Skocz do zawartości

Zdjęcie

zwiększenie ciśnienia oleju

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 23:25

zwiększenie ciśnienia oleju zaczeło mi ostatnio spadać ciśnienie oleju w belarusie 952 na czerwone pole wiem gdzie się zwiększa trzeba wykręcić ten korek przy filtrze i jest tam taka śruba na śrubokręt ale nie wiem w którą strone się zwiększa w którą strone mam kręcić zeby zwiększyć ciśnienie oleju i ile ma być na rozgrzanym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zwiększenie ciśnienia oleju Dzisiaj, 23:12
  •  

#2 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 13 grudzień 2011 - 07:23

zwiększenie ciśnienia oleju z tego co słyszałem to belarus ogólnie ma niskie ciśnienie,sprawdzałes stan oleju? wyminiasz czasami olej?,może da sie je podkrecić,ale nie wiem jak.

#3 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 09:05

zwiększenie ciśnienia oleju elektryczne zegary mogą niedokładnie wskazywać może czujnik siada najlepiej sprawdz takim co wężyk się wkręca i porównaj wskazania na rozgrzanym 3 atm na max obrotach a1,5 na min

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8548 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 11:22

zwiększenie ciśnienia oleju Pod filtrem w obudowie sa trzy zaworki wszystkie pod korkami. Z lewej strony jeden zabezpieczajacy filtr oleju przed nadmiernym ciśnieniem oleju ustawiony na 0.7MPa, Po prawej stronie są dwa. Ten na górze zabezpiecza hłodnice oleju przed nadmiernym ciśnieniem gdy jest zimny a ciebie interesuje ten na dole. Nim ustawia sie ciśnienie w magistrali. Na wolnych obr. 0.08MPa a na znamionowych 0,1-0,4Mpa. W barach x10. To że spadło nagle ciśnienie to troche dziwne. Sprawdz jaki jest olej. Czy się z czymś nie wymieszał, woda, paliwo, olej z hydrauliki. W moim na jednym z zaworków była zadra i czasem na chwile w ogóle znikało ciśnienie.
KPK Kumurun Team

#5 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:19

zwiększenie ciśnienia oleju Na jakim zaworku była zadra? Też tak czasem mam, że na chwilę zanika ciśnienie, ale to raczej jest wywołane nagłym szarpnięciem ciągnika i zassaniem powietrza przez smok pompy olejowej. Muszę pilnować żeby poziom oleju w silniku był maksymalny, a nawet ciut wyżej.

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8548 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:19

zwiększenie ciśnienia oleju Juz nie pamiętam na który. Polerowałem wszystkie dla pewności. U mnie tez jak jest za mało oleju to zgubi ciśnienie. Musze nalać do górnej, zapalić silnik, zgasić i po 10-15 min sprawdzic jeszcze raz. Trzeba dolać. Tak nawet vw książce pisze. Jak postoi ze dwa dni ta na miarce jest ponad stan. Zapalisz, zgasisz i jest ok.
KPK Kumurun Team

#7 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 17:50

zwiększenie ciśnienia oleju http://imageshack.us...tumaczenie.jpg/

tu jest link do skanu ruskiej książki tu jest pokazane miejsce gdzie się zmienia ciśnienie oleju ale nie moge rozczytać w którą strone trzeba kręcić zeby zwiększyć w lewo czy w prawo jak by ktoś wiedział to prosił bym o napisanie z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8548 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 17:59

zwiększenie ciśnienia oleju W prawo ugniatasz sprężyne i zwiększasz ciśnienie. Zmniejszasz w lewo. Musisz pierwsze kontre wykręcić. Potem jest dopierp śruba do regulacji. Przynajmniej u mnie.
KPK Kumurun Team

#9 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1152 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:00

zwiększenie ciśnienia oleju Zawór ma za zadanie ograniczyć maksymalne ciśnienie.Na rozgrzanym i zimnym powinno być prawie takie samo. Jeśli ciśnienie spada wraz z obrotami to regulacja nic nie pomoże. Coś jest uszkodzone! Zbyt duże ciśnienie wypłukuje stop łożyskowy z panewek i grzeje olej, wiec nie przesadzajcie.

Kiedyś miałem robić remont generalny z powodu braku ciśnienia przy mocno rozgrzanym silniku poniżej 1000rpm 0bar. Okazało się że filtr bąk się zrąbał po wymianie ciśnienie nie spada wcale przy minimalnych i maksymalnych obrotach jest takie samo, a na zimnym spada po jakimś czasie od zgaszenia silnika.

Edytowany przez ansu, 18 grudzień 2011 - 20:40.

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8548 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:17

zwiększenie ciśnienia oleju W moim na zimnym jest lekko większe ciśnienie. Gęsty olej przeciskając się przez zawór przelewowy też stawia inny opór. Ale nie o to, jak na obrotach znamionowych ciśnienie mieści się w granicach 1-4 bara to nie ma obaw do strachu. Za duże nie jest zdrowe dla silnika jak najbardziej. Dla pewności sprawdził bym filtr oleju czy się nie rozkręcił lub nie złapał jakiś dziwnych luzów bo coś za szybko ci spadło ciśnienie..
KPK Kumurun Team

#11 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:34

zwiększenie ciśnienia oleju to jakie powinno być ciśnienie oleju u mnie na zimnym jest 4 jak się rozgrzeje to na pełnym gazie 2.5 a na wolnych obrotach około 800 na rozgrzanym spada na czerwone a mam starego mtz 82 to tam na zimnym 4 a na rozgrzanym 3.5 i nie spada niżej nawet na wolnych obrotach

jakie powinno być na rozgrzanym i pełnym gazie?

#12 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1152 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:43

zwiększenie ciśnienia oleju Wyregulowane masz dobrze przyczyny trzeba szukać gdzieś indziej. Oleju pompa daje za mało, lub gdzieś zpindala

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8548 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:46

zwiększenie ciśnienia oleju Na wolnych obr. 0,8 a na nominalnych czyli pełnym gazie 1-4 bara. W tym starym ok ale w tym drugim coś nie tak.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź