Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 16:33

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki dzięki wielkie za pomoc,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Dzisiaj, 17:50
  •  

#22 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:54

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki A czy jest możliwość podłączenia do tej instalacji dodatkowego rozdzielacza tak żebym mógł sterować niezależnie przednim tuzem bez używania wywrotu? Bo najprościej jest podłączyć rozdzielacz pod końcówki wywrotu, ale wiadomo, że wtedy wywrot musi być non stop włączony i dodatkowo parę wyjść z tyłu mam nieczynną. Istnieje jakaś nieskomplikowana metoda na to?
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#23 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:17

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Jest taka możliwość pod warunkiem że w plecaku masz dodatkowe wyjście na rozdzielacz. U mnie bardzo przydałby się dodatkowy rozdzielacz, niestety mam starszy typ plecaka i nie mam tej zaślepki. W wielu miejscach pytałem o możliwość podłączenia i zawsze jedna odpowiedz: jest wyjście w plecaku - jest możliwość, niema wyjścia - jedynie przez końcówki od kiprowania.

#24 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:25

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki nr 7na fotce?
http://images35.foto...3df870497a1.jpg
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#25 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:32

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Tak dokładnie tam gdzie jest 7, choć i tak dokładnie na zdjęciu tego nie widać. Jeżeli plecak jest przystosowany a nie mamy dodatkowego rozdzielacza w tym miejscu jest śruba/korek.

#26 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:39

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Rozumiem, czyli już mogę mieć prawie pewność, że tej zaślepki nie znajdę, bo o takim rozwiązaniu myślałem w Zetorze 12145.

Teraz kwestia żywotności pompy hydraulicznej i reszty elementów: bo ten rozdzielacz miałby być 2 sekcyjny, głównie na potrzeby sterowania pługiem do śniegu: góra-dół i lewo-prawo. Z tym, że góra-dół będzie podłączony tuz, więc on w każdej chwili będzie mógł być użyty, a lewo-prawo tylko wtedy gdy podłączony będzie siłownik od pługa pod wyprowadzone końcówki z rozdzielacza do przodu. Jeżeli wywrot będzie non stop załączony to nie będzie nadmiernie nagrzewać się sam rozdzielacz, ewentualnie reszta instalacji? Bo obieg przez dodatkowy rozdzielacz będzie ciągle załączony tylko olej przez zawór bezpieczeństwa będzie płynął jeżeli nie będę używał w danym momencie sterowania - dobrze rozumiem?

#27 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:37

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Może nie tak do końca jest sprawa przegrana, który rocznik tego Zetorka 12145?

#28 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:42

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki 1990r., dopiero się przymierzam do tej małej modyfikacji, jeżeli bym coś zaczynał robić to w lato pewnie, na razie chcę zebrać suche dane teoretyczne żeby wiedzieć, na co liczyć, czego się spodziewać, a przydałaby mi się ta przeróbka, bo miałbym sporą wygodę z tym.

#29 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:49

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Powinien mieć, choć różne rzeczy mogły się wydarzyć np. wymiana plecaka na inny który akurat nie miał tego dodatkowego wyjścia.

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 22:10

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Przecież można podłączyć miedzy pompą a plecakiem.
Z pompy dać węża do rozdzielacza, a z rozdzielacza do plecaka.
Ja mam tak tura w NH podłączonego. to norma i proste.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 styczeń 2013 - 22:17

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki ale jak masz wyjście w plecaku to można tura podpiąc do tego wyjścia ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#32 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 18:15

Przecież można podłączyć miedzy pompą a plecakiem.
Z pompy dać węża do rozdzielacza, a z rozdzielacza do plecaka.
Ja mam tak tura w NH podłączonego. to norma i proste.

nie wiem jak to działa w NH, ale spotkałem się z opiniami że w Ursusie/Zetorze to nie zadziała. Zakładając że olej wychodzi poprzez jakiś trójnik i zasila jednocześnie rozdzielacz w plecaku i ten dołożony to podczas użycia oryginalnego rozdzielacza np. podczas podnoszenia pługa olej przeleci przez dołożony rozdzielacz i wróci z powrotem przez plecak do mostu bo tam nie napotka ciśnienia. Nie wiem, nie próbowałem powtarzam tylko to co usłyszałem i wyczytałem na różnych forach między innymi na tym też.

#33 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 19:11

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Każdy tur tak powinien być podłączony.
Według mnie powinno działać.

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 19:28

nie wiem jak to działa w NH, ale spotkałem się z opiniami że w Ursusie/Zetorze to nie zadziała. Zakładając że olej wychodzi poprzez jakiś trójnik i zasila jednocześnie rozdzielacz w plecaku i ten dołożony to podczas użycia oryginalnego rozdzielacza np. podczas podnoszenia pługa olej przeleci przez dołożony rozdzielacz i wróci z powrotem przez plecak do mostu bo tam nie napotka ciśnienia. Nie wiem, nie próbowałem powtarzam tylko to co usłyszałem i wyczytałem na różnych forach między innymi na tym też.

kolega ma na myśli połączenie w szereg a nie poprzez trójnik, tylko rozdzielacz musi być dużej przepustowości.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#35 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 18 styczeń 2013 - 11:21

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki mi też się wydaje tak jak kolega Tomek73 pisał żeby rozdzielacz wstawić na tej rurce co idzie od pompy do plecaka, olej do zasilania plecaka przepływałby po prostu przez dołożony rozdzielacz.
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#36 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 14:28

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Witam po długiej przerwie. Tak jak pisałem w styczniu chciałbym lekko zmodyfikować swoją instalację hydrauliczną w Zetorze 12145 i dołożyć rozdzielacz 2-sekcyjny do sterowania przednim TUZem. Rozebrałem dzisiaj tylną część podłogi i tak to wygląda: https://sphotos-a-cd...639934116_n.jpg. Teoretycznie sprawdziłem zgodność opisu ze zdjęciem http://images35.foto...3df870497a1.jpg zamieszczonym przez @Nikita_Bennet i u mnie wygląda to tak samo. Co o tym myślicie? Da się coś z tego wyrzeźbić?

#37 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 19:07

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Podejrzewam że tam raczej nie wsadzisz 2 sekcyjnego rozdzielacza, nie mam miejsca na drugą sekcję.
Nie pamiętam jak się nazywa rozdzielacz hydrauliczny, ale to jest dzielnik oleju, można go zamontować za tym twoim rozdzielaczem a przełączany jest on elektrycznie. Mam taki w turze na 3 sekcji.
On dział na takiej zasadzie,Montujesz go za tym twoim rozdzielaczem i nim sterujesz hydrauliką ale jak podasz na niego prąd to przełancza się i steruję tuzem, a jak prąd wyłączysz to sterujesz normalnie, jakby go nie było.
On kosztował 350 zł.
Albo druga opcja przenieść rozdzielacz w inne miejsce na wężach.

#38 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 03 wrzesień 2013 - 20:02

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ten dzielnik strumienia trzeba zamontować na wyjściach roboczych tego istniejącego rozdzielacza a przełącznik wmontować gdzieś w dźwignie od niego. Wtedy po naciśnięciu przycisku i ruszeniu dźwigni w odpowiednia stronę będziesz mógł podnieść lub opuścić tuza.

http://allegro.pl/el...3496613435.html

Edytowany przez Davido, 03 wrzesień 2013 - 20:03.

#39 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 09:52

Ja myślałem o zamontowaniu rozdzielacza gdzieś pod podłogą z prawej strony koło dolnego zbiornika paliwa, aby joystick mieć gdzieś z prawej strony tak jak są montowane przy posiadaniu ładowacza czołowego. 2 sekcje byłyby potrzebne, bo oprócz sterowania ramionami TUZa góra-dół chciałbym mieć dołożone sterowanie lemieszem pługa do śniegu prawo-lewo czyli podsumowując sterowanie TUZ góra-dół podłączony na stałe oraz 2 końcówki wyprowadzone dodatkowe do przodu, aby móc podłączyć dodatkowy siłownik z maszyny.

Tak myślałem jak to zrobić i mam pytanie czy udałoby się w następujący sposób:

- rozdzielacz dodatkowy 1-sekcyjny zdemontować,

- zastąpić go nowym rozdzielaczem 2-sekcyjnym,

- zasilanie podciągnąć przewodami elastycznymi ze zdemontowanego rozdzielacza (nowy rozdzielacz byłby pod kabiną koło zbiornika paliwa),

- jedna sekcja sterowałaby przednim TUZem góra-dół,

- druga sekcja sterowałaby dodatkową parą wyjść z przodu (dla przykładu pług do śniegu lewo-prawo) albo 2 parą wyjść hydraulicznych z tyłu - tutaj zastosowałbym zawory kulowe, które mam zamontowane aktualnie na 1 parze wyjść z tyłu (aktualnie za pomocą dźwigni wywrotu steruję albo wyjściami z tyłu albo po przełączeniu zaworów kulowych góra-dół TUZ).

Przy takim założeniu miałbym w każdej chwili działający wywrot oraz góra-dół przedni TUZ, a w razie potrzeby miałbym do wyboru albo sterowanie opcjonalne parą wyjść przy TUZie albo 2 para wyjść z tyłu.

Nie wiem czy dobrze to sobie wyobrażam, więc prosiłbym o zwrócenie uwagi czy nie przegapiłem jakiejś ważnej rzeczy, która wyeliminowałaby takie działanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 13:44

ZTS 16245 - dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Kolejny rozdzielacz wepnij w szereg z istniejącym lub istniejący rozbuduj o kolejne 2 sekcje (nie wiem jak tam sytuacja wygląda z miejscem).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878