Polecane posty

komodo    277

oplacona faktura za kukurydze na 2013 rok ceny brutto za jednostke Pioneer(80tys) Monsanto (50tys)

Pioneer:

A98 - 400.37zl

P8488 - 488.25zl

F58 - 498.02zl

A79 - 517.55zl

P9027 - 517.55zl

Monsnto:

DKC 3398 - 299.25zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie jakom byście polecali mi kukurydze na piach 6 klasa ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Zamówiłeś bardzo dobre odmiany, będziesz zadowolony, ciekawe jak P9027 wyjdzie bo to nowość i w Polsce jej nie było nawet na doświadczeniach, ale w katalogu wygląda bardzo obiecująco, byłoby fajnie gdyby była jeszcze dostępna bo ludzie się pytają o nią cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

żadne zboże nie da takiego plonu jak kukurydza, na piachach można spokojnie osiągnąć 6t suchej kukurydzy, odmianę należy dobrać według specyfikacji zwracając uwagę na wymagania glebowe i wrażliwość na suszę, teraz już nie ma dużej swobody z wyborem odmian, na Mazowszu można jeszcze pokusić się o odmiany o dłuższym okresie wegetacji, zasadniczo takie odmiany mają wyższy plon niż wczesne (z wyjątkami), najlepiej zasiać to co sieją "doświadczeni" sąsiedzi na podobnych stanowiskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

tez jestem jej ciekaw wlasnie bo w katalogu rzeczywisci wyglada bardzo dobrze no niektorych z tego co wiem juz nie ma bo brakło nasion ale ja zamawiałem cos okolo 20 grudnia a teraz oplacałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy ktos z was uprawiał kukurydze LG EXPERT i ALVITO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zamówiłem 19 jednostek Tourana na kiszonke i 3 Amadeo 2 Ricardinio 2 Ambrosini na ziarno te dwie ostatnie niby juz niedostepne ale pare worków sie gdzies znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek_cel3    0

 

 

Okolica jest normalna. Co to jest FAO? A koszt 2ton ziarna to 2 tysie a tak 500zł. Może zostawię tyle żeby ukosić 3 albo 4 tony zależy jaka urośnie. Więc nadaje sie czy nie jak nie to za jaką odmianą się rozejrzeć

 

 

 

Zapytam gościa czy mają taką odmianę Dzięki

Kolego zajmuje sie rozprowadzaniem naion kukurydzy na terenie przyleglych powiatow do siedleckiego,oferuje kilka firm moj kontakt 601804746

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

ja mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ na jesień zrobiłem podorywkę z użytku zielonego i nie dawałem obornika ani nic tylko to tak zostawiłem do dziś, i dość duże darnie pozostały, więc na wiosne przelecieć to glebogryzarką, dać dużo obornika i jeszcze raz przyorać ? a później brona i siew kukurydzy ? dodam iż na polu nic nie było siane od 10 lat tylko sama trawa była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś siał z was kukurydze LG ALVITO i EXPERT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

jaka polecacie odmiane QQ po zycie?

2 klasa ziemi, przed siewem zyta dany byl obornik, po zbiorze znowu bedzie dany obornik i zasiana QQ na kiszonke.

północna polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jaka polecacie odmiane QQ po zycie?

2 klasa ziemi, przed siewem zyta dany byl obornik, po zbiorze znowu bedzie dany obornik i zasiana QQ na kiszonke.

północna polska

 

ja po życie tylko glejt.wychodziła super.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Ja zamówiłem 19 jednostek Tourana na kiszonke

Po około 260 za jednostkę płaciłeś czy taniej?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Szybka zmiana zdania. Byłem u kolegi który jest przedstawicielem pioneera i kupiłem u niego pięć porcji. Odmiana PR39H32 do zapłaty 1855. 371 za 80 tyś to dobra cena, porównywalna do polskich odmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

H32 to stara i dolna półka Pioneera. Napisz czy cena jest brutto czy netto. Odmiana dobra na piach. Dobra rada. Zawsze siej dwie odmiany.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

jaka polecacie odmiane QQ po zycie?

2 klasa ziemi, przed siewem zyta dany byl obornik, po zbiorze znowu bedzie dany obornik i zasiana QQ na kiszonke.

północna polska

 

Amadeo z KWS lubi chłodne i dobre stanowiska, czyli na północną 2 klasę jak znalazł, ma najlepsza strawność wg. badań czeskiego ukzuz-u i największą zawartość skrobii w kiszonce z wszystkich badanych tam odmian. FAO 240 czyli górna granica. Link do badania: http://www.ukzuz.cz/...PO_2012pdf.aspx

 

Tylko pytanie, kiedy tą kukurydzę posiejesz, bo jak po 20 maja, to trzeba będzie wybierać coś z FAO 190-210, bo na północy kuku wolniej się rozwija i będzie za dużo wody w kiszonce - czyli będzie kwas zamiast paszy.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Cena brutto. W pionierze mają promocję do końca stycznia minus 7 procent. Zdaje sobie sprawę że to jest odmiana z niższej półki, ale czego można oczekiwać w tej cenie. Mam nadzieje że będzie lepsza niż polskie odmiany. Faktycznie chciałem jakieś dwie odmiany ale jak kolega dzwonił zamawiać to nic więcej ciekawego na magazynie nie mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja posiadam cennik kukurydzy touran 259, bellevue 221, amadeo 285, kws 5133 eco 294 to są ceny po rabacie od zapłatty do 25.04.2013 jak chcesz to ci moge podać ceny podstawowe na pw

Subito - 378zł brutto , Veritis 412zł brutto 1 jednostka 80tys. Może ma ktos cennik kws interesuje mnie touran, bellevue, amadeo i kws5133ECO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co Waszym zdaniem jest lepsze na dobre stanowisko: P8017, P7905, PR39N39, PR39U43, PR39R86, MAS 13.220, LG 2244, LG 30.220 czy LG 30.240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Rok temu kolego płaciłem za H32 385zł/brutto ale to jest cena wliczona z mesurolem.

Super dużo masy nie będzie ze względu że nie jest wysoka ale będzie równa na polu. Na kiszonkę i na piach się nadaję.

Nie polecałbym jej na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj