Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima vs Pol mot h

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sylwek111

sylwek111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 23:17

Proxima vs Pol mot h Witam Co sądzicie o tych ciągnikach..? myśle o zakupie takiego w granicach 90-100km, czytałem troszkę na paru forach, rozmawiałem z dilerami i ciężko się zdecydować... może ktoś ma któryś z nich i doradzi???

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima vs Pol mot h Dzisiaj, 04:07
  •  

#2 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 08:29

Proxima vs Pol mot h Polmot H - chyba się 1 taki felerny trafił, ale mojego kolegi teściu ma. Kupił z wystawowego z Kielc z turem. no wymienili mu już przedni most, tur przestał działać, coś tam z bakiem. no powiedział, że 2 raz by go nie kupił. Zresztą serwis jak był to sami powiedzieli, że sami po turkach u nas też muszą przejrzec go jeszcze raz i podokręcać śrubki.

#3 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 09:43

Proxima vs Pol mot h Zdecydowanie Zetor. Pracuję w Polsce już dużo takich maszyn i poza drobnymi wadami nikt na nie narzeka zbytnio. Nie jest to to samo co John Deere lub Fendt ale za tą cenę nie ma co się oszukiwać. Mam Proximę 85 i nie narzekam. Ma 1000mth przez 2 lata i pracuję z turem. Przez te dwa lata musiałem tylko wymienić siłowniczek przy drzwiach (sam urwałem) oraz wymienili mi na gwarancji zawór powietrza. Po za tym mit że dużo pali to przesada. Z pługiem Unia TUR 4x40 pali na hektar do 12litrów (gleba klasy 4).

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 grudzień 2011 - 10:37

Proxima vs Pol mot h

Zdecydowanie Zetor. Pracuję w Polsce już dużo takich maszyn i poza drobnymi wadami nikt na nie narzeka zbytnio....

Wiesz jak ktoś najpierw przez pół roku chwali się że nie wziął MTZta czy fotona bo stać go na zetora to się nie przyzna że się psuje a się psują niestety - w sąsiedniej miejscowości jest jeden zetorek - jakiś problem z głowicą i to parę razy robili. Poza tym właściciel nie daje mu w palnik i używa też starych ciągników. Ja tam praktycznie cały czas robiłem MTZtem jak go kupiłem a teraz wyjątkowo robią zetorem bo muszę silnik dotrzeć.
Poza tym u mnie mimo że mieszkam w Polsce nr II to też zaczynają się pojawiać nowe maszyny i zetorów to tutaj wiele nie zobaczych (mówimy o nowych).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 11:03

Proxima vs Pol mot h Nie oszukujmy się nie ma takiej marki która wypuszczała by idealne maszyny zawsze trafi się jakiś feler.
W sąsiedniej wsi jeden rolnik skarżył się na valtrę a przecież to już jest górna półka. Serwis na gwarancji był już u niego nie raz. Tak więc bubel może trafić się wszędzie. Tylko że jak lepsza marka to już jakoś tego nie widzimy a po tych słabszych każdy "jeździ" jak coś jest nie tak.
Tylko spokój może nas uratować....

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 11:26

Proxima vs Pol mot h no u mnie valtry nie ma w okolicy. Natomiast jak przeglądam forum to właściciele zetorów rzadko piszę prawdę o problemach (tzn ZETOR jest THE BEST) ale już w przypadku MTZta można sporo się dowiedzieć o jego wadach bo jakoś właściciele tego nie kryją.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#7 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 12:54

Proxima vs Pol mot h wiesz jak nie piszą to może rzeczewiście nie są to złe ciągniki a awarie zdarzają się w kazdej marce. Poza tym jak mówisz że zetor taki zły to czego kupiłeś nowego >????

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 14:55

Proxima vs Pol mot h Nowego to kupiłem MTZta a Zetorka kupiłem używanego i to nie na podstawie opinii z neta ale dlatego że mieliśmy C-385 (brakowało czasem przedniego napędu i ciutkę mocy).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:25

Proxima vs Pol mot h myślałem ze nowego zetora bo pisałeś coś że go docierasz

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:03

Proxima vs Pol mot h kapitalkę silnika zaliczył i na spokojnie chcę go dotrzeć.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sylwek111

sylwek111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:28

Proxima vs Pol mot h a co sądzicie o ciągnikach marki Claas? widzę że tu wygrywa Zetor zdecydowanie.. ja sam osobiście jeździłem zetorem i polmotem to ten drugi jest taki bardziej zwinny ma lepszą skrętność niż zetor nie wiem jak one wytrzymałe i jaką mają awaryjność... na razie żadko się słyszy że mają awarie ale może dlatego że od nie dawna na rynku są...

#12 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:42

Proxima vs Pol mot h ja bym wybrał Zetka bedzie zdecydowanie lepszy i wykonanie tez ma lepsze hydraulika podnosnik i materiały też malepsze z reszta bedzie bardziej przystsowany do cięrzszych prac bo gabarytowo wiekszy jest natomias jesli chodzi o minusy to zwrotność zdecydowanie do ładowacza za słaby skręt. U mnie w okolicy jest bardzo duzo nowych zetoró i zaden z właścicieli nie miał wiekszych awarii tylko jeden wforterze po roku musiał rewers zrobic ale sam tryby wywlił to nie był wina ciągnika, sam posiadam zetora to wiem na co go stać i ze jest bardzo dobrym ciągnikiem tylko u nas w polse sie przyjelo za kazdy o nim mówi ze jest zły i duzo pali a to tylko bajki.
co do claasa sam go posiadam jest fajnym i ciekawym ciagnikiem nadajacy sie do ładowacza znakomicie dzieki swoim gabarytom nisi szeroki i zwrotny jest wygodny i duzo cichszy w środku od ztora na dodatek materiały sa wyzszj jakości jego minus to zdecydowanie silnik perkins ale to moze tylko moje zdanie bo nie lubie tych silników ;)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#13 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:25

Proxima vs Pol mot h Ale ja nie ukrywałem wad Zetora i wcale się nie chwalę tym, że go kupiłem bo było mnie stać na więcej niż MTZ. Przepraszam bardzo ale jak zobaczyłem Belarusa na Bednarach z pogiętymi felgami i odwrotnie przykręconym kominem to jakoś nie zdobyłem przekonania do tej marki. Belarusy może mają dobry uciąg, niską cenę i prostotę ale to wszystko moim zdaniem i nie chcę to obrażać użytkowników tych traktorów bo tak jak wyżej ktoś wspominał każdy traktor może mieć wady. Dla mnie akurat Zetor ma np. słaby skręt a dla innego może mu kolor nie odpowiadać albo coś. A Claas to zależy jaki model bo jak wsiadłem do 72 konnego Elisoa bodajże to nie byłem powalony nim. Wciskając sprzęgło kopałem w szybę. Inne ciągniki z tej marki na pewno są dobre. Każdy ciągnik ma jakiś mankament który komuś nie będzie odpowiadał.

#14 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:43

Proxima vs Pol mot h A Claas to zależy jaki model bo jak wsiadłem do 72 konnego Elisoa bodajże to nie byłem powalony nim. Wciskając sprzęgło kopałem w szybę.
a ja kopałem w podłogę szukając gazu. strasznie to rozwiązali w eliosie, jak ktos ma szerokie kulosy to tragedia.

#15 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 22:54

Proxima vs Pol mot h @pic2ek mam rozmiar buta 43 więc do gigantów nie należę :)

#16 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 00:48

Proxima vs Pol mot h Krótko i na temat. Nic co chińskie/koreańskie itp bym nie kupował. Zupełnie inne wykonanie niż Europejskie (co by nie brać pod uwagę - samochody, ciagniki, inny sprzęt).

#17 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 09:29

Proxima vs Pol mot h nic290
chodzi o szerokośc stopy a nie o długość :) dziś mi kolega powiedział, że zrobi przedłużkę na gazie :lol:

#18 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 14:04

Proxima vs Pol mot h @pic2ek hehe dobre, ten gaz tam jest naprawdę cienko umiejscowiony :)

#19 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 14:10

Proxima vs Pol mot h no to prawda, ze troche nie pomysleli, tyle ze tym ręcznym można sobie wszystko pykać. i w sumie to jest tez super sprawa - ręka na dzwigni gazu i heja :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 15:47