Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:27

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona jak w temacie. A mianowicie od początku. W czerwcu jeździliśmy z ojcem szukać ciągnika. No i padlo na DF Agrotrona K410. Dealer powiedział żeby przywozic kasę na zaliczkę i ciągnik będzie w cenie 244 tys brutto. I powiedział ze cena się nie zmieni. Napisał umowę przed wstępna no i było tam ze ciągnik będzie na wrzesień- październik. No ale czekaliśmy na umowę z agencja i teraz po podpisaniu umowy z agencja dowiedzieliśmy się do niego. A on mówi ze euro poszlo w gore on i ciągnik kosztuje 258tys brutto . Czy on tak może postąpic i czy mieliście takie sytuację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Dzisiaj, 19:13
  •  

#2 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:35

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Jeśli na umowie z nim masz napisaną cenę w PLN to może Ci naskoczyć, chyba że masz cenę w euro to diler ma prawo do tego. Chyba że podpisałeś umowę bez podanej ceny...

#3 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:43

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona jezeli cena na umowie jest podana w euro to niemasz nic do gadania. mimo tego ze masz podana cene w euro ale zmnienil sie kurs euro to na dzien dzisiejszy placisz wiecej, mozesz czekac i moze kurs spadnie....
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#4 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:43

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Strzelam ale pewnie jest cena w ojro :( czyli jak kolega napisał wyżej nic mu nie możesz zrobić :(

#5 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:45

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Ja też planowałem kupić DeutzFahra ale jak się dowiedziałem ile kosztuje to mi się włos na głowie zjeżył i dałem sobie spokój a co ciekawe cena co dzień wyższa.Jeśli nie obniżą ceny to wybór padnie na inną markę ( tańszą).

#6 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:46

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Jak cena w euro to nic nie zrobisz. Ja na wóz miałem z PLN i diler nie mógł podnieść he he a euro poszło o 30 gr od momentu jak zamawiałem ;)

#7 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:47

Jeśli na umowie z nim masz napisaną cenę w PLN to może Ci naskoczyć, chyba że masz cenę w euro to diler ma prawo do tego. Chyba że podpisałeś umowę bez podanej ceny...

wypisał umowę i długopisem napisał co za model co dodatkowo ma być i napisał cenę długopisem 244 tys zł. I był tam taki podpunkt ze odbior ciągnika po cenie w dniu dostarczenia ciągnika i on właśnie go wykreślił . A teraz mówi ze on może oddać zaliczka ze możemy iść do sądu ze i tak go tak tanio nie sprzeda. I nie wiem co robić bo fakture trzeba przedstawić w lutym agencji a ciągnik na placu stoi. No i nikt taniej go nie sprzeda, bo nawet nie zdąży sprowadzić

#8 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:51

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Chyba nie może tak zrobić jeżeli była umowa spisana w PLN

#9 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:54

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Niezł cwaniak . Ja jak brałem sprzet u korbanka to na umowie zawsze była cena w euro , przelicznik po jakim kursie , i wyliczona w zł. Tak wiec po podpisaniu umowy mogli skoczyć :D

#10 Share karolj23

karolj23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo fajna muzyka

Napisany 12 grudzień 2011 - 21:07

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona ja też miałem brać deutza ale w ciągu dwóch tygodni podniósł mi się o prawie 15 tyś zł i dałem sobie spokój wźiołem mccormica

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 21:13

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Z tego co wiem to wielu rolników rezygnuje z deutzów ,cena euro robi swoje ,a i jeszcze mają przelicznik 1:4,25 ,mi za agrofarma 410gs krzyknął 203 000 a w czerwcu się pytałem to kosztował 174 000.Jutro jadę pooglądać NH a co zaoszczędze to będzie na paliwo na parę lat.

#12 Share Miczu

Miczu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 21:22

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Powiem Ci na słabego dealera trafiłeś. My też zamówiliśmy i nie było że euro skoczyło był zamówiony za tyle i koniec. Co jak co ale nasz dealer słowny jest :)
"Ziemia człowieka wydała
i Ziemia człowieka zje,
ale za to trzeba ją wielbić..."
Piękne słowa ;)

#13 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 12 grudzień 2011 - 21:36

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona czyli jeśli byś miał go kupić to agencja zwraca Ci z tych 244tyś a te 14tyś musisz dopłacić ze swojej kieszeni dobrze myślę?

Edytowany przez zetorki, 12 grudzień 2011 - 21:37.

Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

#14 Share Kamiloo

Kamiloo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 21:40

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Proponował bym pójść do radcy prawnego i tam Ci wszystko wyjaśni.

#15 Share DFkujawy

DFkujawy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 22:06

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Z moim agrotronem było podobnie. Zamawiałem po kursie euro chyba 3.7zł, jak przyszło do odbioru euro było po 4.5zł, a umowa w euro, ostatecznie po negocjacjach z dilerem policzyli po 4.1zł.

#16 Share lukaszofendt714

lukaszofendt714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2011 - 22:10

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona A u jakiego delera jest ten ciągnik?

#17 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 22:15

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona W umowie powinien być zapis że została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Jeżeli tak jest i on tylko w swoim wykreślił to nic Ci zrobić nie może... umowa to umowa i od tak nie tak łatwo od niej odstąpić dla którejkolwiek ze stron...

#18 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 22:57

A u jakiego delera jest ten ciągnik?

Bogate koło Przasnysza. Pan Kulpanowski

#19 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 grudzień 2011 - 23:07

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona Pogadaj z prawnikiem i to szybko. Jeżeli racja jest po Twojej stronie to 1-2 pisma i wyprostujesz sprzedawcę i oszczędzisz kasę. Tylko przy odbiorze (zanim zapłacisz) będziesz musiał dopilnować czy wszystko jest tak jak miało być (jak pomagałem zamawiać NH kumplowi to ustalaliśmy nawet to że ma być na continentalach a nie BKT ;) i to później kumpel egzekwował choć firma chciała go zrobić w balona i nie dać wszystkich gadżetów).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 23:08

Dealer podniosł cenę DF Agrotrona u mnie jak brałem DF to cena była w euro, a na dole był zapis "Na dzień dzisiejszy koncern przelicza kurs euro po 3.9 zł tj. wartość netto ciągnika na dzień 30.12.2010 wynosi 150 500,00 zł. W przypadku zmniejszenia lub zwiększenia przelicznika kursu euro w 2011 roku wartość ciągnika będzie przeliczona po kursie określonym przez koncern SDF na dzień fakturowania." Odbierałem go po prawie pół rolu to euro było tylko o 15gr droższe, ale i tak płaciłem po 3.90zł.

Dodaj odpowiedź