Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica jakościowa

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 grudzień 2011 - 14:12

Pszenica jakościowa Tylko że @JJ ma duża zawartość z próchnicy i z mineralizacji próchnicy są spore przychody N.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica jakościowa Dzisiaj, 07:42
  •  

#42 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:11

Pszenica jakościowa Tomaszów Lub I klasa = czarnoziem ;) czytaj dużo próchnicy
Edit
dlaczego to forum jest zabezpieczone i jako niezalogowany nie mogę wejść w pszenicę oraz nie widzę swoich postów w profilu? (jak jestem niezalogowany)?

Edytowany przez Lukasz1987, 19 grudzień 2011 - 20:12.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#43 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:57

Pszenica jakościowa Kolego Boniar:

Małe pytanko, mianowicie opisz przedplon, nawożenie jesienne oraz wysianą obsadę ziaren. A i bym zapomniał, jakie ph gleby?

Gwarantuję Ci, że przy 150-160 N wiosennym da radę uzyskać spodziewany plon.
Azot ok, buduje plon, właśnie, ażeby budować to wraz z ... szeregiem dokarmień dolistnych oraz komplex fungi.

I ciąg dalszy nastąpi.

Już wcześniej pisałem o corocznym obniżaniu dawek azotowych w moim gospodarstwie.
Jak na razie doświadczenia dają pozytywny wynik i ciężko zapracowanych pieniążków zaczyna troszkę zostawać w kieszonce.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 22:26

Pszenica jakościowa Wystarczy porównać zalecenia i badania IHAR lub COBORU do zaleceń koncernów nawozowych czy pseudodaradców firm sprzedających nawozy i środki ochrony.
Też stopniowo zmniejszam poziom nawożenia szczególnie że moje ziemie są w coraz lepszej kondycji, prawidłowe zmianowanie. Powyżej 170kgN/ha przy tej cenie za azot nie ma sensu ładować, ja w tym roku schodzę do 160kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2011 - 10:01

Pszenica jakościowa

to 238 kg N, z tego co wiem to JJ nie daje więcej jak 180kg bo to nie ma sensu :) ale różnie ludzie uprawiają ich wola.

Jak idzie na rekord co roku to jego wola, ale i tak nie ma szans wykorzystania całości tylko spora część ucieka w powietrze. ;) o brak różnicy w plonie przy "jednej dużej" dawce startowej i później nic a "dwie" dawki jest powodem dużych zasobów N w glebie

#46 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 01 styczeń 2012 - 18:25

Pszenica jakościowa

Boniar napisałem wyraźnie że nawoże pod rzepak i pszenice, pozostałe czyli łubin, pszenżyto, żyto i jęczmień ozimy muszą sobie jakoś radzić ale tam daje obornik, gnojowice i od tego roku poferment z biogazowni czyli raczej krzywdy nie mają.
Rzepak w optymalnych warunkach radzi sobie nieźle, średnia z ostatnich trzech lat ponad 3,5t/ha, jedynym czynnikiem który warunkuje na naszym terenie plony jest pogoda, niestety mieszkam w rejonie praktycznie co roku dotykanym suszą wiosenną w różnym nasileniu.
Słoma w całości jest praktycznie cięta jedynie ok 15ha żyta jest zbierana na ściółkę dla świń ale potem wraca z obornikiem tam gdzie jej miejsce.
Kukurydzy nie uprawiam, choć ostatnio trochę nad tym myślałem.

a jak to jest z tym jęczmieniem ozimym, w niektórych publikacjach można wyczytać że na danym polu pszenica oz już nie ale jęczmień oz jeszcze może być? (siejesz browarny czy paszowy, jak z plonowaniem nawożeniem N?)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:27

Pszenica jakościowa Tylko paszowy, plony różne od 4,5-6,5 ton zależy od zimy i odmiany, nawożenie 70-110 N/ha zależnie od stanowiska w dwóch dawkach.