Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w C-330

104 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 22 luty 2011 - 16:14

Spalanie w C-330 według katalogu c-330 ma palic przy 1860 obrotów 2.6 l na godzine u mnie pali ok 3-4 bo mam dawke zwiększona teraz po remoncie to widać musze zmiejszyć
--- URSUS C-328 ---

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w C-330 Dzisiaj, 04:26
  •  

#42 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 luty 2011 - 23:08

Spalanie w C-330 nie patrz tak dokładnie co piszą w katalogu tam spalanie jest liczone na hamowni na równych obrotach a w polu jest całkiem co innego

#43 Share adam1971

adam1971

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2011 - 23:19

Spalanie w C-330 ale większa dawka zwiększa moc silnika więc powinno być czuć zwiększenie mocy i troszkę czarnego dymku

#44 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 luty 2011 - 15:57

Spalanie w C-330 Sama dawka nigdy nie zwiększy mocy silnika. Żeby był mocniejszy musiałoby dostawać się więcej powietrza do komór spalania i masę innych czynników. Przy zwiększeniu dawki co najwyżej będzie miał trochę lepszego buta i kopcił na czarno. Miałem rozkręconą dawkę i różnicy w mocy nie było oprócz czarnego dymu i oczywiście większego spalania.

#45 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 luty 2011 - 18:29

Spalanie w C-330 Dokładnie popieram kolegę wyżej, wyższa dawka paliwa tylko zwiększa spalanie, a moc może nawet spaść gdy dawka jest znacznie przekroczona.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#46 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 23 luty 2011 - 19:36

Spalanie w C-330 Jak dam raptownie gazu to kopci bardziej niż przed remontem a podczas pracy nie zwróciłem na to uwagi ,muszę jeszcze założyć linke od obrotomierza bo wydaje mi sie że ma za wysokie obroty na pełnym gazie ale może mi się to tylko wydawać, powinien dochodzić do 2400 ja się myle to mnie poprawcie

Edytowany przez milanreal1, 24 luty 2011 - 12:21.
orty

#47 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 24 luty 2011 - 10:31

Spalanie w C-330 Ja mam 2 C-330 obie są praktycznie po remoncie jedna c-330 ma orginalne wtryski WZM Warszawskie a druga BOSHA DNOSD 299 podchodzą idealnie jak orginały tylko mają idny wtrysk paliwa podaja też mgiełke tylko taka inna i przez to ciągnmik bardzo mało kopci praktycznie chodzi jak perkins , noi jest troche silniejszy , lepiej się zbiera.

#48 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 24 luty 2011 - 15:33

Spalanie w C-330 jak 30 może pracować jak perkins ??/ przecież ma tłok mniej

Opus meum est

#49 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:00

Spalanie w C-330 Zapewne chodziło o mniejsze kopcenie i szybsze zwiększanie obrotów. :rolleyes:

#50 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:44

Spalanie w C-330 może maja więcej otworów lub jest ustawione większe ciśnienie dlatego jest inna mgiełka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 25 luty 2011 - 10:56

Spalanie w C-330 Dokładnie , jak porównałem wtrysk orginalny a ten z Bosha to jest duża różnica.Orginalny jest gęściejszy i taki strzyk , a na BOSH-a jest mgiełka , jeżdze już 3 rok i bez zazutu , końcówki są od Poloneza 1.9 GLD , podchodzą idealnie.A różnica w pracy silnika i mocy duża.Nawet sąsiad się pytał co zrobiłem że moja c-330 wogóle praktycznie nie dymi w polu nawet przy gazowaniu.Jest dymek ale to minimalny a szybciej wchodzi na obroty tak jakbym 2 obroty wykręcił śrubke od regulacji dawki , Kolega mi o tym powiedział więc jak zobaczylem to u niego to nabrałem chęci i zastosowałem .A mocy jest więcej moim zdaniem o około 5-8 KM.Pod górke u nas we wsi z rozrzutnikiem gnoju swoją drugą c-330 nie wyjade 6 . A tym bez problemu , jeszcze gazu mu można dodawać.

#52 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 25 luty 2011 - 12:04

Spalanie w C-330 Rozpylacz 30-ki ma jeden otworek. Jeśli się nie mylę ten typ końcówki nazywa się czopikowy. Rozpyla paliwo w mgiełkę w kształcie stożka. Zdaje się że w 28 były końcówki z chyba trzema otworkami.

Końcówki BOSCH miałem w 4011. Faktycznie jakość rozpylania paliwa jest lepsza i o wiele większa żywotność. Według mnie inwestycja w porządne wtryski się opłaca. Dłuższy okres utrzymywania odpowiedniego ciśnienia wpływa na mniejsze spalanie, rzadsze regulacje i zdrowsza psychika.

KPK Kumurun Team

#53 Share adam1971

adam1971

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 22:12

Spalanie w C-330 mam właśnie wtryski wyjęte i nabieram chęci na eksperymenty a jak z ustawieniem ciśnienia wtrysku przy BOSCH-u czy takie jak jest w zwykłych końcówkach?

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 22:26

Spalanie w C-330

Ja jak orze pokładanke lub średnią orke pługami 3 skibowymi Grudziąckimi to czuć że z baku ubywa ale i czuć że w polu ubywa :lol: :D Całego baku jeszcze nigdy za dzień nie spaliłem , a orałem od rana do wieczora,oczywiście z przerwami na obiad itd

średnią orkę 3 skibami grudziądzkimi heh mało z krzesła nie spadłem, kolego na 6tej zet moim ciapkiem z 3jakimi grudziądzkimi głebiej jak na 5-7cm nie da się uprawić, fakt faktem że ciapek mało pali, ale jak dać mu w pi*zde lub mierzyć spalanie na wykonaną robotę tzn np. na napompowanie i wylanie jednej beczki, lub roztrzęsienie rozrzutnika, czy zaornie jednego ha to wyjdzie i tak zawsze najwyższe spalanie, nie ma startu do mf 255 czy do smoka jakim jest siwy sdf 80km z tymi samymi maszynami,
heh nie wiem kto orbił pompę dla autora tematu ale mój ciapek po regeneracji pompy i wymianie rozpylaczy w ogóle nie pali ropy normalnie perpetym mobile może pyrkać cały dzień bo nawet go nie gasimy i nie spali nic, co innego jak ma coś zrobić wykonać jakąś prace owszem wykona zejdzie nad tym cały dzień spali wiadro ropy i co z tego jak inny ciagnik spali pół wiadra i zrobi to w 20 min hahahahaha z tymi samymi maszynami
wiem wiem ciapek jest ponad czasowy ale to nie jest ciągnik ;) tylko zabawka dla działkowicza

Edytowany przez Ferdek07, 30 marzec 2011 - 22:28.

#55 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 23:27

Spalanie w C-330 Dla dwóch kolegów wyżej macie racje z żywotnością jakością rozpylania dla końcówek bosch ale za te pieniądze to wole sprawdzać wzm co 100mth i wymieniać co 300mth a jakością rozpylania dla ursusa z technologią z lat 60-tych to wystarczy
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#56 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 10:47

Spalanie w C-330 Witam. Mam pytanie gdzie na tym zdjęciu znajdę śrubę którą zwiększa się dawkę Paliwa.

http://www.iv.pl/ima...87499748827.jpg

#57 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 11:15

Spalanie w C-330 to jest miarka poziomu oleju.

na regulatorze masz od dawki-śruba wygląda identycznie jak od regulacji zakresu cięgna(przeciw-nakrętka na śrubie,regulacja wkrętakiem,otworek na plombę)

#58 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2011 - 13:05

Spalanie w C-330 z drugiej strony taka mala pod katem
--- URSUS C-328 ---

#59 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 14:41

Spalanie w C-330 hmm nie mogę tego znajśc. Mogłby ktoś screena dać gdzie to sie znajduje dokładnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 14:54

Spalanie w C-330 szóstka z przeciwnakrętką,z otworkiem,pod kątem,na obudowie regulatora-ileż tam jest takich śrub?

nic do niej nie jest przykręcone ani nić o nią się nie opiera.