Polecane posty

Jarecki21    35

Albo ja jestem słaby, bardzo słaby albo ludziska są kłamliwe. Byłem dzisiaj na spotkaniu Osadkowskiego. Był mądry z Yary. Wg tego pana w małopolsce plony po użyciu nawozów Yary 15-20t/ha na sucho. Wilgotność przy zbiorze 27%. To ja mówię, że kupuję wszystko ca zalecacie: odmianę, nawóz, oprysk. Na 10ha. Ziemia V klasa w dobrej kulturze. .Ale jak u mnie zejdzie plon poniżej 15t i wilgotność będzie powyżej 30% zwracają za wszystko. Nie chcieli. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

może zgodziliby się na 15t suchej, taki wynik na mokrej byłby dla nich poniżający; a znasz jakieś nowości/ceny z yara? mają coś bezchlorkowego albo w otulinie polimerowej na kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

O bezhlorkowych rzeczach nic nie wspominał. Skupił się na corn kali i porównywał swoje odżywki jak w reklamie proszku do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Mi ronaldinio wyszła około 290, ale zamawiałem przed świętami i dosyć dużą ilość.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Witam,

 

Mam takie pytanie, czy kukurydzę na ziarno można siać w plonie wtórym po życie? Tzn,. żyto w kwietniu ścięte na sianokiszonkęm następnie wywóz obornika, orka i gdzieś za 2 tygodnie po orce siew. Podejrzewam, że siew będzie w maju (do 10 max). Spotkałem się z różnymi opiniami, ale chciałem jeszcze tu się dowiedzieć coś więcej na ten temat. Dodam, że ziemie lekkie, klasa V, miejscami VI i niezbyt wilgotne.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5231

@jarekmalina

w moich stronach niektórzy tak robią i nawet ładna qq urośnie, przede wszystkim zależy od tego jaka będzie pogoda i opady :)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

W moich stronach siew na ziarno do ok 5 maja to nic dziwnego , często nawet odmiany ziarnowo-kiszonkowe siane na kiszonkę po życie są zbierane na ziarno jeśli rok jest korzystny .Dlaczego chcesz aż dwa tygodnie czekać z siewem od momentu orki, myślę że uprawa i siew zaraz po orce pozwoli zatrzymać więcej wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Dlaczego chcesz aż dwa tygodnie czekać z siewem od momentu orki, myślę że uprawa i siew zaraz po orce pozwoli zatrzymać więcej wody .

 

 

Żeby ziemia osiadła przez ten czas. Czytałem gdzieś, że te kilkanaście dni przerwy jest wskazane przy wiosennej orce pod kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthranislaw    0

Zna może ktoś jakichś przedstawicieli handlowych na małopolskę świętokrzyskie chciałbym taniej kupić niż to co mi zaoferowali.

A jak z tą subito lepsza jest od ronaldinio ? Jeśli chodzi o kiszonkę ?

Edytowano przez sthranislaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

znacie cenę subito i gdzie najlepiej kupić jestem z okolic Pułtuska

Cena to 400-410 zł netto.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Nie mam takich gleb ale wydaje mi się że przy kukurydzy najważniejsza jest woda szczególnie w maju i czerwcu . Jeżeli przez te kilkanaście dni na taką orankę nie przyjdzie porządny deszcz to taka ziemia osiądzie słabo a straty wody będą ogromne .

Ja jeśli już muszę orać na wiosnę to staram się jak najszybciej bronować , ziemia szybciej się ogrzewa i dłużej trzyma wodę.

Niestety jeśli później przyjdą deszcze to muszę długo czekać aż można wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a jak wyglądają straty wody w przypadku opóźnienia orki? oczywiście można orać z zestawem wałów bezpośrednio przed siewem, ale czy gleba i tak nie straci wody do tego czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Orka wiosenna to zawsze zło konieczne i straty wody są nieuniknione , gdyby jednak dysponować odpowiednim sprzętem to siew kukurydzy po życie byłby możliwy bez orki.Pytanie jakie mi się nasuwa, to czy na lekkich ziemiach istnieje sposób na wiosenny siew bez zbytniego przesuszania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Przy podawaniu cen piszcie ile nasion bo Ronaldinio chyba 290zł za 50000tys nasion? czy 80000 bo to spore różnice w cenie wyjdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

KWS pakuje nasiona w worki po 50000.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

a czy można np. kukurydzę która będzie przeznaczona na kiszonkę skosić kosiarką rotacyjną i zrobić bala z niej ? albo po skoszeniu zrobić pryzmę z tego tak w całości ? bo planuje zasiać na wiosnę kukurydzę około 20 arów tak na próbę no i nie będę miał czym ją skosić jedynie rotacyjna została............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Nie polecam, przecież rotacyjna nie rozdrobni ci jej. Bardzo zły pomysł. Ziarna będą w całości, długie badyle. Moim zdaniem poroniony pomysł. Nie ma sieczkarni w okolicy, albo chociaż jednorzędówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj