Skocz do zawartości

Zdjęcie

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 16:52

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 witam wszystkich serdecznie
Mam taki problem moja c-360 pali 8litrów na motogodzinę i mam do wasz takie pytania

Cz na pompie jest śruba to regulacji dawki paliwa? Jeżeli jest taka to która?? prosiłbym o fotkę lub dobre wyjaśnienie.
Jak sprawdzić zapłon czy jest wczesny czy późny bez żadnych narzędzi specjalnych?
Jak ustawia się zapłon kręci się pompą w górę lub dół ?

Za napisane posty wszystkim dziękuje
Ps. pisze pierwszy raz na tym forum jeżeli źle coś napisałem proszę o poprawienie Mnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 Dzisiaj, 01:59
  •  

#2 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:08

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 wiesz najpierw sprawdz końcówki wtryskiwaczy czy mają właściwe ciśnienie a potem sprawdz pompę czy się nie roztroiła ale to u fachowca wiesz zapłon sam się nie przestawi chyba że został tak ustawiony od początku nie napisałeś jak pali z rana i czy jest mułowaty

#3 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:10

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 8 litrów? :blink: TO chyba orzesz pługiem 4*40 na 1 terenowej i na pełnych obrotach :P
welcome :D

#4 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:27

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 Dziura w baku albo sąsiad jeździ na twoim paliwie
A tak poważnie to jak wcześniej pisali-wtryski,pompa do sprawdzenia,zapłon tez
Oleju ci nie przybywa?

#5 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:28

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 A to jest dla was bardzo dużo? Nie wiem przy jakiej robocie mu tyle pali, jeśli przy orce to nie widzę w tym nic dziwnego.

#6 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:44

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 W rotacyjnej nasz 6 spokojnie spalał, w pługu podobnie w sumie, a jak dobrze po garach dostaje to nie dziwne że 8 spali, ojciec jak pracował w SKRze mówił że C360 spalało mało mniej na godzine od MTZ więc coś w tym chyba jest
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#7 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:46

wiesz najpierw sprawdz końcówki wtryskiwaczy czy mają właściwe ciśnienie a potem sprawdz pompę czy się nie roztroiła ale to u fachowca wiesz zapłon sam się nie przestawi chyba że został tak ustawiony od początku nie napisałeś jak pali z rana i czy jest mułowaty

.
Końcówki sprawdzałem u fachowca 1,5 roku temu, 3 końcówki lały a jedna była dobra wymieniłem 3 na nowe jednej nie wymieniłem po była dobra. Ja jestem drugim właścicielem tego traktora i przy pompie nic nie robiłem od początku jak go kupiłem to dużo palił . jak przyjdzie mu zapalić rano przy zerowej temperaturze to bardzo ciężko żeby zapalił . z dwójkami pługami grudziądzkimi na trójce to ciężko ale idzie

#8 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:49

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 5-6l w pługu lub kultywatorze spala nasz wypracowana 350ka
360 powinien palić podobnie mimo większej mocy
10 l/h spala mi fortschritt E512 z ifoskim 120konnym silnikiem więc mi gadajcie...
pewnie wtryski leją - kopci mocno na czarno?
ew. pompa fixuje...

Edytowany przez Boniar, 13 grudzień 2011 - 17:51.

#9 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:50

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 Pompa na bank do specjalisty,tylko dobrego

#10 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:54

Dziura w baku albo sąsiad jeździ na twoim paliwieA tak poważnie to jak wcześniej pisali-wtryski,pompa do sprawdzenia,zapłon tezOleju ci nie przybywa?

Oleju mi nie przybywa w pompie paliwowej i też nie ubywa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:56

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 tak dokładnie - paliwo dzisiaj tyle kosztuje że opłaca się dać pompę przynajmniej do regulacji...do dobrego pompiarza :rolleyes:

#12 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:58

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 A ile Ci pali na np. 1ha orki na głębokość 30cm i na jakiej glebie?

#13 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:58

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 A oleju w silniku nie przybywa ci?

#14 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:59

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 powiem tak, tylko do którego specjalisty ??
jak wymieniałem te wtryski to gościu wyciągnął ze szawki pierwsze lepsze wykręcił stare i wkręcił niby nowe a tak naprawdę to jakie używane czy nowe nikt tej odpowiedzi nie zna.......

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:00

Pompa na bank

Ja takiej pewności nie mam.Może to być również ogólne zużycie całego silnika albo... zapchany filtr powietrza. Podaj więcej informacji byśmy mogli trafną diagnozę postawić

#16 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:02

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 Oleju w silniku nie przybywa rok temu uszczelka mi wypadła z głowicy i i poszła woda do oleju ale na szczęście szybko wykryłem tą usterkę

#17 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:09

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 Zgadza się z tym filtrem powietrza ale przy tych cenach paliwa opłaca sie częściej sprawdzać wtryski i pompę
Wtryski kup w sklepie i niech mechanik zmieni ja przy tobie

#18 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:13

Ja takiej pewności nie mam.Może to być również ogólne zużycie całego silnika albo... zapchany filtr powietrza. Podaj więcej informacji byśmy mogli trafną diagnozę postawić

jak malowałem traktor to filtr rozebrałem to jednej śrubki chłodnice czyściłem . 2 lata po zakupie ciągnika był popuszczony gumowy wąż od strony kolektora Jeżeli pojeździłem z rotacyjną to po ok. 15 minutach świeciła mi kontrolka na wolnych obrotach od oleju ponieważ była popuszczana pompa olejowa

#19 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:22

Za dużo zużywa oleju napędowego URSUS C-360 Jak tak ciężko pali to albo masz rozrząd przestawiony albo sekcje na pompie siedzą Ci..
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 grudzień 2011 - 19:11

powiem tak, tylko do którego specjalisty ??
jak wymieniałem te wtryski to gościu wyciągnął ze szawki pierwsze lepsze wykręcił stare i wkręcił niby nowe a tak naprawdę to jakie używane czy nowe nikt tej odpowiedzi nie zna.......

Z Jakiej z szafki Ci wkręcił? a były chociaż oryginalnie zapakowane? to się tak nie robi - daje się do sprawdzenia i ile jest do wymiany to się jedzie do sklepu kupuje samemu i się zawozi i to ma wkręcić i ustawić PRZY TOBIE, a nie żeby on sam zakładał co mu się podoba.

Edytowany przez MAT912, 13 grudzień 2011 - 19:21.