Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówka jersey

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cwaniak15

cwaniak15

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 17:31

Jałówka jersey witam mam jałówke rasy yersej ma ona 9 mies laktuje sie od 6mies moge ja zacielic niejest zamłoda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówka jersey Dzisiaj, 05:27
  •  

#2 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 12 grudzień 2011 - 18:35

Jałówka jersey poczekaj aż osiągnie ona dojrzałość rozpłodową(jakieś 15 miesięcy). ja wcześniej bym nie zacielał gdyż można uszkodzić i jałówkę i cielaka - szkoda by było :o
poczekaj jeszcze z 5 m-cy przynajmniej :)

#3 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 12 grudzień 2011 - 18:41

Jałówka jersey tak, racja, należy pamiętać, że dojrzałość płciowa to nie to samo co rozpłodowa, nigdy nie powinno kryć się jałówek przed ukończeniem roku
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#4 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:14

Jałówka jersey Ta rasa nie słynie z dużych przyrostów. Ile tak na oko może ważyć w tym wieku bo też mesa zwierzęcia może decydować o terminie zacielenia.

Edytowany przez Dodi, 12 grudzień 2011 - 20:15.

#5 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 19:26

Jałówka jersey

witam mam jałówke rasy yersej ma ona 9 mies laktuje sie od 6mies moge ja zacielic niejest zamłoda?

Jeśli dobrze hodujesz, to możesz zapłodnić jak będzie ważyła około 2/3 wagi dorosłej krowy(w największej hodowli jersey w Polsce w Michałowie dorosła krowy waży przeciętnie 370kg- tyle co u nas zapładniane jałówki hf:P ) Czyli powinna ważyć około 240kg. Co do terminu, około 11 miesiąca życia jałówki mogą być zapładniane z tym, że choćbyś się ze..ał to nie będzie tyle ważyć w tym wieku. Myślę, że wiek 14-15 miesięcy będzie odpowiedni, ale to też zależy od tego jak odchowujesz, jak żywisz i czy zależy Ci na produkcji mleka.

#6 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:59

Jałówka jersey ja zacielam jak ma 14
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#7 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:39

Jałówka jersey WITAM jestem z malopolski i bardzo chce miec taka krowe, jaka cena jest taktej krowki-jalowki. Czy prawda jest ze ta rasa ma duzo mleka i nadaje sie na mamke.

Edytowany przez milanreal1, 12 styczeń 2012 - 22:40.
cytowanie poprzedniego posta

#8 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:11

Jałówka jersey A czemu bardzo chcesz mieć tą rasę?? Ona dają niedużo mleka u mnie max 30 litrów dawały i to nie za długo potem szybko spadały z wydajnością. Pozatym potem nikt tego kupić nie chce a jak już to za śmieszne pieniądze bo są małe.
Co do zacielania jak bym czekał z nimi do 15 miesiąca to już bym mógł je odrazu do ubojni wywozić. U mnie leż w ruje wchodziły już w 6-7 miesiącu to w 10 max 11 je zacielałem bo potem juz sie nie dało.

#9 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:33

Jałówka jersey Na mamki te krowy się nie nadają ponieważ są to małe krowy , mleka też dużo nie dają :) Jak chcesz coś na mamkę to kup jakiegoś mięsnego sima , ew. inną rasę :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#10 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 11:50

Jałówka jersey to jest prawda jesli jałowka wejdzie w ruje juz w 7-8 miesiaco i nie zacielimy jej wczesniej to poprostu jak gdyby spali sie i juz wogole sie nie zacieli dlatego wazne zeby jałowek nie przekarmiac bo wtedy szybciej dojrzewaja a co do jerseyek to czystej rasy bym nie kupowała ale krzyzowke z hf 50/50 to warto bo po duzej sztuce wcale nie bedzie mała a i mleka moze dac sporo ale to tez jak sie uda ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 14:49

Jałówka jersey WITAM. Odpowiadam na pytanie dlaczego chce taka krowe .Mam sentyment do nich od kat je zobaczylam i od razu mi sie bardzo spodobaly. Niewiem tylko jak mala jest ta krowka bo nie udalo mi sie jeszcze jej zobaczyc w realu tylko w telewizji.A jak bardzo jest mala,
ile moze miec w klebie?

#12 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 16:13

Jałówka jersey Rasa Jersey - jest przedstawicielem typu jednostronnie mlecznego, dorosłe krowy ważą około 370 kg i mają 120 cm wysoko.ci w kłębie. Roczna wydajność mleka sięga 5000 kg, przy zawartości 6,2% tłuszczu, 4,0% białka oraz wysokiej zawartości suchej masy. Charakteryzują się zdolnością do pobierania i wykorzystywania dużych ilości pasz objętościowych.To tyle jesli chodzi o czysta rase :lol:

#13 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:03

Jałówka jersey Jak ta krowka klimatyzuje sie na terenach gorskich ,czy dobrze sie bedzie czula? . J jaka jest cena takiej krowy, bo to co opisales to super jak dlamnie zwierze.

#14 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:14

Jałówka jersey Może najpierw powiedz czy chcesz tą krowę na mięso, mleko, czy dla hobby bo jeśli spodobała ci się tylko na obrazku to raczej to ostatnie :)

#15 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:31

Jałówka jersey Potrzebuje jej dla mleka no i jak przyprowadze cos wiekrzego od kozy a mniejszego od czerwonej to maz pozwoli mi pozbyc sie koz Co roku kupuje ciele do odchowu i mam dosc biegania do sasiatki po mleko.A jeszcze jedno czym zacielac taka krowe,

#16 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:39

Jałówka jersey ja miałem mieszance 50% hf i hf-ami zacielałem. Ale jak czysty jersey to bym nie ryzykował i też jerseyem zacielił

#17 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:46

Jałówka jersey A cena jaka jest to sie orietujesz?

#18 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:47

Jałówka jersey z hf-a szybko zrobisz jerseya ale w druga stronę już nie za bardzo . sam zacielam niektóre jałówki jerseyami i porody są bez komplikacji, jednak cielaków takich nie zostawiam do dalszej hodowli. w chwili obecnej mam takiego byczka. 2-3 tygodnie i waży ze 40 kg. ciężko będzie się go pozbyć :D

#19 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:48

Jałówka jersey Jeszcze jedno jak zaciele czerwona jersejem to wyjdzie cos z tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:51

Jałówka jersey a kto to może wiedzieć co wyjdzie. przeważnie umaszczenie jest po jerseyu czyli obstawiałbym coś podobne do sarny :lol: