

podkręcjąc pompe czyli zwiększając dawke powiększa się spalanie,ten silnik nie jest w stanie spalić większej ilości paliwa,=spalanie niecałkowite=czarny dym

zmniejszając ciśnienie na wtryskach powoduje się gorsze rozpylenie paliwa które nie zdaży odparować=spalanie niecałkowite=czarny dym, jak i również dłuższe otwarcie wtryskiwcza, =wieksze spalanie

ja zawsze podnosze ciśnienie na koncówkch wtryskiwaczy, ale pompa musi mieć zdrowe sekcje, twórcy tematu radze niewciskanie pedału do dechy, lecz powoli stopniowo, c330 ie jest demonem mocy szybciej się nie zbierze


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Coś sporo Ursus328 ci pali twój 28 :P ja 3p spalam w orce 3,5 litra godzinę zegarową a hektar robię w cięzkich warunkach 2 godziny wiec dziwne by twój ciapek wiecej palił od 3p :D


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dlaczego nie osiągalny z dobrze ustawionym pługiem 2x30 na przeciętnej ziemi to złoty traktorek do właśnie 2x30 i lepiej współgra niż np. mf 255, nie wiem jak wasze ciapki ale ze średnim obciążeniem w polu ciapek w dobrym stanie technicznym więcej jak te 2,5-3l nie powinien palić, więc robiąc 1ha w 4 godz też ten wynik nie jest zły, dla zabawy różne testy robiłem i z poznaniakiem 2,7m spalanie w wiosennych siewach po polu po agregacie czasami i na 5tce próbowałem wychodziło poniżej 3l/godz zegarowa.

W c330 spalanie na godzinę zegarową może i jest niskie ale na wykonaną pracę podobne jak większych ciągnikach, dla porównania na wypompowanie i wylanie kilku beczek 3 tyś l gnojówki czy wożenie gnoju rozrzutnikiem 3,5t spali na pewno nie mniej niż lamborghini 85km a dużym ciągnikiem zrobię w tym samym czasie ze 40% więcej. A nawet nie wspominam tutaj o historiach typu ciapek grzęźnie z wytrzęsionym do połowy rozrzutnikiem, czy ze zgrabiarką na grząskiej łące, czasy są takie że nie ma czasu na nic a tym bardziej spędzać pół życia w ciągniku obrabiając kilka ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś sporo Ursus328 ci pali twój 28 :P ja 3p spalam w orce 3,5 litra godzinę zegarową a hektar robię w cięzkich warunkach 2 godziny wiec dziwne by twój ciapek wiecej palił od 3p :D

To aż się boje zapytać w jakim czasie obskakujesz ha w lekkich warunkach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Patryk jest kolejnym właścicielem 3p które chodzi na powietrze, chyba se kupie 3p i hektar bede orał 3 litrami.....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

wracając do tematu-przy najcięższym katowaniu-czyt. orka siewna po glifosacie na zeschniętym rżysku, kl IV a i b, 4 bieg -3,5 litra/h zegarową-to jest najwyższy wynik jaki udało mi się osiągnąc kiedykolwiek


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

no tak 30 jak dostanie w kite to zbiornik za 10 godzin łyknie jak nic


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Można oszczędzić trochę paliwa pracując c 330 ale pod warunkiem że robi się to z rozsądkiem np. twarde gruntowe łąki obskakuje c 330 z rozrzutnikiem, jakieś prace w obejściu rozsiewacz itp. ale na pewno nie jest to jakaś duża oszczedność jakby się wielu wydawało od 20-30% i to też zależnie od warunków.

ps mam pytanko do posiadaczy c 330 jako ciągnika pomocniczego czy wasze c 330 też pracując tylko w lekkich pracach zamulają się? po prostu mój ciapek musi dostać czasem ostro po garach przez kilka godzin żeby mieć pełną moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

mój jak jest zimny to jest taki lekko przymulony ale to tak z 5 minut , jak zacznie łapac temperature to jest super zaraz sie wkreca na obroty , ale jak silnik jest zimny to normalne


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mój to jest straszny muł jak jest zimny , dopiero gdy się rozgrzeje , czuć tę moc :D ale to wina zle ustawionego GMP czy rozrządu ...

 

Kazdy ciągnik powinien dostac w d*pę od czasu do czasu ;) oczywiscie bez katowania ale przy pracy w której musi sie wykazac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Mówię jak jest marzę by chodził na powietrze... chociaż na wodę przy dzisiejszej cenie ON Ale skoro dla was to jest coś nie normalnego spalanie takie to cóż.. wiecie wszystko uzależnione jest od prędkości od szerokości orki i obrotów ciągnika. Większości chodzi z 3 skibowym pługiem na 3 biegu 1,7tys obrotów i nie ma h.. ze w takim czasie sie wyrobi. No chyba ze orzecie jak mój sąsiad na 2 skibki 1 bieg 2,2tys obrotów koła skrecone na full w przeciwną stronę oranki ręka na podnosniku i grzebanie kołami bo pług żle ustawiony to owszem spali ciągnik:D jedne słowa powiem "Dobrze ustawiony pług to jest sukces!"


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Większości chodzi z 3 skibowym pługiem na 3 biegu 1,7tys obrotów

 

 

 

:lol: :lol: :lol: już widzę tą głębokość tej orki przy takich parametrach ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

W transporcie 50 km na pusto z przyczepą, drugie 50 na przyczepie około 4,5tony, teren mocno pagórkowaty, nawet 4 pog niektóre górki było, to wyszło mi 19 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Dla mnie kiedys kumpel pomagał robilismy podorywke na dzialce 7 hektarowej 330 plug 2 skibowy uni i 360 3 skiby unii , jak wracalismy do domu zabraklo paliwa w 330 wyjezdzalismy na pole zalani pod korek , 60tka spalila pol zbiornika , wiec na 30stce wyszedl przepal jak huk .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Wszystko zależy od stanu technicznego maszyny. Ja po samej wymianie wtrysków widzę znaczną poprawę. U mnie w orce siewnej (około 18cm), 4 bieg, wychodzi 15-17litrów na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jakie powinno być spalanie przy średnio ciężkiej pracy bo mi pełny bak ginie w oczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ja jak nalałem oranżady i pojechałem orać to też mi bak paliwa zginął w oczach od tej pory jeżdżę na oryginalnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

U mnie pompa i wtryski po remoncie to średnio łyka 2,5 - 3 l/mth czyli tak 12 mth na zbiorniku się zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

To chyba czeka mnie regeneracja pompy tylko za bardzo nie wiem jak się za to zabrać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj