Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karolr2    767

Untitled.jpg

 

 

 

 

 

 

 

A co sądzicie o kukurydzy Ambrosini? Nadaje się też na kiszonkę czy tylko na ziarno?

 

Kolega ją miał i nie chwalił mówił że ronaldinio lepiej mu sypało,kosił na ziarno.U nas gleby słabe miał je na 5 i 6 klasie. Mówił też że nasiona ronaldinio pochodziły chyba gdzieś z Ameryki Południowej(mogę się mylić ) a ambrosini ze Słowacji. Ronaldinio kupił wcześniej a Ambrosini brał razem ze mną pod koniec kwietnia. Nie znam się na tych badaniach więc napisz która według ciebie jest lepsza kuku na kiszonkę ta kws Eco czy to Subito. Masz je na oddzielnych pryzmach czy na jednej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

Zarówno białka i energii jest więcej w KWS 5133 Eco. Subito i Eco miałem w tamtym roku. Robione w jednej pryzmie, tylko Subito na spód dałem a na wierzch Eco.

Kupowałeś razem z kolegą tą Ambrosini czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli kogoś interesują ceny to proszę, dostawca z południa Polski: EDIT: ceny NETTO.

 

fxkw.jpg

y3dj.jpg

Oj chyba w niektórych miejscach są błędy w druku. Ten magitop to chyba w 50tys nasion bo sporo taniej w porównaniu do innych odmian.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mi przywieźli Silvestre a jemu to Ambrosini. Mam ochotę wypróbować kilka odmian ale niestety mam tylko 2.5ha do obsiania. Silvestre mam sprawdzoną jestem z niej zadwolony co do plonu chociaż jeszcze nie badana ale mają przyjechać i pobrać próbki.

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Raczej nie, firma jest porządna, ostatnio się jescze abrdziej starają, bo konkurencja dała się im odczuć. I sprawdziłem na rudniku,, magitop pakowany jest po 80 tys. sztuk, najwidoczniej tyle kosztuje. I gdyby 50 tys. kosztowało 330zł, to jednostka 80 tys. kosztowałaby 530zł, co byłoby nieporozumieniem, aby odmiana kiszonkowa była droższa od ziarnowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Niżej jest też odmiana kiszonkowa Counter z 50 tys. i też tanio.

 

PS. Założyciel KWS-u chyba lubi piłkę nożną (AC MILAN) bo sporo nazw jest nazwiskami piłkarzy :D

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jaką kukurydze polecacie na IVa i b i część V na kiszonkę z jakim FAO i aby miała dobre parametry i czy wybrać polską odmianę czy zagraniczną i najlepiej taką aby dziki nie interesowały się nią, kukurydze będę siał po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość

 

a jaką kukurydze polecacie na IVa i b i część V na kiszonkę z jakim FAO i aby miała dobre parametry i czy wybrać polską odmianę czy zagraniczną i najlepiej taką aby dziki nie interesowały się nią, kukurydze będę siał po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

a siał ktoś z was może kukurydzę na kiszonkę Cassilas z KWS?? jakie macie o niej zdanie??

Odmiana typowo kiszonkowa.Siałem już dwukrotnie i jestem zadowolony.W zeszłym trudnym roku o ok 0.5 m wyższa od innych odmian nawet od ronaldinio i innych KWS.Ziemia kl. 4a i 4b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Raczej nie, firma jest porządna, ostatnio się jescze abrdziej starają, bo konkurencja dała się im odczuć. I sprawdziłem na rudniku,, magitop pakowany jest po 80 tys. sztuk, najwidoczniej tyle kosztuje. I gdyby 50 tys. kosztowało 330zł, to jednostka 80 tys. kosztowałaby 530zł, co byłoby nieporozumieniem, aby odmiana kiszonkowa była droższa od ziarnowej.

W sumie racja. Gdzie nie patrzyłem to odmiany syngenty były po 80tys/jednostka. A cena ponad 500zł to już kosmos, ale chyba są takie odmiany które tyle kosztują.

PS. Założyciel KWS-u chyba lubi piłkę nożną (AC MILAN) bo sporo nazw jest nazwiskami piłkarzy :D

To musi też lubić real madryt :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Może po prostu lubi piłkę :)

A co myślicie żeby wymieszać dwie odmiany i posiać niektórzy tak robią.

Bo skoro subito ma mały udział kolb w masie to myślałem nad tym żeby ją z jakąś inną odmianą wymieszać. ewentualnie posiać 2 rządki subito i 2 jakiejś innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Mam nadzieję, że nie dostanę bana za ten link http://***.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=145&image_id=2604

Zwrócicie uwagę na kolbę Ułana, jedni piszą o małej kolbie w tej odmiania a ja znalazłem coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Mam takie pytanie. czy mogę posiac na 4 i 5 klasie kukurydzę odmiany arobase z syngenty, z pionera H32 i A79? Chodzi mi o to że 2 pierwsze mają fao po 240/250 a a79 ma fao 270. I czy w miarę równo dojrzeja? I która lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lambo gdzie Ty tego Ułana chcesz kupić? Nie wiem czemu, ale nie wszystkie odmiany ze Smolic, które mógłbym kupić będą zaprawiane Mesurolem. Poza tym nie wszystkie są w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Nie wiem jeszcze, nie rozglądałem się za tym co jest dostępne w okolicy, narazie zbieram info na temat różnych odmian które bym widział. Właśnie w Smolicach niekóre worki nie są zaprawiane i trzeba na to zwrócić uwagę bo zaprawianie na własną rękę to już się teraz nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam panowie zamierzam zasiac kukurydze pierwszy raz po zycie klasa ziemi 3.4 . zamierzam nawiesc obornika 30t na hektar nawoz polifoska 150kg sol polasowa 100 i mocznik lub saletra 300kg jaka odmiane kukurydzy proponujecie ,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Marcin jesteś już dość długo na forum żeby zrozumieć że najpierw się szuka a później się pyta. Temat ułana jest poruszany co kilka stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś z was siał kukurydze LG, i jakie plony mieliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jutro mogę dla zainteresowanych wrzucić ofertę Westafali z Lidzbarka Warmińskiego na kukurydzę firm Saaten Union i Saatbau Linz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam nadzieję, że nie dostanę bana za ten link http://***.com.pl/ga...5&image_id=2604

Zwrócicie uwagę na kolbę Ułana, jedni piszą o małej kolbie w tej odmiania a ja znalazłem coś takiego.

W tym roku nimba u mnie miała lepsze kolby...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelek7    1

Jutro mogę dla zainteresowanych wrzucić ofertę Westafali z Lidzbarka Warmińskiego na kukurydzę firm Saaten Union i Saatbau Linz.

 

 

i jak masz ich ofertę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najgorszy piach. Od łąki V klasa, od drogi nawet VI klasę łapała, ale to trzeba pamiętać, że im słabsza gleba tym rzadszy wysiew jeżeli nie chcemy zbierać samego badyla.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj