Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinia użytkownika o ciągniku claas AXOS 320

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 19:51

Opinia użytkownika o ciągniku claas AXOS 320 Proszę użytkowników AXOSA 320 aby wyrazili swój pogląd na temat tego ciągnika (zalety, wady, spalanie, obsługa, cena serwisu itp.) Mam zamiar kupić taki model i potrzebuję wiarygodnych informacji. Traktor pracował będzie jako główny na ok 18 ha. Uprawa warzyw, transport.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinia użytkownika o ciągniku claas AXOS 320 Dzisiaj, 01:44
  •  

#2 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 13:29

Opinia użytkownika o ciągniku claas AXOS 320 W gospodarstwie od czerwca pracuje Axos 320CX, nabił do tej pory jedynie 230mtg, ale co nieco mogę już o nim napisać.

Wbrew oczekiwaniom silnik nie pali mało, chociaż w średnich i lekkich pracach jest oszczędny w porównaniu do Zetora 10540. Raz wzięliśmy go do orki siewnej pługiem obracalnym z przedpłużkami 4x 36cm, no i spalił porównywalnie do Zetora, jednak to raczej wina niższej mocy maksymalnej niż w 10540. Za to w presie zwijającej Krone 1,2m bez noży i przy lżejszych pracach (bronowanie, kultywator zębowy z maxipackerem) pali znacznie mniej (chociaż jest to odczucie subiektywne - ile się leje do baku po robocie). Obciążony w transporcie potrafi zamulić na 1 z niższym półbiegiem bez wchodzenia na obroty, w Zetorze nie do pomyślenia. Ale już na wejdzie to jest dobrze, do tego silnik pracuje cicho, w kabina jest do tego dobrze wytłumiona. Odnośnie jeszcze spalania, to pali znacznie mniej niż Celtis 90KM, na którego spalanie narzeka znajomy. Mam w gospodarstwie jeszcze jednego Perkinsa (110KM, ładowarka JCB), który jest w stosunku do mocy BARDZO oszczędny (ale rzadko wchodzi na wysokie obroty, może to w tym zasługa).

Głównym mankamentem ciągnika jest skrzynia. 5 biegów głównych i 2 półbiegi to zdecydowanie niewygodne połączenie. 3 pierwsze zakresy są krótkie, przez co przy ruszaniu trzeba się dźwignią namachać, ale można się do tego przyzwyczaić. Na polu skrzynia wystarcza, jednak w transporcie brakuje trzeciego półbiegu zmienianego pod obciążeniem.

Odnośnie jeszcze wad: otwierany do przodu szyberdach, LAMPY POSTOJOWE I KIERUNKOWSKAZY NA ŚRODKU KABINY (nawalają światłem do kabiny i odbijają światło od bocznych szyb, przez co w nocy na boki NIC nie widać), kiepsko rozwiązana blokada drzwi, duży promień zawracania (przynajmniej w moim odczuciu), źle działający przełącznik kierunkowskazów (daremnie wykonany).
Zalety: drzwi otwierane do przodu, nie wystające poza obrys ciągnika, bardzo dobry rewers, łatwy dostęp do bezpieczników, nabijanie powietrza do 8bar, to że się jeszcze nie popsuł... :)

Traktor w wyposażeniu CX, elektroniczny podnośnik (bardzo wygodna rzecz), skrzynia 20P/20T, dach standardowy ze zwykłym szyberdachem, 2 pary hydrualiki, 2 wspomagacze tylnego podnośnika, 400 kg obciążenia z przodu, brak TUR-a. Wyszedł 150 netto. Pierwszy przegląd (100mtg) wyszedł około 1,5 brutto.

Foto ciągnika dodałem do mojej galerii. Mam nadzieję że pomogłem.
Pozdrawiam

#3 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:59

Opinia użytkownika o ciągniku claas AXOS 320 Dziękuje za obszerną odpowiedz. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share farmer98550

farmer98550

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 18:44

Opinia użytkownika o ciągniku claas AXOS 320 Wiem że post był napisany dawno ale dla przyszłych kupujących moja opinia może się przydać

Zalety ciągnika Claas AXOS 320:

bardzo dobre wspomaganie kierownicy, dobry rewers , drzwi otwierane do końca i możliwość blokady

wady:

ciągnik jest powiem tak mułowaty , jak na 86 km bardzo słaby i w porównaniu do innych marek nie najtańszy.

#5 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 13:29

Opinia użytkownika o ciągniku claas AXOS 320 witam czy ktoś może podłaczał axosa pod hamownie?? mam problem z mocą proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share arcasemx135

arcasemx135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 20:23

Opinia użytkownika o ciągniku claas AXOS 320

Witam, Ja również planuje zakup Claasa axos 330 lecz używanego, jego zadaniami bedzie głównie transport, praca z masztem tzw. wieżą i rozwożenie skrzyniopalet, sadzarka od ziemniaków, formownica. Proszę o opinie