Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:38

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych Witam
Został mi przyznany ciągnik pomocniczy z prow i mam teraz dylemat co wybrać,ma to byc ciągnik w granicach 80km który przede wszystkim bedzie codziennie prawie pracował z turem przy zadawniu paszy (wycinak szczekowy 1,6m z kukurydza,bele sianokiszonki cieżkie po prasoowijarce) i lekkich pracach pomocniczych,kosiarka,przyczepa 4,5T ,agregat uprawowy 3,0m itp. Byłem zdecydowany już wczesniej na JD5080M ale z racji ze cena ropy szaleje myslę nad jakąś alternatywą typu Deutz Fahr Agroplus,Claas Axos, Ciągnik ma mieć max 2,5m co powyższe spełniają na niskich oponach,John ma ramę pod tura wydajną hydraulikę i jest cięzki, do tego w wersji mechanicznej tani ale spalanie zapewne bedzie spore w pracach lekkich ladowaczem,Axos cięzki rowniez masywny ale sąsiad kupił i narzeka na spalanie tez i troszkę sie psuje,Spodobal mi się Agroplus 3cylindry 82KM powinien palic duzo mniej lecz to ciągnik gabarytowo mniejszy ok 800kg lżejszy od powyższych i tu pytanie czy poradzi sobie z turem z ciężkim wycinakiem i na nim z belą mocno zbitą. Do prac na zielonkach ,lekkich itd byłby idealny bo mniej by palił lzejszy, do tura dałbym mu balast z 800-1000kg i może by mu tyłu nie podrywało tylko czy jego przodek wytrzyma obciązenie tura?a może jeszcze inny ciągnik??? fundusze nie za duże w granicach 150tys brutto ciągnik ma być w pełni mechaniczny bo bedzie pracował w oborze w trudnych warunkach więc elektronice mówię zdecydowane NIE. czekam na waszą pomoc bo mam mętlik i ból głowy nie mały....

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych Dzisiaj, 23:37
  •  

#2 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:54

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych John Deery dużo palą :blink: ale i robią naprawdę dobrą robotę. W moje wsi jest 7830 w pługu 6x40 Lemken ora na godzinę 2ha i spala 41 litrów, w sąsiedniej wiosce jest 6630 ora ibisem 3+1 4x40 1ha na godzinę pali 19 litrów ale ten ciągnik kołami miesza cały czas (mokry teren) a na suchej ziemi ora 1,5 ha i 20 litrów. Jak ma lekko to mało ale jak ma bardzo ciężko to dziwicię się że dużo pali. Lekka praca mało pali ciężka praca dużo pali
PS. bierz JD :P

Edytowany przez rolnikursus, 12 grudzień 2011 - 19:56.

#3 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:58

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych Kolego mam JD 6330PREMIUM i wiem co te sprzęty potrafią ale do lekkich prac z turem i kosiarką to nie wiem czy nie będzie lepsze coś z innej stajni gdy cena ON dochodzi do 6 zł bo w tej M-ce taki sam silnik jak w mym 6330 4,5L 4 cyl tylko bez CR i elektroniki więc boje się o duże spalanko ;)

#4 Share JOHNDEERE5080M

JOHNDEERE5080M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:00

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych ja jestem właścicielem M-ki 80km za tura prywatnej firmy daliśmy 21tys z osprzętem apropo spalania. podczas ładowania pszenicy na 2 godz zegarowe JD wypalił 11literków

#5 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:39

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych ja mam JD 5080R z ładowaczem i jestem bardzo zadowolony.

chociaż w spalaniu do najoszczedniejszych nie nalezy zdecydował bym się na ponowne jego kupno. bo odstepstwa w porównaniu do innych marek nie są aż takie wielkie

#6 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 21:52

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych Kolego a może jakiegoś McCormicka np. CL80. Zastanawiłeś się nad ciągnikami z tej stajni?

#7 Share canon32

canon32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 09:32

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych Witam chce kupić CASE 4230 ROK 1995 82KM Z TUREM 3- sekcyjnym cena jaką proponuje sprzedawca to 58tys zł ciągnik w bdb stanie czy warto http://otomoto.pl/sh...11648&preview=1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych Dzisiaj, 23:37
  •  

#8 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 13:09

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych dzwoniłem dzis po dealerach i doszła opcja nh t5040 z skrzynia dual command 24/24 rewers hydrauliczny ,czyli dosc bogaty za 146tys brutto cena wyjsciowa do negocjacji gdzie john deere 5080m compact golas 28tys euro czyli 155 tys...a comfort 170tys.Claas axos dzisiaj przedstawiciel bedzie u mnie to tez sie dowiem.narazie nh wygrywa, dobre to ciagniczki????

#9 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:41

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych Jakoś mało chcą za tego nh od Ciebie, ja mam zamówionego dokładnie tego i zapłacę 139 tyś netto :(

#10 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 22:34

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych tez cena troche zaskoczyła mnie i może dealer sie machnął więc jutro jeszcze sie upewnię i poproszę o wysłanie mi pełnej specyfikacji, a może chcą się pozbyc tych ciągniczkow bo nadchodzi nowa seria T5?? kto wie, oby ta cena sie potwierdziła

#11 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:29

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych Myślę że oni sie ich raczej wyzbywać nie muszą bo popyt na nie cały czas jest. A nie wiem jak wy ale ja sie ciesze że będę miał tego starego bo te nowe jakoś mi nie podchodzą. Wygląd i umiejscowienie dźwigni z hydrauliki super, ale odchudzony o litr silnik i reszta jakoś mi nie bardzo sie podoba

#12 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos