Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akumulator hydrauliczny MF6180

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 21:47

Akumulator hydrauliczny MF6180 Mam pytanie tak jak w temacie. Gdzie on sie znajduje do czego służy???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akumulator hydrauliczny MF6180 Dzisiaj, 15:28
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 22:59

Akumulator hydrauliczny MF6180 A to jest tylko jeden? ale założyłeś temat :lol: akumulatory hydrauliczne słożą do wielu rzeczy a poza tym chyba nie trudno go znaleść ma specyficzny wygląd
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:54

Akumulator hydrauliczny MF6180 A powiedz no mi skąd mogę to wiedzieć co. skoro pierwszy raz mam z tym styczność. to mi opisz jak wygląda i mniej więcej gdzie "one" są

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:54

Akumulator hydrauliczny MF6180 kolego skoro potrafiłeś to nazwać to poproś wujka google niech ci pokaze jak to wygląda idz do ciągnika i napewno znajdziesz bo bardziej harakterystycznych elementów już chyba nie ma jak akumulatory gazowo hydrauliczne jeden znajdziesz napewno pod kabiną z prawej strony jak masz dyna schift
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 22:07

Akumulator hydrauliczny MF6180 dokładnie zgadza się. już wiem gdzie jest a teraz jeszcze jedno pytanie. Czy to prawda ze jest on odpowiedzialny za tłumienie drgań w transporcie jeden gość mi tak powiedział

#6 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 16:29

Akumulator hydrauliczny MF6180 to zalerzy który jak masz amortyzację podnośnika to wtedy tak a ten z prawej strony osdpowiada za wyrównywanie ciśnienia i kompensowanie go dla układu dyna

Mechanika Rolnicza.

#7 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 22:30

Akumulator hydrauliczny MF6180 Aha dzieki dobrze wiedzieć:) takie pytanie mam jeszcze poza tematem zaświeciła mi się kontrolka brudnego filtra przekładniowego (czy skrzyni jak kto woli) filtry mam nowe i olej tez więc co to może byc za przyczyna dodam ze zaświeciła sie po rozgrzaniu. Gdzieś chyba czytałem coś podobnego ale nie mogę znaleźć :/

#8 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 10:28

Akumulator hydrauliczny MF6180 ja szukałem 3 sekundy temat na pierwszej stronie http://www.agrofoto....o-filtra-oleju/
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#9 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 17:52

Akumulator hydrauliczny MF6180 U mnie tarpia polbiegi, jak sie domyslam to wina akumulatora. Jak sprawdzic czy jest uszkodzony?

#10 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 luty 2014 - 09:09

Akumulator hydrauliczny MF6180 Odświeżę temat.
Czy któryś z kolegów wie, czy taki akumulator hydrauliczny np. od Dynashift czy amortyzacji TUZ powinno poddawać się jakimś okresowym przeglądom, sprawdzeniu ciśnienia, itp.?
Jakie są objawy niepoprawnie działającego hydroakumulatora w układzie Dynashift?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:48

Akumulator hydrauliczny MF6180 U mnie na akumulatorze jest zaworek taki sam jak w kole, to można sprawdzić ciśnienie ciśniomierzem od kół, w instrukcji od seri 3... podają chyba 9 bar od dynashiftu

#12 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 luty 2014 - 20:53

Akumulator hydrauliczny MF6180 Aku hydrauliczny w ciągniku służy np.do utrzymywaniu w gotowości układu hamulcowego przy zgaszonym silniku. Ciśnienie akumulatora powinno sie uzupełniać azotem. Do amortyzacji ładowacza sluza akumulatory hydrauliczne na ladowaczu(jesli ten jest wyposażony w amortyzację)

#13 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 09 luty 2014 - 21:29

Akumulator hydrauliczny MF6180 Na każdym aku jest napisana(najczęściej wtłoczona) wartość ciś. w nowych obecnie może być tabliczka.

#14 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 14 luty 2014 - 17:55

Akumulator hydrauliczny MF6180 witam, wie ktoś może, jakie powinno być ciśnienie w akumulatorze hydraulicznym w MF 6180?

Dałem aku do sprawdzenia, było 5 bar, dobili do 20 bar, czyli tyle, ile jest na aku napisane. Przy ruszaniu teraz mniej szarpie, ale przy zmianie na wyższe biegi bardziej. Jak nie urok, to sr...ka...

#15 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 14 luty 2014 - 21:17

Akumulator hydrauliczny MF6180 Jak bardzo szarpie przy zmianie biegów? trochę musi bo inaczej jak ma zmienić bieg pod obciążeniem u mnie w Aresie też szarpie szczególnie na wyższych lll, lV biegu.

#16 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 14 luty 2014 - 21:25

Akumulator hydrauliczny MF6180 wcześniej było tak, ze przy ruszaniu trzeba było uważać, chociaż nie zawsze szarpało, np. podczas pracy w polu przy nawrotach. Teraz trochę jakby mniej, ale przy jeździe po asfalcie przy zmianie biegów na wyższe szarpie bardziej.

#17 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 19 luty 2014 - 11:53

witam, wie ktoś może, jakie powinno być ciśnienie w akumulatorze hydraulicznym w MF 6180?

Dałem aku do sprawdzenia, było 5 bar, dobili do 20 bar, czyli tyle, ile jest na aku napisane. Przy ruszaniu teraz mniej szarpie, ale przy zmianie na wyższe biegi bardziej. Jak nie urok, to sr...ka...

Z tego co udało mi się dowiedzieć to ciśnienie w akumulatorze dyna powinno wynosić ok. 9 bar (Akumulator Olaer typ 1/20 pojemność 1 l) więc 20 bar to dużo za dużo i może to jest problemem

Edytowany przez Winio, 19 luty 2014 - 11:54.

#18 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 20 luty 2014 - 00:01

Odświeżę temat.
Czy któryś z kolegów wie, czy taki akumulator hydrauliczny np. od Dynashift czy amortyzacji TUZ powinno poddawać się jakimś okresowym przeglądom, sprawdzeniu ciśnienia, itp.?
Jakie są objawy niepoprawnie działającego hydroakumulatora w układzie Dynashift?

Wg. instrukcji z modeli 54 i 64 powinno się kontrolować ciśnienie co 6 miesięcy.

Na każdym aku jest napisana(najczęściej wtłoczona) wartość ciś. w nowych obecnie może być tabliczka.

Ale to jest max dopuszczalna wartość a nie robocza w danej maszynie.

#19 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 20 luty 2014 - 09:57

Ale to jest max dopuszczalna wartość a nie robocza w danej maszynie.

Jesteś pewien czy się domyślasz? Nie jestem szpecem od aku hydr. logika sugeruje mi że napisy(wartości) po coś są i firmy które tym się zajmują umieją je wykorzystać. w tym konkretnym przypadku jeżeli 20 bar to jego max to znaczyło by że jakiś badziew bo ogólnie dostępne zamienniki mają po 210 bar.
Jak skomentujesz ten i napis na naklejce;http://allegro.pl/ak...3954139169.html

Jak masz 100% pewność że konkretny(jak w temacie) aku ma mieć ok 9 bar to warto wiedzieć .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 20 luty 2014 - 11:30

Akumulator hydrauliczny MF6180 Na tym akumulatorze z aukcji max dopuszczalne ciśnienie jest 500 bar a nabity jest prawdopodobnie na 2 bary.

Różne instrukcje do fergusonów podają ciśnienie 9 +/- 1 bar lub 8-10barów, więc w każdej skrzyni dynashift ciśnienie musi być ok 9 bar.

W DFie w amortyzacji przedniej osi mam akumulatory z ciśnieniem na akumulatorze 210bar a instruckcja napraw podaje 65bar.

http://www.hydac.com...membranowe.html

Za literami PS jest podane max dopuszczalne ciśnienie, na końcy numeru oznaczenia może być podane ciśnienie z jakim akumulator został nabity ale nei zawsze jest to napisane.

Edytowany przez Arek, 20 luty 2014 - 11:33.