jakub16

Spalanie w C-330

Polecane posty

jakub16    122

Moja C-330 spaliła mi przez 9,2 mth ponad caly bak tak okolo 42 litrów paliwa czy to dużo??


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Wg mnie dużo, zależy co zrobiła, ale mój ciapek pali mało albo bardzo mało w porównaniu do tego co robi, ale przelicznika na mtg nie mam, ale chyba 3p i podobne palą coś koło 3-4l/mtg, wiec ciapek sporo łyknął, ale nie wiem która mtg dłuższa, zależy tez od roboty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W c 360 i w c 330 mtg może trwać nawet 1 godz 20 min lub i więcej, z tej przyczyny że ciapek ma liczoną mtg chyba przy 1680 obr/min a z charakterystyki ciapka nie da się nim pracowac na wysokich obrotach więc godz zegarwych było napewno dużo wiecej jak mtg. Z mojego doświadczenia w lekkich pracach ciapek spali nawet poniżej 2 l/godz zegarową ale przez lekkie prace dla ciapka nie można już np. rozumieć zgrabiarki na miekkiej torfowej łące, ale w pracach typy rozrzutnik 3,5 t czy siewnik zbożowy czy jakies bronowanie ciapek spali na godz prawie jak mf a na wykonaną orkę dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

A mi ciapek pali z prasą przez cały dzień pracy ok 25 litrów na mth nie przeliczałem nigdy.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Mój ciapek w głębokiej orce na godzinę zegarową spalił gdzieś 5 litrów ropy...wydaje mi się że na to co zrobił mało spalił... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile spala ciapek na 1 ha orki? Ile czasu to zajmuje? 4 godziny wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

@ferdek to gadasz że lepszy mf255 od ciapka,mniej spali?Jak masz oba ciagniki to napisz mi mniejwiecej roznice w ich spalaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
A ile spala ciapek na 1 ha orki? Ile czasu to zajmuje? 4 godziny wystarczą?

 

Mi spalił gdzieś około 10 litrów na hektar i trwało to tak ponad 2 godziny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

ja mam mf 255 i pali 4 litry na mtg c 330 też i ojciec uważa że mniej pali


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
mi na hektar spalił około 11 litrów a hektar orze 1.20 godz :)

Hektar ma godzinę ciapkiem :), to chyba 20 km/h jedziesz. Na zaoranie 1 ha pługiem 2x30 trzeba przejechać 17 km do tego uwrocia, kształt pola itp, 3 godziny to minimum na dobrym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
Hektar ma godzinę ciapkiem :), to chyba 20 km/h jedziesz. Na zaoranie 1 ha pługiem 2x30 trzeba przejechać 17 km do tego uwrocia, kształt pola itp, 3 godziny to minimum na dobrym polu.

mi też się nie chce wierzyć :)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
Hektar ma godzinę ciapkiem :), to chyba 20 km/h jedziesz. Na zaoranie 1 ha pługiem 2x30 trzeba przejechać 17 km do tego uwrocia, kształt pola itp, 3 godziny to minimum na dobrym polu.

 

 

mi też się nie chce wierzyć :)

 

hehe nie no ciapkiem nie orze mam od tego zetora 7245 trzeba dokładnie czytać napisałem o tym we wczesniejszym poscie. o to on :)

 

5 litrów na godzine orki to mało????to mój zetor o 2 razy większej mocy spali 7 litrów przy niezbyt lekkiej orce na godzine...

 

Pzodro :)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wiele wyjaśnia :), ale MarcinPykus napisał, że orze 1 ha ponad 2 godziny co też wg mnie jest niemożliwe.U nas c 360 orze hektar przez ok 4 godz, ciapek jeszcze dłużej, tylko, że pola są nie za ciekawe, kliny, góry, kamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
no w 2 godz to musi byc dobry kawałek no i oczywiście 4 jeździć ale ciezko będzie zaorać 1 ha w te 2 godz troche dziwne... no ale gratulacje dla ciapka i kierowcy jęsli ma taka wydajność oczywiście.... :)
Zaoranie ciapkiem 1h z pługiem 2 X 33 cm Unia grudziądz to 4 godziny czasu , spalanie w przypadku mojego ciągnika to 17 litrów na hektar ale ziemia ciężka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Może z czasem przesadziłem ale na pewno nie orze 1 hektara 4 godziny...na hektar spalił mi gdzieś 10 litrów...liczyłem ilość kanistrów jakie wlałem i ilość hektarów jaką się zorało...ziemie to głównie 4 - 5 klasa...żadnych górek...pola dosyć długie

stąd mało nawracania... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
Może z czasem przesadziłem ale na pewno nie orze 1 hektara 4 godziny...na hektar spalił mi gdzieś 10 litrów...liczyłem ilość kanistrów jakie wlałem i ilość hektarów jaką się zorało...ziemie to głównie 4 - 5 klasa...żadnych górek...pola dosyć długie

stąd mało nawracania... :)

Pługiem 3 X 25 hektar orałem 3 godz 10 min , spalania nie liczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Może z czasem przesadziłem ale na pewno nie orze 1 hektara 4 godziny...na hektar spalił mi gdzieś 10 litrów...liczyłem ilość kanistrów jakie wlałem i ilość hektarów jaką się zorało...ziemie to głównie 4 - 5 klasa...żadnych górek...pola dosyć długie

stąd mało nawracania... :)

Najpierw piszesz, że pali 5 litrów na godzinę, a potem 10 litrów na hektar. W głębokiej orce 10 litrów na hektar to bardzo dobry wynik dla nowoczesnych ciągników, dla ciapka nieosiągalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

mam podkręconą dawkę na pompie bo nie miała siły a zamiast tłumika mam pustą rurę z kwasiaka. agregat ma 3 metry szerokości. jezdze na obrotach okolo 2000-2200 rpm


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

spalanie jest zalezne odf rodzaju wykonywanych prac..bo trudno porównać orkę do bronowania,czy przewracania siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmnk217    0

u mnie to 330 to prawie nic nie robi tylko opryskiwacz czasami jak nie mam czy zabronować to go biorę i mam podkręconą pompę to jak raz na tydzień zaleję mu wiadro ropy to nie dolewam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Mój ciapek pali podręcznikowo a raczej palił . Teraz na uszczelkach ropa leci (dziadek nie ma czasu zrobić a sam nie rozbieram bo nie chce słuchać potem że źle złożone albo coś) to spali nawet 10 L na 1 h orania na 4 klasie.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj