Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówka jersey

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:58

Jałówka jersey Czyli z nasieniem niema problemu weterynarz powinien posiadac ta rase.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówka jersey Dzisiaj, 18:59
  •  

#22 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 19:01

Jałówka jersey u nas (podlaskie) wszyscy inseminatorzy to mają, więc nie powinno być problemów z nasieniem

#23 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 19:09

Jałówka jersey Ja jestem z Malopolski i jak by sie trafilo to wziela bym nawet takiego mieszanca, dalej krzyzujac moze osiagne swoj cel.

#24 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 20:46

Jałówka jersey 40 kg to nie jest zle ja ostatnie jerseye miałem dwa lata temu i koniec tego trzy jałowki na raz sie ocieły rozumiesz trzy takie nieszczescia i na pech dwie jaloszki i byczek to jaloszka 2 miesiace chowana na pelnym mleku 56kg poszła po 5,50 z kg :lol: :lol: :lol: aczkolwiek jak dawniej krylismy jalowki tylko jerseyami lub angusami to zdazył sie byczek jersey 4 tyg 67kg i poszedł na eksport jako miesny ;) ale to był ten jeden na 100 hehe

#25 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 10:56

Jałówka jersey witam. Wiem ze na ttm forum oczym innym gadamy ale na pewno sie orietujecie jak to jest z kwotami mlecznymi. Czy taka kwota jest przypisywana do gospodarstwa? bo niewiem czy mamy jeszcze taka kwote. Dodam jeszcze ze gdy ja rozdawali tescie mieli dwie krowy.

#26 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 11:21

Jałówka jersey z tego co wiem to jak się nie odstawia mleka to kwota po roku przepada.

#27 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 11:26

Jałówka jersey A jezeli wznawiam chow krow to sie starac o taka kwote czy zostaje mi tylko kupno od kogos.

#28 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 11:34

Jałówka jersey raczej trzeba kupić. Najlepiej to zadzwoń do ARR tam się dokładnie dowiesz.

#29 Share andrzej25

andrzej25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 luty 2012 - 20:03

Jałówka jersey jakim bykiem pokryć jałówke rasy jersey , 8 lutego miął rok mała ona jest , mi się rozchodzi by lepsza była wydajność jak czytałem te jerseyki nie impominują dużą wydajnością

#30 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 luty 2012 - 22:36

Jałówka jersey Jeżeli jest mała, wąska w biodrach to lepiej jerseyem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 luty 2012 - 06:51

Jałówka jersey jak chcesz żeby ciele było lepsze od matki to zaciel brown swissem albo seksowanym hfem.

#32 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 11 luty 2012 - 18:04

Jałówka jersey Drobną jałówkę 50 % Jersey chcesz kryć H-F-em? Ja bym się 2 razy zastanowił. Ktoś tam wcześniej pisał żeby kryć ponownie Jerseyem - zgadzam sie , ale jeśli chcesz poprawić wydajność to wybierz jakiegoś lepszego buhaja aniżeli to co na masówkę do krzyżowania towarowego proponują firmy. Ja poleciłbym dostępne w Łowiczu nasienie z USA http://data.altagene...uage=PL&Print=Y .

Edytowany przez kombinat, 11 luty 2012 - 18:05.

#33 Share hoke77

hoke77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 luty 2012 - 17:29

Jałówka jersey 1 zacielenie jersey , dla pewnego wycielenia z 2 można kombinować HF albo BS

#34 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 12 luty 2012 - 18:45

Jałówka jersey

jakim bykiem pokryć jałówke rasy jersey , 8 lutego miął rok mała ona jest , mi się rozchodzi by lepsza była wydajność jak czytałem te jerseyki nie impominują dużą wydajnością

ile kasy chcesz na to przenzczyc ? ja bym polecil hfa z hg plus CRICKET sam nim zacielalem taka mala jalowke ale jak ona naprawde jest malenka to daruj se i zaciel jerseyem to wycieli sie normalnie i przynajmniej mleko bedziesz mial od niej a jak hfem dasz zwlaszcza sexem z reguly nikt nie sexuje gow,,,go nasienia wiec sa to byki kanadyjskie francuskie i maja duzy kaliber na hfki jalowki to latwe porody ale nie na jerseya ja polecam pokryc jerseyem 49 zl do 50 cie wyniesie ale mleko bedziesz mial a tak porozrywasz krowe i cielaka i nic nie bedziesz mial... znam to z autopsjii a i poczekaj chociaz jeszcze jeden cykl bo troche za mloda ona jest tak ok 14 mca chociaz ja cyknij

#35 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 13 luty 2012 - 16:50

Jałówka jersey CRICKET jest sexowany ale to za drogi interes zeby kryc nim jerseyke Ja mam pokryta Brown swisem dwie jałowki jerseyki takze zobaczymy jak to bedzie Jałowka hf pokryta brown swissem sama sie ocieliła i nie był za duzy a po jerseyce tym bardziej nie powinien byc bo one maja silne geny i nawet miesne nie za duze wychodza bo od 2 wycielenia i dalsze jerseyki kryje juz limuze i jeszcze zadnego problemu nie było w tym roku w 2 i 5 laktacji ocieliły sie same po limuze tylko ze moja krzyzowka hf *jersey to ma ponad 600kg takze problemu nie ma ale bywały i takie po 500 kg

#36 Share edzia

edzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 11:16

Jałówka jersey Przepraszam,że wpadam jak po ogień, ale czegoś nie rozumiem. Dyskredytować super rasę tylko dlatego,że nie umie się jej wykorzystać. Dobre krowy tej rasy dobijają wydajnością do 10 tys litrów. Nasienie dostępne bez problemu. Za inseminację z dojazdem buhajem kanadyjskim lub duńskim płacę od 80 do 100 zł i nie uważam,że to za dużo. Krycie jersey'a mięsnym buhajem to jakby klacz arabską perszronem potraktować. Mity o niemożności zainseminowania jałówek starszych niż rok to już ciemnogrodem pachną.

#37 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 13:57

Jałówka jersey Witam wszystkich mam taka krowę tylko nie czystej rasy . Dwa dni temu miała termin wycieleni się , dziś patrzyłem to pokazała się taka jak by piana z tyłu i kopie wszystkich jak się podchodź do niej .I tu jest moje pytanie ile dni po terminie może się ocielić no i czy w ogóle jest cielna jak to sprawdzić bo z wyglądu to dobrze przytyła , mleka wcześniej zabrała teraz trochę napościła no i brzuch jej teraz opad .

#38 Share tomek2607

tomek2607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 12:31

Jałówka jersey termin wycielenia może przesunąć się nawet do ponad 2 tygodni mam jedną sztukę która regularnie przenosi o około 3 tyg. a najprostszy sposób sprawdzenia to z prawej strony uciśnięcia brzucha krowy ręką ( tak około 30 cm od wymienia w górę i w stronę przodu krowy) jeżeli krówka jest nie duża i termin wycielenia jest na dniach to cielaka wystukasz w niej bez problemu ( tą metodą można sprawdzić cielność od około 7 miesiąca cielności).

#39 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 10:26

Jałówka jersey No i jeszcze się nie ocieliła tzn miała termin wycielenia 6 stycznia i do tej pory się nie wycieliła . Jakieś trzy miesiące przed terminem zabrała mleko tzn jak wcześniej dawała 7-8l to później była tylko 2-3 l. pewnym momencie jak ja wydoiłem mleko zostawiłem w wiadrze na jakieś 10 min i z mleka się zrobiło tak jak by siara( takie zielone mleko było ) . po krowie było widać ze tyje cały czas. I tu mam problem co z nią zrobić tzn próbować rozdioc ale nie wiem bardzo jak czy ja sprzedać a kupić jakoś inna ? Sorry za tyle pytań . dzięki z góry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek2607

tomek2607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:31

Jałówka jersey a próbowałeś wystukać tego cielaka??? aa może była zacielona trochę później??? zadz do wet to ją obejrzy i sprawdzi cielaka
możliwe że jest martwy
czasami zdarza się ze krowa martwego płodu nie wypchnie