Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robson79    1

I chyba tak zrobię po żytku będzie WILGA trzy ha i drugie trzy to te dwie z KWS co pisałem i jeszcze DRIM na jednym ha będzie i zobaczymy urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Miał ktoś już odmianę Dynamite ? Nadaje się na V klasę, a może ma ktoś wyniki strawności?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Siałem, bardzo ładne rośliny pokrojowo (bardzo szerokie liście, DOSKONALE ulistniona roślina, przebiłą pod tym względem DKC3399 o kilka długości), bardzo dobry wigor początkowy, najdłużej zachowała zieloność razem z DKC3399, ale była najbardziej porażona przez omacnicę, o kolbie ciężko się wypowiedzieć, miała średnio dwie, widać woli cieplejsze warunki, a u mnie od maja do końca czerwca było bardzo zimno i mokro (południe kraju). Bardzo polecam. FAO ma graniczne jak na Kujawy, do koszenia będzie u Ciebie, pi razy oko, w połowie października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a z tym koszeniem to różnie... u szwagra Subito w ub roku koszone ok 18 września i było już dojrzałe (siew ok 25 kwietnia) także wszystko zależy od pogody:) tak myślę może siać co drugi rządek subito i sunmark??? niby lekka różnica w FAO ale to sie chyba zgubi?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Moim zdaniem szkoda siać sunmarka na przemian z subito, bo subito to zdecydowanie niższa półka pod względem jakości uzyskiwanej kiszonki (strawność, stay-green, energia w suchej masie). Na twoim miejscu zamiast subito ZDECYDOWANIE wybrałbym susann. A co koszenia, to lepiej się nie spieszyć, w moim regionie - centralny śląsk, kukurydze o FAO 270 są do koszenia przy siewie 1-5 maj na początku października - lepiej skosić ją trochę później niż zbyt wcześnie, jednak też nie zbyt późno, gdyż spada wtedy smakowitość kiszonki, decydującym parametrem jest tutaj stay-green. Pozdrawiam

 

A w ubiegłm roku (czyli 2013) 18 wrzesień wydaje mi się okropnie wczesnym terminem koszenia. Ja kosiłem kukurydze FAO 270 końcem września i było to zdecydowanie zbyt wcześnie (ale gdybym poczekał, to zbierałbym żółte badyle po przymrozku). Ale jak pisałeś, to pogoda determinuje termin zbioru.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u Nas niestety pogoda nas do tego zmusiła.... ja miałem Glejta zasianego to na na piaskach była juz cała sucha a na lepszych jeszcze zielona a ziarno było juz w pełnej dojrzałości... a kolego powiedz mi nie wiesz jak wygląda plon kukurydzy sussan??? myślałem nad subito bo wiadomo tam plon na wysokim poziomie a jakość to wiadomo jaka :)

Edytowano przez Rolnik_Kujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Ciężko się wypowiedzieć, bo nie siałem, ale znajomy wypowiadał się o niej w samych superlatywach (siał na ziarno na 3 klasie), do tego odmiana ta nadaje się na suche stanowiska. Osiąga sie z niej dobre plony ziarna, więc jakośc kiszonki powinna być jak najlepsza, do tego wg. producenta stay-green lepszy od sunmarka. Jak chcesz kupować coś z saaten union to tylko te dwie odmiany, masy będzie trochę mniej niż z subito, ale jakość kiszonki będzie o wiele (!!!!!!!) lepsza. A ile tej qq siejesz? Bo jak więcej niż 6 hektarów to możesz sobie kupić 1 jednostkę subito do porównania, zresztą zobacz sobie na stronie producenta jakie cechy posaidają te 3 odmiany, również ilość zielonki. Ja w tym roku będę próbowac pioneera, ciekawe jak wypadnie (P8523, P9027).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Czy siał ktoś odmianę MASETTO ? Przedstawiciel handlowy namawiał mnie właśnie na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

subito i tak kupie na 2 hektary bo to szczery piach że jak latem przygrzeje to zająca w nogi parzy :D także coś na próbę będzie a na lepszą ziemię to faktycznie cos lepsiejszego trzeba wybrać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

To wymieszaj te subito choćby w małym stopniu z susann, które podobno najbardziej się na takie gleby nadaje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

subito i tak kupie na 2 hektary bo to szczery piach że jak latem przygrzeje to zająca w nogi parzy także coś na próbę będzie a na lepszą ziemię to faktycznie cos lepsiejszego trzeba wybrać ;)

Też mam trochę takiej gleby jak zając urodzi dwa to trzeba jednego zabić bo nie wychowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja miałem w tym roku 2ha susan rewelacyjna odmiana na 5 klasie nic nie ustępowała dla subito kolo 4m miała napewno a kolba duzo lepsza. Tylko ma jedena wade bardzo mocny stay-gren i przy zbniorze na początku pazdziernika inne odmiany dojrzałe fao miałem 240-260 a susan nawet jednego żółtego listka i dlatego musze z niej zrezygnować;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Przecież to jest OGROMNA ZALETA! Nie wiem, na co tu narzekać, jeżeli roślina jest zielona=żywa przy koszeniu to rośnie smakowitość kiszonki przy takiej samej ilości skrobii, albo zbiór można jeszcze opóźnić, aby zwiększyc zawartość skrobii w kiszonce. A mogłem wziąć choć jedną jednostkę na próbę do porówniania z P9027, który w badaniach niemieckich ma porównywalny stay-green, szkoda, chyba że ktoś chętny na przejażdżkę do GOP-u po jedną jednostkę P9027 za 540zł brutto? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

opóźniać terminu za bardzo nie moge bo mam kiepski teren pod kiszonke a wszystko musze robic na jedna pryzmę , zaleta owszem ale nie chcę mieć kiszonki ponizej 30%sm w ciagu kilku ostatnich lat zawsze wychodzi na poziomie 32-35 % i tak wyszło w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Oszczędz na moczniku przy nawozeniu tej odmiany, u nas jest raczej zupełnie odwrotny problem, więc moze warto było by ją wypróbowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelN25    0

Witam sial ktos moze odmiane kukurydzy unitop niby godna polecenia jesli chodzi o kukurydze na kiszonke pozdrawim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie za niskie FAO jak na kiszonkę w wielkopolsce? jeszcze zależy kiedy zamierzasz siać i kosić. Zależy tez od gleby, bo na lepszych glebach takie FAO będzie ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

NA DRUTOWCA MÓWIA ZE MESUROL SŁABO DZIAŁA DOBRZE DZIAŁA PRESTIŻ (ZAPRAWA DO ZIEMNIAKA) albo dursban doglebowo działa gazowo pryskasz przed uprwapola i temp musi byc wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

siał ktoś kukurydzę z HR Smolice odmiana Rosomak albo chociaż może ktoś widział ją na jakiś poletkach doświadczalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Co powiecie na odmiany firmy KWS? Chodzi mi generalnie o odmiany Ronaldinio, Cassilas i Filippo? Przedstawicielka chwaliła się, że odmiana Ronaldinio jest najczęściej wybieraną odmianą w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj