Skocz do zawartości

Zdjęcie

drabina paszowa u bydła

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2011 - 11:43

drabina paszowa u bydła Mam stary chlew o dł. 40 metrów szer 11m. kiedyś stały świnie a teraz będą stać bydlaki i nie wiem czy opłaca się kupować drabinę paszową czy przyspawać do słupów które tam stoją dwie rury pod którymi cielaki wysadzały by łby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
drabina paszowa u bydła Dzisiaj, 07:10
  •  

#2 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 11 grudzień 2011 - 12:15

drabina paszowa u bydła Ja bym dał dwie rury i nie wywalał kasy.
Zetor Team

#3 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 15:21

drabina paszowa u bydła Niby ok jak jest prosto i tanio,ale z drugiej strony jak zrobisz/kupisz np drabinę skośna, to masz mniej problemów z przepychaniem i dominacją niektórych sztuk. Poza tym marnuje się mniej paszy bo bydło nie wciąga np siana do kojca(przynajmniej u nas).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Arturolnik

Arturolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,gołębie,sport

Napisany 13 styczeń 2012 - 12:51

drabina paszowa u bydła Dołączam się do tematu a mianowicie: Będę robił drabinę paszową do której będą uwiązane krowy,i nie wiem jakie łańcuchy zakupić .Chcę zakupić takie łańcuchy co jest on częściowy z drutu to znaczy to na szyi krowy jest drut a łańcuch jest pionowo zamocowany i niewiem czy nie będzie problemu z odczepianiem krów bo odczepiam krowy co dziennie i wyganiam do pojenia?

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 15:20

drabina paszowa u bydła To ty poideł nie masz?? :o

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share ilidan

ilidan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 15:42

drabina paszowa u bydła

Niby ok jak jest prosto i tanio,ale z drugiej strony jak zrobisz/kupisz np drabinę skośna, to masz mniej problemów z przepychaniem i dominacją niektórych sztuk. Poza tym marnuje się mniej paszy bo bydło nie wciąga np siana do kojca(przynajmniej u nas).

a nie mozna sobie zrobic tej skosnej drabiny samemu bo widzialem 2 typy tych drabin //// i \/ . to nie jest trudne jesli ma sie material
Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

#7 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 13 styczeń 2012 - 19:57

drabina paszowa u bydła Grunt to dobrze pospawać i będziesz miał drabinkę mocniejszą niż te kupne. :P
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 20:12

drabina paszowa u bydła

Dołączam się do tematu a mianowicie: Będę robił drabinę paszową do której będą uwiązane krowy,i nie wiem jakie łańcuchy zakupić .Chcę zakupić takie łańcuchy co jest on częściowy z drutu to znaczy to na szyi krowy jest drut a łańcuch jest pionowo zamocowany i niewiem czy nie będzie problemu z odczepianiem krów bo odczepiam krowy co dziennie i wyganiam do pojenia?

Mamy stanowiska z takimi łańcuchami. Zdają egzamin, czasem zdarzy się cwaniara co potrafi się odczepić- ale wystarczy łańcuch okręcić o rurę na której jest haczyk. Też codziennie wyganiamy- latem wypas, zimą na spacer.

@ilidan pewnie, że można. Z tym, że fajnie by było takie coś ocynkować. Malowanie z czasem zejdzie (z drugiej strony, raz na jakiś czas można pędzlem, czy pistoletem pomachać ). My mamy taką drabinę z drewna. Wcześniej były tylko poziome żerdzie. Zawsze był problem- albo jałówki uciekały, wciągały siano pod nogi, w miarę jak przybywało obornika trzeba było im te poprzeczki podnosić... Zrobiliśmy z desek i 2 krokwi drabinę. Krokwie poziomo a z desek ukośne elementy ( //// ). Jałówki niezależnie od wieku nie mogę się z tego wydostać, łatwiej jest wejść do takiego kojca, zrobiliśmy górna poprzeczkę dość wysoko więc nie zdarzyło się jeszcze, żeby jałówki naciskały karkami na górną krokiew. Poza tym nie przepychają się przy jedzeniu, nie marnują siana.

#9 Share Arturolnik

Arturolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 09:56

drabina paszowa u bydła Dzięki za odpowiedzi ,a co do poideł to niechciał bym ich mieć bo sąsiad już kiedyś zakładał i puźniej miał breje w oborze i musiał je zlikwidować bo inne sztuki cały czas trzymały marde w poidle i woda się lała,i po co mam wydawać kase na wode i na poidła jak wygonie pod studnie i w 2 minuty mam z 500l nalane bo mamy pompe na siłę to woda prawie za darmo wychodzi :rolleyes:

#10 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 13:17

drabina paszowa u bydła Tyle, że krowa/ jałówka powinna mieć wodę non stop dostępną. My mamy poidła i nie ma takich problemów- mleko wzrosło jak również pobieranie paszy.

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 16:25

drabina paszowa u bydła U mnie poidła są ze 20 lat. Nie wyobracam sobie codziennie poić ręcznie. Jak po świniach nie było jeszcze przerobione a już stały cielaki na tymczasowym wygrodzeniu to im założyłem poidła a podłączenie za pomocą węży.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 17:15

drabina paszowa u bydła Jeśli chodzi o wiązania to jest to chyba uwięź typu Gabnera. Ja co prawda zamiast tych drutów przy szyi mam złożone łańcuszki. Kółka na długim łańcuchu i krótkim są tak dopasowane(odpowiednia wielkość), że przy spuszczaniu całego rzędu na raz krowy nie zabierają ze sobą łańcuszka. Jak chcesz mogę Ci podrzucić fotkę takiego wiązania. Ogniwa łańcucha mają chyba 5mm grubości i po 2 latach użytkowania ich stwierdzam, że są zbyt cienkie dla krów, bo czasem się rwą. Mam te wiązania u siebie, ale nie polecam Ci tego sposobu wiązania, a to za sprawą tego, że czasem krowa potrafi przełożyć głowę z jednej strony łańcucha na drugą i się udusić jeśli w porę nie dojrzysz. Obecnie powoli będę zamieniał te krótkie łańcuszki na obroże a długie łańcuchy na grubsze 8mm. Przy takim wiązaniu krowa ma trochę więcej ruchu i nic już sobie złego nie zrobi. Mogę Ci podesłać jeszcze drugą fotkę jak to wygląda.

Pewnie chodzi Ci o takie wiązanie?

http://www.agrofoto....a-ursus-c-330m/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Arturolnik

Arturolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:40

drabina paszowa u bydła Thomas2135 tak dzięki właśnie o to mi chodziło ,ale po dłuższych rozmyśleniach z ojcem doszliśmy do wniosku że tego typu uwiązania nie będziemy stosować bo krowy będą uwiązane z 40cm od ścian bo przy samej ścianie będą żłoby a z drabiny paszowej musieliśmy zrezygnować z powodu zbyt małego miejsca ,bo krowy by się ocierały d*pami o siebie a duży korytarz stał by pusty więc będzie całą długością ponad ścianą puszczona rura do której będą wiązane krowya za rurą przy ścianie będzie żłub .I będą uwiązane do zatkich zwykłych łańcuchów uwięziowych no i przy takich łańcuchach będą miały napewno więcej ruchu ,bo tak mamy uwiązane w starej oborze i jest dobrze z że obornik będzie usówany turem to będzie można szybciej wygnać krowy na dwór.Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi ;)