Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 14:08

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki ZDJĘCIE

Odpiąć 6 od rozdzielacza ze zdjęcia i pomiędzy rozdzielacz stary, a przewód 6 założyć nowy - dobrze myślę? W sumie niezły byłby pomysł, wtedy zawory kulowe byłyby zbędne.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Dzisiaj, 05:40
  •  

#42 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 18:54

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Uważam że powinno to zadziałać.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#43 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 październik 2013 - 11:06

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki i jak wyszło?
Ogólnie idzie mi o to że sam mam w swoim Zetorku 10145 4 wyjścia hydrauliki.
Jedna para po prawej stronie działa ładnie z RCW (jako pompa), kipruje przyczepy itp.
Jak wiadomo druga para to pic na wodę bo jedno gniazdo to szybki powrót (zlew oleju z hydrauliki zewnętrznej lub siłowników wspomagających) a na drugim pojawi się olej jak napełnią się siłowniki i one nie pomogą podnieść tego co na TUZie.
Myślałem zamontować jakiś zwykły dodatkowy rozdzielacz bo jednak maszyn powoli przybywa i wolę sterować rozdzielaczem z ciągnika niż mieć dodatkowy rozdzielacz na maszynie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 05 październik 2013 - 16:58

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Jeszcze nie wyszło, ale mam nadzieję, że już w poniedziałek dokupię przewód taki jak mi potrzeba, wszystko złożę i będzie działać jak należy.

Ja u siebie mam 6 wyjść, więc mam dodatkowy rozdzielacz tylko ja chcę mieć jeszcze jeden dodatkowy rozdzielacz do sterowania przednim TUZem tak, aby nie mieć zajętych z tyłu wyjść.

W Twoim przypadku wystarczyłoby dokupić rozdzielacz, podłączyć go pod wyjście w plecaku, powrót podpiąć z tyłu pod końcówkami tam gdzie powinieneś mieć podpięty powrót z siłowników wspomagających podnośnik i gra i buczy.

W moim przypadku: ja dokładam 2-sekcyjny rozdzielacz do istniejącej instalacji, zbyt proste wydawało mi się podpięcie szeregowe rozdzielaczy, bo biorąc pod uwagę to o czym rozmawialiśmy czyli w kolejności od początku: plecak --> RBS --> mój dodatkowy rozdzielacz --> powrót, co by się stało gdybym użył dodatkowego rozdzielacza? Wtedy blokuje się przepływ swobodny oleju i ciśnienie zbiera się w RBSie, nie rozsadziłoby go? Więc zapytałem się mam nadzieję, ze fachowca, i podpowiedział, że takie coś nie będzie działać. Doradził mi, aby podpiąć to w takiej kolejności: plecak --> mój dodatkowy rozdzielacz --> RBS --> powrót. Niby nic, a jednak coś. Sprawa ma się w tym, że dokupiony rozdzielacz ma 2 wejścia i 2 wyjścia, co za tym idzie doprowadzam zasilanie do nowego rozdzielacza, następnie jednym wyjściem robię swobodny powrót, a drugim wyjściem za pomocą tulei ciśnieniowej doprowadzam zasilanie RBS i na wylocie z RBS łączę powroty z obydwu rozdzielaczy.

Zobaczymy w poniedziałek czy wszystko będzie działać jak należy.

-- edit --

Otóż dzisiaj poskładałem całą hydraulikę, wszystko działa prawidłowo, przedni TUZ góra-dół i dodatkowa para z przodu sterowane joystickiem, stary rozdzielacz również działa prawidłowo, więc w tej opcji teraz mam 6 wyjść z tyłu i przedni TUZ sterowany niezależnie, także nie ma problemu z zajętymi końcówkami z tyłu. Kwestia tego teraz czy nie będzie żadnych przecieków albo nie daj Boże któryś przewód nie wytrzyma. Z racji tego, że poprzednio do sterowania TUZa miałem zastosowane przewody 180 bar takie zastosowałem teraz począwszy od plecaka po powrót i zasilanie starego rozdzielacza, mam nadzieję, że tam nie panuje większe ciśnienie i wszystko będzie się spisywać jak książka pisze - wszystko jednak okaże się w praktyce.

#45 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 29 październik 2013 - 19:48

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Panowie, mam teraz inne pytanie: mając oryginalną instalację hydrauliczną tj. wywrot i RBS czy załączając wywrot ciśnienie rośnie na instalacji RBS? Bo niedawno potrzeba mi było użyć wywrotu i podczas używania na "sucho" załączał się zawór bezpieczeństwa w nowym rozdzielaczu, natomiast kiedy podłączyłem pod przyczepę to pakę podniosło normalnie, a podczas opuszczania zawór zadziałał, a zawór jest ustawiony na 180 bar, a więc wygląda tak jakby ciśnienie wzrastało.

Jaką zależność ma ze sobą wywrot i dodatkowy rozdzielacz RBS?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Wojtek1609

Wojtek1609

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 08:57

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki

Witam,

Podłączając rozdzielacz dwusekcyjny w zamian za rbs macie problem z grzaniem się go ?. To, że jest gorący w czasie pracy, to normalna rzecz ?.

Przewody są grubsze, nie te cieńkie.