maks

Ładowacz czołowy MX podłaczenie do Case 5120

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maks    84

Witam,

czy ma ktoś doświadczenie z podłączaniem ładowaczy nowych modeli MX do case serii 51x0? Do rozdzielacza wchodzi jeden wąż zasilający i 3 przelewowe, jak to wpiąć w instalacje ciągnika?


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

najlepiej urzyc specjalnej płyty wymiennej , zakłada się ją na wierzch rozdzielaczy i tam są wszystkie potrzebne króćce nirstety droga jest mam tylko jedną


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Ciągnik jest znajomego, miał ładowacz malieux ze zwyklym rozdzielaczem i zwyklym joy'em, ale kupil sobie rozdzielacz i joy'a jak wyzej napisalem (tak mi to okreslil). No i problem jest, bo tamten mial po prostu wpięty między pompę a sekcję rozdzielaczy ciągnika i nie bylo problemu (rozdzielacz ładowacza mial jedno we i jedno wy). Kupil sobie taki od mx i podobno jest to jakis stosunkowo nowy model przystosowany do ciagnikow z hydraulika load sensing.

A case oczywiscie tego nie ma i podobno jak to firma zalozy to zastosuje jakas kostke (pewnie ta plyta wymienna o ktorej mowisz), ktora niby bedzie sprawiala ze calosc zacznie dzialac. No ale kostka droga (1000 zl) i znajomy wolałby to jakoś obejść.

 

Z tego co mi mowił, to od rozdzielacza są 4 węże:

-zasilający

-powrót gdy nic nie robisz, gdy opuszczasz to nim podobno idzie 2x tyle oleju

-powrót z joystika

-powrót którym idzie gdy przesterowujesz którąś sekcję

 

Jak te powroty wszystkie razem dał, to joystik sie dziwnie zachowywal i ogolnie to nie dzialalo.

Da sie jakos bez tej kostki/płyty?


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

przede wszystkim 51xx też ma pompę o zmiennym wydatku ze sterowaniem LSa czyli każdy odbiornik wysyła do pompy zapotrzebowanie na ciśnienie i przepływ bo standardowo pompa pracuje np w 51xx na 40 barów tak zeby zapewnic zapotrzebowanie na obsługę skrzyni natomiast każdy dodatkowo właczający się odbiornik łącznie z orbitrolem zgłasza zapotrzebowanie. Wiem ze jest droga ale jak nie idzie po prostu pod gniazda hydrauliki to inaczej się nie da obejść mógł myśleć zanim kupioł oczywiście wie że rama wsporacza jest zupełnie inna w MXie i w 51xx?


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Case 5120 ma hydraulike load sensing??

 

Pod gniazda hydrauliki nie idzie, bo mowie - sa 4 weze (zasilanie + 3x powrot) a nie dwa. Stary rozdzielacz miał wpięty między pompę a hydraulike ciągnika - zamiast podłączenia pod tylne wyjścia.

 

Jaka rama wsporcza? On ładowacza nie zmieniał, tylko rozdzielacz ładowacza założył nowy od MX.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Ma, bo ja już nie wiem w końcu o czym ty piszesz mając na myśli MX a czy ciągnik czy ładowacz wiec jaki problem skoro nie stać go na zakup płyty to niech zakłada spowrotem stary rozdzielacz i po problemie inaczej tego nie podłaczy tylko przez płytę

 

 


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Case 5120 + ładowacz z rozdzielaczem od ładowacza MX (tak mi to okreslil, MX to chyba dawny mailleux czy jakos tak). Case MX te nowe to mialy LS, ale te stare wydaje mi sie ze mialy zwykla hydraulike.

 

No problem w tym, ze stary rozdzielacz sprzedał sąsiadowi ;)

 

A ile u Ciebie ta płyta?

I dlaczego ta płyta (czy kostka jak to znajomy okreslal) jest niezbędna?


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

bo ma wszystkie niezbędne przyłącza, to ma pecha a 51xx seria nie ma zwykłej chydrauliki tylko z LSem i żle ci sie wydawało, nie wem ile ta płyta bo jest z przyłączami od razu wiec w sumie pewnie podobnie


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No mi sie zle wydawalo, jemu rowniez. I juz wszystko wie, dostal dzisiaj info z serwisu, w tej kombinacji to dzialac nie bedzie.

 

No ok, wiem ze ma te niezbedne przylacza, niemniej ciekawi mnie co to za przyłącza, jak one kieruja ten olej. Bo skoro zlaczenie tych powrotow nie jest dobrym pomyslem, to moze inna konfiguracja (np. ten powrot z joystika bezposrednio w skrzynie, chociaz mowil ze tak probowal i tez to nie bylo to).

Chyba, ze ta plyta/kostka ma w sobie jakies automagiczne zaworki itp..


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

nie odpowiem ci na to


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladowaczeMX    1

Jaki to jest dokładnie ładowacz (model), jaki ciągnik (model i typ z pełnym oznaczeniem) a prześlę instrukcję podpięcia.

Ale nie może być 4 wyjść z zaworu sterującego (4 są w przypadku joysticka Flepilot)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj