Skocz do zawartości

Zdjęcie

brona do pługa obracanego

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 21:04

brona do pługa obracanego mam pług akpila km 80 bierze on 1.60 m chciał bym orać z broną kiedyś tak orałem jak miałem zagonowy jest możliwość dorobienia brony do pługa obracanego napewno musi być siłownik zeby podnosić np. jak się jedzie od miedzy no i brona musi być na ramieniu obrotwym zeby obruciła się razem z pługiem jak to jest przy wałach doczepianych do pluga robił ktoś coś takiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brona do pługa obracanego Dzisiaj, 21:51
  •  

#2 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 21:53

brona do pługa obracanego podnoszenia chyba włanie takie wały nie mają-jedynie składanie wzdłuż osi pługa do transportu. reguluje sie jedynie siłę docisku u jedynie tammozesz pokombinowac zeby zrobic duzy zakres regulacji i wtedy bedziesz mógł czesciowo unosic.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#3 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 22:00

brona do pługa obracanego Wyjścia są trzy:
-dorabiasz do pluga ramie jak do wału, a na bronie mocujesz przerzucane haki jak przy wałach campbella
-dorabiasz do pluga ramie jak pacomat, tylko zamiast wału Ty montujesz bronę
-wykonujesz ramię na wzór terra I unii, tylko zamiast wału montujesz bronę i mocujesz to na przednim TUZ (a TUz dorabiasz jak nie masz) - np. podobnie do tego: http://www.agrofoto....na-przedni-tuz/

Głównym problemem jest esencja pługa obrotowego - fakt że jest obrotowy ;)

No i osobna kwestia - wytrzymałość pługa. Rozwiązania 1 i 2 mogą być dla niego bolesne na dłuższą metę.

Edytowany przez maks, 11 grudzień 2011 - 22:04.

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#4 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 22:53

brona do pługa obracanego dlatego chce zamontować dwie brony ze względu na wage ramie i dwie brony ważą tyle co nic a wał troche waży

myśle ze podnoszenie bron by się przydało bo np. jak się zaczyna od mieczy czy poprzeczki to trzba podnieść zeby u sąsiada nie bronować:) a składanie do transportu to chyba jakoś ręcznie np. to ramie może być łamane ale jest jeszcze jeden problem na końcu ramienia musi być jakaś obrotnica czy coś takigo zeby brona z lewej na prawą się obracała zeby zębami w dół była przy jeździe w obu stronach no i żeby nie zaczepiała o korpusy podczas obrotu

robił ktoś coś takiego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 23:16

brona do pługa obracanego proponuje wzorowac sie na oryginalnych packomatach przy pługach, zrobić na końcu obrotnicę i ne niej obcadzić regulację wysokości-trapez z jakąś śrubą po przekątnej-najprościej i najskuteczniej-i tam zrobisz to podnoszenie bronki. pomyśl troche to jest naprawdę proste. i nie bedziesz musiał podnosić całego ramienia bo nie dasz rady dxwignąć dwóch bron z długim ramieniem tylko sładać je wzdłuż pługado transportu-czyli jak licze na prędcemusisz zrobić co najmniej dwie obrotnice(przy ramie pługa pionowa oś obrotu,na końcu ramienia pozioma) a kompleksowo 3(też pionowa) zeby pług podczas transportu był względnie wąski.

robiłem takie cus ale przy zagonówce i tam całe ramię do transportu czy odorywania miedz jest składane pionowo na pług i blokowane przed samoopadnięciem. zagłębienie brony reguluję pochyleniem ramienia.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#6 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 23:51

brona do pługa obracanego Przy obrotówce to jest trochę rzeźba w g..nie. W zagonówce jeszcze np. zwykłej sztywnej unii to mozesz sie przyspawac/przykrecic gdziekolwiek. A ten akpil ma zmienna szerokosc pracy i jest przede wszystkim obrotowka.
Ramie ktore zrobisz musi byc stosunkowo mocne, raczej odpada rzeźbienie z kiepskich materiałów, bo będziesz rzeźbił za każdym razem po wyjeździe w pole.

Na transport najlepszy sposob, to plug zatrzymac w polowie obrotu i tak z nim jechac - wtedy paco czy brona sa go gory i calosc jest stosunkowo wąska.

Poza tym ramię musisz mieć na tyle długie, żeby dobrze ponad 1,5m brony (2 pola?) mogło swobodnie obok pługa być ciągnięte i przy obrocie swobodnie ponad pługiem sobie "fajtało". No i obrotnica na końcu ramienia, żeby brona wogóle się "fajtała".
Poza tym można by zastosować siłowniki jak w paco - jeden do przesuwu ramienia blizej-dalej (wtedy na czas transportu moznaby brone opuscic) i drugi do regulacji glebokosci pracy brony, czyli w praktyce regulacja wysokosci zawieszenia brony nad polem.

Ogólnie: wykonalne, ale trzeba to dobrze przemyśleć i najlepiej najpierw zrobic jakiś prototyp, choćby z drewnianych beleczek.

Edytowany przez maks, 12 grudzień 2011 - 23:53.

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#7 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 16:26

brona do pługa obracanego Ja mam pytanie może troche nie na temat ale czy orałeś tym akpilem po kukurydzy na ziarno?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 22:35

brona do pługa obracanego nie orałem po kukurydzy ale pług bardzo ładnie kryje nie wiem jak to przy kukurydzy ale duży rzepak bardzo ładnie przykrywa:)