Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów)

98 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:46

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) U mnie w forterce wymiana sprzęgła byla już przy 500MTH :( a skrzynia padła po 300 :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) Dzisiaj, 03:53
  •  

#22 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 09:15

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) ale na gwarancji. popadało wam. i macie ten najnowsze czy te starsze z małmi lampami z przodu

#23 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 13 grudzień 2011 - 13:24

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) Koledzy nie chcę nikogo ganić ale 4 - 5 ostatnich wypowiedzi jest na poziomie wczesnego gimnazjum bez żadnego ładu ani składu, czy tak ciężko się trochę wysilić i napisać kilka rozwiniętych i poprawnie złożonych zdań ?

Jeśli ciągnikami jeździcie tak samo jak piszecie to nic dziwnego, że wam pada sprzęgło czy skrzynia.

Co do samej Forterry jak i innych ciągników tyczy się zasada jak dbasz tak masz.
Nie umiesz użytkować, konwerwować i dbać o ciągnik to miej pretensje tylko do siebie.

#24 Share serek244

serek244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 16:46

ale na gwarancji. popadało wam. i macie ten najnowsze czy te starsze z małmi lampami z przodu

Sprzęgło i uszczelniacz w przednim napędzie już po gwarancji.Zetor z 2008 roku.

#25 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:43

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) a jeszcze jedno pytanie. czy nowa forterra ma amortyzowane przednie zawieszenie?? bo jelonek nie miał tylko sztywne i nak podskakiwał na polnych ze az ciezka jazda była.

#26 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:06

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) nie ma amortyzacji
red power

#27 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 08:14

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) to jak jelonek sztywno?? troszkę głupio bo małe załamanie w asfalcie przy 40km/h to możesz głowa dach przebić.

Edytowany przez gajor24, 14 grudzień 2011 - 08:15.

#28 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 08:43

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) amortyzacja przedniej osi w kazdej marce jest jako opcja za doplata o ile w danym ciagniku jest taka mozliwosc.
Co do zmiany predkosci walka to prz walku odkreca sie 3 sruby trzymajace dekielek trzymajacy walek,
odkrecamy i wyjmujemy walek i mamy koncowke z 6 wypustami z jednej a 21 z drugiej strony 6 zgodnie z przepisami jest do 540 a 21 do 1000 strona z 21 wpustami ma w srodku walka wytoczony otwor a to po to zeby nie wciskac guzika zalaczajacego obr 540, zajrzysz do dzury w ciagniku na walek to zobaczysz ze cos wystaje po srodku, ja zeby miec obroty 1000 i 6 wpustow dotoczylem sobie bolczyk ktory wsadzilem w otwor w koncowce walka tak zeby koncowka wciskala ten guzik i zalaczala 540 w tym bolczyku mam zrobiony jeszcze maly otwor z gwintem m4 tak zeby mozna bylo w razie potrzeby wkrecic srubke i miec za co ten bolczyk wyciagnac:) troche pogmatwane ale chyba zrozumiale.

#29 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 09:27

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) a to nie wiedziałęm ze amorki w przedniej osi to dodatek. a wiadomo ile takie cos kosztuje. i jakie sa jeszcze dodatki poza klimom radiem siedzeniem tablica i obciaznikami i wom przednim.

#30 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 11:17

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) w zaleznosci od marki i modelu rozpietosc cenowa jest duza minium to troche ponad 10tys netto w cnh do mysle ze grubo ponad 20 w duzych modelach innych marek a dodatkow od groma ze zliczysz i kazda marka i model ma swoje odrebne opcje, chocby dodatkowe predkosci walka rozne rodzaje skrzyn biegow, roznego rodzaju automatyka rozne wersje komputerow, hydrauliki i jej sterowania, swiatelka i jeszcze mase innych najwazniejsze chyba podalem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 07:41

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) tak czytam wasze wypowiedzi ze to sie psuje ze tamto ze teraz To sie boje kupic nowa forterre. a tylko na to mnie jak narazie stac. serio az tak zle

#32 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:34

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) boicie się awaryjności zetorów to wykupcie dodatkową gwarancje na 3.5 roku

#33 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:39

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) a widziałęm na allegro forterre 135 z klimom radiem i na 3.5 roku gwarancja za 185 tys to chyba okazja co??

#34 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:06

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) Sam osobiście też posiadam Forterre. Ma przepracowane niecałe 100 mtg i jak narazie złego słowa nie powiem. Ciągnik pracował praktycznie w każdej pracy, łącznie z brona wirową 3m. do minusów mogę zaliczyć to, że jest mało zwrotny, podskakuje w transporcie oraz zablokowany 4 bieg wsteczny. Do plusów to na pewno jest jego masa a co za tym idzie świetna siła uciągu, spalanie tez nie jest takie przerażające (w pługu 4x35 spalił poniżej 10l/mtg). Co do tej przedłużonej gwarancji to taki chwyt marketingowy bo musisz za nią zapłacić parę tys, a potem musisz wykładać kasę za każda wizytę serwu choćby przy głupich przeglądach. Tak więc ta kwestę trzeba sobie dobrze przemyśleć czy warto inwestować w tą gwarancję. Pozdrawiam
Zetor Team

#35 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:14

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) dzieki za miła i rozumna wypowiedz. a jaka masz forterre i z ktorego roku. i jakie masz opcje w niej.

#36 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:21

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) Prace zaczęła 1 sierpnia 2011 a jest z 2010, dosyć długo na mnie czekała;). Co do wyposażenia to obciążenia przód 500 kg tył 350 kg. klimatyzacja, grzałka w bloku, piton fix, siedzenie gramera, radio (cd ale to akurat wytargowałem od dilera).
Zetor Team

#37 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:42

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) u mnie we wiosce ci co maja nowe ciągniki to zetor forterra innych nie kupują i zadowoleni są zero awarii jak narazie jeden koleś to tylko coś tam z klimą i kogut nie chciał działać ale to szczegół sam na wiosnę kupuję forterre 105 i teraz mam pytanie czy brać regulowaną kierownicę i lepsze siedzenie czy samą klimatyzację bo więcej się w cenie nie zmieszcze

#38 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:24

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) ja widze ze a allegro promocje na forterry 135 za 180tys masz 135 gdzie 115 kosztuje 170 to lepiej dopłacic i czemu 135 pali mniej od reszty?? wiem ze wieksza moc i ma wtedy lżej ale to az taka roznica

#39 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:29

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów) Sam tez miałem problem z klimą ale okazało się, że trzeba było udrożnić wężyk odprowadzający wodę. 20 min roboty
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 16 grudzień 2011 - 10:07

boicie się awaryjności zetorów to wykupcie dodatkową gwarancje na 3.5 roku

A jaki jest limit mth przy tej dłuższej gwarancji i ile wynosi dopłata?

z tego co patrzylem w katalogach to 540e mozna wziac zamiast 540, dla mnie troche glupio bo lepiej by bylo zamiast 1000.

Fakt głupie rozwiązanie <_<
A jak myślisz taka Forterra 125 lub 115 poradziła by sobie z walcową prasą rolującą wyposażoną w 14 noży na przędkości WOM 540E?

Słyszałem iż w tych ciągnikach dośc często pękaja szyby :unsure: Tylko gdzie leży tego przyczyna?
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫