Zaloguj się, aby obserwować  
Kamyk514

Czy będzie sie nadawać?

Polecane posty

Kamyk514    2

Mam silnik od kombajnu Massey Ferguson 4 cylindrowy tylko nie wiem ile mam mocy czy można założyć taki silnik do ciągnika MF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No zależy jaki to jest silnik (marka)...

Jak możesz to zapodaj kilka fot (głównie z boku) to może rozpoznam co to co engine :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

silniki które pracują w kombajnach czy sieczkarniach mają inny regulator obrotów w pompie paliwowej,jak będzie ten silnik pasował to możesz śmiało zakładać,tylko musisz dać pompę do zakładu co naprawia takie rzeczy i oni ci to zrobią tak że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Na silniku pisze jak dobrze przeczytałem że jest chyba na licencji Leyland silnik jest z lat 70-tych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

porównaj część bloku tą co się łączy ze skrzynią biegów w ciągniku jak w kombajnie będzie taka sama to będzie bez większych problemów( a tak na marginesie prawie każdy silnik da sie dopasować np. silnik perkinsa i skrzynia zetora i mamy 3p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
A można by próbować założyć do U 3512

ten silnik jest leylanda więc raczej ciężko lepiej jakbyś miał silnik perkinsa 4 od kombajnu wtedy to na żywca pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

umnie sasiad na wsi z kombajnu zrobil ciagnik taki kombajn to byl john deere i teraz ciagnik ma gglownie sluzy mu do ciaganie przyczepek ze skrzynkami z jablkami z sadu na podwurze


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

niewiem jak w tym kombajnie jest ale np u nas w ciągniku i kombajnie siedzą te same silniki w ciągniku silnik F4L912 o mocy 52 KM a w kombajnie F4L912 o mocy 79KM i kiedyś się tak przyglądaliśmy wyjętemu silniki i wszystko jest tak samo te same mocowania itd ( sory że tak troche nie w temacie ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

założyć idzie, ale jest dużo zmian, i kombinaci. musi ci wszystko pasować, to nie jest takie proste.A ile będzie spalał :):) hoho Mi udało się kiedyś dostać silnik od Rekorda i włożyłem go do bizona nie było to łatwe kilka dni kombinacji toczenia idt ale warto było. hodzi jak żyleta, turbo duzo daje przy orkanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Stary temat ale z tym już raczej nie będzie modernizowania przy okazji mam pytanie jaki silnik można zamontować do Ursusa c360 pomijając silniki od zetorów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

każdy tylko ile to będzie kosztować :):) ,a tak to zetorowe i jak dało sie perkinsa 3 garowego to i 4 garowy z tej samej serii powinien wejżć .

Kiedyś był artykuł o gościu co wstawił silnik sw (czy jak tam) 80 KM do 360 :) ,taki jak w bizonie tylko że 4 gary tylko co na to skrzynia itd. A jeszcze myślal by wstawić do niego 6 :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

i jak skrzynia wytrzymała ten eksperyment?bo nie widzę przyszłości dla skrzyni.przeciążenie jest ogromne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Oto chodzi że się spotkałem z c360 z silnikiem ok 75km ciągała pług 4x35 ale pracował pracowni i sam nie wiedział jaki tam silnik jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saj    0

U nas jeden gościu odłożył śilnik od Fortschritta i założył do kombajna Fortschrit bo mu sie w kombajnie zajechał a żniwa były tuż tuż :(


Mtz 82, Ursus c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

A tak a pro po jaki silnik najwiekszej mocy mozna wlozyc do u360-3p tak ze by skrzynia wytrzymala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A ja mialem silnik od VW dostawczego w malym Claasie columbusie :( Byl to sielnik benzynowy oczywiscie :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
A tak a pro po jaki silnik najwiekszej mocy mozna wlozyc do u360-3p tak ze by skrzynia wytrzymala??

największy jaki będzie pasował to A4.236 taki jak np w 4514 czyli 60 koni w górę do ponad 90 w wersji turbo, do 3p aby być spokojnym o skrzynię to najmniejszy z tych silników byłby wystarczający a czy skrzynia wytrzyma to się okaże w użytkowaniu bo do swojej 55 jakby było trochę kasy i wolnego czasu i potrzeby zamiast rozwiercać na zetora zmienilibyśmy na perkinsa 4 ale przy 55 jest więcej zabawy z tym jak przy 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

nie wiem czy to w temaci, ale słyszałem że w mojej okolicy wsadzili silnik sw-400 od bizona do ciągnika forsznit (niewiem jak to się pisze :) ) 323 i nie wiem czyto możliwe czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

co do Fortschrita to fabrycznie ma silnik Ify i może nawet przedni most

A na forum nawet ma ktoś silnik sw w fortschricie

 

kombinacje z silnikam:

 

T-150 z silnikiem jelcza

328 + perkins 47 km

żuk + silnik z 330 (tylko v max ok 60-70)

motorynka + silnik wsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj