Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w C-330

104 odpowiedzi na ten temat

#21 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 18 październik 2007 - 18:14

Spalanie w C-330 ponad 3 godz muszę się męczyć a spali mi ok 12 litrów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w C-330 Dzisiaj, 04:41
  •  

#22 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 16 listopad 2007 - 20:42

Spalanie w C-330 mam podkręconą dawkę na pompie bo nie miała siły a zamiast tłumika mam pustą rurę z kwasiaka. agregat ma 3 metry szerokości. jezdze na obrotach okolo 2000-2200 rpm
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#23 Share elektrotech

elektrotech

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1402 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A

Napisany 17 listopad 2007 - 08:40

Spalanie w C-330 spalanie jest zalezne odf rodzaju wykonywanych prac..bo trudno porównać orkę do bronowania,czy przewracania siana

#24 Share dmnk217

dmnk217

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 11:39

Spalanie w C-330 u mnie to 330 to prawie nic nie robi tylko opryskiwacz czasami jak nie mam czy zabronować to go biorę i mam podkręconą pompę to jak raz na tydzień zaleję mu wiadro ropy to nie dolewam :lol:

#25 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 20:27

Spalanie w C-330 Mój ciapek pali podręcznikowo a raczej palił . Teraz na uszczelkach ropa leci (dziadek nie ma czasu zrobić a sam nie rozbieram bo nie chce słuchać potem że źle złożone albo coś) to spali nawet 10 L na 1 h orania na 4 klasie.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 20:37

Spalanie w C-330 Ciapek w idealnym stanie technicznym chodzi na powietrze dosłownie i w przenośni wiem to po tym jak zrobiłem głowicę i pompe paliwową i zmieniłem wtryski, niewiele z baku ubywa, a jak mi zaniemógł mf 255 robiłem poorywki 3x30 (zajechałem rozdzielacz) ale w tym pługu super sobie radziła (orka na 5 - 7 cm) ale nigdy nie mierzyłem spalania c330 pali nic i nic nie zrobi od tyle a czasu zahai że szok, wole mf latać w podorywce 13km/ha na 2ce niż wlec się ciaperem 7km/ha na 4ce, ale podejżewam że na hektar to moze i ciapek mniej by spalił bo po 4 godz podorywki naprawde niewieel z baku ubyło?

#27 Share Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 20:03

Spalanie w C-330 Panowie według producenta:
Jednostkowe zużycie paliwa przy mocy znamionowej - 190 G/KMh
Zużycie paliwa na 1 ha orki średniej 10-12 kG oleju napedowego
Zużycie paliwa w transporcie - ładunek 3 t 20-24 kG/100km
Tak podają w książce na kG a nie na litry, ale to nie wielka różnica.Przy wysłużonej pompie wtryskowej i wtryskach to wszystko sie zwiększa i to dużo.

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2007 - 20:11

Spalanie w C-330 190g/KMh to 256 g/kWh. to raczej dużo. Mtz ma 224 g a Fendt czy nowoczesny Perkins zajdzie poniżej 200. Ciapek mało pali bo ma mało koni, ale czy w orce spali na godzinę połowę tego co c 360?

#29 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 20:31

Spalanie w C-330

190g/KMh to 256 g/kWh. to raczej dużo. Mtz ma 224 g a Fendt czy nowoczesny Perkins zajdzie poniżej 200. Ciapek mało pali bo ma mało koni, ale czy w orce spali na godzinę połowę tego co c 360?

To 256g/kmh ma każda proxima to co będzie paliła dokłądnie 2 razy tyle co ciaper?> a tak wogule to ciaper ma chyba 279 zużycie paliwa, no ale jest wolnoobrotowy i może stać na wolnych obr i kałatać wałem 350- 400 obr na min a każdy inny musi mieć te 800obr, a mierzył ktoś jakie spalanie na chektar orki wychodzi ciapkiem?

#30 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 25 listopad 2007 - 21:34

Spalanie w C-330 Ja mojemu ciapkowi wleje pół baku to na 1.5 dnia roboty wytrzyma przy np: bronowaniu wożeniu słomy, wożeniu zboża, pryskaniu to troche więcej
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 21 luty 2011 - 11:08

Spalanie w C-330 mieliście kiedyś taki problem przed regeneracją jak zalałem pełny zbiornik to w orce około 5,6 godzin pojeżdziłem nawet jak było dosyć cięszko teraz jak była ta ładna pogoda to pojechałem orać to nalałem prawie pełno i porałem może 3 godziny fakt że nieszło za lekko ale wydaje mi się że sporo za dużo pali dodam że pompa jest po generalnym remoncie . nawet widać rużnice w spalaniu jak praktycznie pyrka na wolnych obrotach przy sprzątaniu drzewa kiedyś zalałem 5 litrów i pyrkał cały dzien i mało co z tego spalił a teraz trzeba pilnować żeby nie brakło. co może być tego przyczyną pompiasz mugł coś spaprać ,wtryski były też wożone do ustawiania .nie wiem czy ją wykręcac i dać mu ją niech ją jeszcze raz sprawdzi .

#32 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 21 luty 2011 - 11:23

Spalanie w C-330 pompiarz ustawił większą dawkę,samemu możesz ją zmniejszyć,masz śrubę na zewnątrz z otworkiem pod plombę lecz nie te dwie do ustawiania obrotów(już nie pamiętam czy ją wkręcić czy wykręcić).

#33 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 21 luty 2011 - 11:24

Spalanie w C-330 Skoro przed naprawą pompy mniej palił, a po naprawie pali dużo to napewno coś jest nie tak z ta pompą, mógł się pomylić w ustawienu dawek.
U mnie pali 3,5 - 4 litry na motogodzine jak mam taki kawałek 2 ha i zajmuje mi to prawie 7 godzin zegarowych i gdzieś 8,5 mth to spali gdzieś z 30 litrów

#34 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 21 luty 2011 - 11:31

Spalanie w C-330 Ja jak orze pokładanke lub średnią orke pługami 3 skibowymi Grudziąckimi to czuć że z baku ubywa ale i czuć że w polu ubywa :lol: :D Całego baku jeszcze nigdy za dzień nie spaliłem , a orałem od rana do wieczora,oczywiście z przerwami na obiad itd

#35 Share Ostro17

Ostro17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 21 luty 2011 - 12:22

Spalanie w C-330 Wykrec pompe i oddaj jeszcze raz temu gosciowi niech ja sprawdzi dobrze ja mialem taki przypadek ale to pompa byla padnieta juz, oddalem ja do regeneracji i bylo dobrze juz.

#36 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 luty 2011 - 12:48

Spalanie w C-330 ja zaorałem ok 2 2,5 h wywiozłem na 0,25 h gnoju i go przyorałem i może nie cały dzień porobił przy sprzątaniu drzewa za domem i z 60 litrów mało co zostało

#37 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 21 luty 2011 - 15:23

Spalanie w C-330 No to ci pali jak smok, mi sześćdziesiątka mniej pali.. :D

#38 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 5899 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 luty 2011 - 17:48

Spalanie w C-330

....co może być tego przyczyną pompiasz mugł coś spaprać ,wtryski były też wożone do ustawiania .nie wiem czy ją wykręcac i dać mu ją niech ją jeszcze raz sprawdzi .

zapytaj tego co robił pompę i wtryski jakie końcówki wtrysków wstawił.
Od deta są identyczne jak od ciapka i pasują idealnie a spalanie na nich jest ponad dwukrotnie większe.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#39 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:35

Spalanie w C-330 jeżeli się ni mylę to dawkę paliwa ustawia się na tych ząbkach przy pompie mi na jesieni spalił prawie 7 litrów na mh około 1godz zegarowej ale mam ziemie ciężkie i pod górę szedł z dwoma skibami na dwóch kołach w ciężkiej robocie 30-ki palą jak smok i roboty za bardzo nie widać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 luty 2011 - 23:13

Spalanie w C-330 ja też mam gline orze dosyć głęboko ale w końcu załapałem jak pług dobrze ustawić i nie idzie bardzo ciężko ale pali jak smok