Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EppS    91

Jak u was z dostępnością Subito, mój dostawca niestety się nie popisał i nie zrealizował zamówienia.

Edytowano przez EppS

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Po kilkunastu telefonach jednak udało mi się znaleźć w sąsiednim powiecie.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

dziś tzn wczoraj kupiłem dwie odmiany San i Buran()-co sądzicie o tych odmianach???

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Buran ma fao 240 bodajże z tego co pamiętam. Sieje ją ok 5-7 lat już i zawsze stabilne plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

dziś tzn wczoraj kupiłem dwie odmiany San i Buran()-co sądzicie o tych odmianach???

te odmiany kiedyś sialismy ale w czasie suszy maja za słaby wigor .... mała ilość kiszonki na naszych pagórkach i glinach wiec teraz pravor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

chce je posiać na IIIb i IVa

teren dość płaski trochę gliny

ziemia o ph 6.7

w tej chwili rozwiezione ok 40-45ton przegnitego obornika i wysiane po 250kg soli potasowej(60%)i superfosfatu(40%) dawki hektarowe

azot chce dać w rzędy-jaki nawóz polecacie w nawożenie rzędowe???

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Jak sprawdzacie siłę kiełkowania kukurydzy? (normalnie w doniczce z ziemią czy tylko przykryć ligliną i polewać woda)

Po ilu dniach taka próbka kukurydzy powinna skiełkować? Tydzień temu posiałem właśnie w doniczce z ziemią i dopiero jedna wyszła może za bardzo podlewam woda? Temperatura pokojowa ok. 20stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Ja w tym roku pierwszy raz będę siał kukurydzę i będzie to odmiana od Syngenty Delitop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku trochę zaryzykowałem bo sieję odmniany których wcześniej jeszcze nia miałem, ale miały dobre opinie więc raz kozie śmierć ;) Sieję Saaten Union SUMARIS i z Pionieera T84 i A98. Wszystko pójdzie na kiszonkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

@ Barabus - ty na 20 ha tylko jedną odmianę siejesz?

 

@ Jacekombajnista- co słyszałeś o qq Sumaris bo też ją kupiłem a nikt o niej nic nie wie, podobno dość dobra jest i ile płaciłeś za worek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O sumarisie slyszałem same dobre opinie. Ponoć jest to odmiana bardzo wysoka i ma mieć dobre kolby. Wzrostem ma dorównywać SUBITO (miałem w tamtym roku, była ogromna), z tym że wartość energetyczna ma być o niebo lepsza. Tak więc na kiszonkę w sam raz, bo i masa będzie i ziarna sporo. Wymaga trochę lepszych gleb. Nie polecana na słabe, tylko średnie i dobre. Płaciłem 430 zł brutto za porcję (80tys. nasion)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

@Globus512 tak, tylko jedną, taka mi polecił znajomy, a co będzie to zobaczymy, na razie nie mam obeznania, w KUKU bo to mój pierwszy raz będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

@ jacekkombajnista- to ja za sumarisa przepłaciłem bo dałem 450brutto za worek. Teraz postanowiłem zrobić mały eksperyment i sieję 3 odmiany. Do siewnika w pierwsze dwa rzędy dam Sumaris, następne 2 Vitras a ostatnie 2 subito i tak wymieszają mi się wszystkie odmiany i te badziej energetyczne z tymi mniej. Będę też miał porównanie co do samych odmian.

 

@ barabus - Jak będziesz kiedyś miał zamiar siać kukurydzę jeszcze to weź sobie kilka odmian, tak jak rzepaku. Bo gdyby jedna nie wypaliła to druga może będzie lepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

@BARABUS kolega globus512 dobrze Ci radzi, siej co najmniej trzy odmiany. U mnie dwa lata temu jedna odmiana miała zaledwie 1,5 metra wysokości a inne prawie lub ponad 3 metry więc widocznie tej jednej stanowisko nie pasowało, ale na szczęście pozostałe dwie odmiany uratowały mi kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja sieję na ziarno, ziemia była na jesień wapnowana, dostała 200kg polifoski4, była zasiana pszenica... niestety wymarzła i teraz siejemy kukurydze w to miejsce, teraz mamy zamiar sypnąć jeszcze 200kg Polifoski4 i 500kg RSM32, dodam że ziemia jest klasy 3a,b więc stanowisko powinno być OK

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ jacekkombajnista- to ja za sumarisa przepłaciłem bo dałem 450brutto za worek. Teraz postanowiłem zrobić mały eksperyment i sieję 3 odmiany. Do siewnika w pierwsze dwa rzędy dam Sumaris, następne 2 Vitras a ostatnie 2 subito i tak wymieszają mi się wszystkie odmiany i te badziej energetyczne z tymi mniej. Będę też miał porównanie co do samych odmian.

 

Nie pożałujesz tego eksperymentu i zapewniam cie że raz sprobojesz i bedziesz siał tak co rok. Ja u siebie sieje tak juz od 4 lat. Jest to dobry sposób na równomierne wymieszanie wszystkich odmian i uzyskanie jednolitej kiszonki. Z drugiej zaś strony widzisz jakie odmiany najlepiej plonują i w które warto inwestować a z których rezygnować. A z tymi cenami to jest różnie. Zależy kiedy zamawiałes i placileś. Ja właśnie dziś od mojego sprzedawcy dostałem jeszcze gratisa - dał mi jedna porcję na próbę z pioneera, odmianę F58. Siał ktoś ją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Siał nie siał, widział jak urosła, ma bardzo fajne charakterystycznie ziarno, dobry gratis :)

 

Mam pytanie spotkaliście się w tym roku z nowymi i starymi wzorami worków do kukurydzy ze Smolic. Tak pytam bo z tego co słyszałem mieli podobno zmienić opakowania na wzór tych austyjackich. A dostarczono nam jedną odmianę w nowych a drugą w starych opakowaniach i nie wiem czy przypadkiem ktoś jakiejś lipy nie chce wstawić <_<

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Ja też dostałem dwie odmiany ze Smolic i każda w innym worku. Zapewne dlatego że Redutę zamawiałem zaprawianą Mesurolem a Eduardo z zaprawą Optiplus która podobno zaprawiana była w Austrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid111    0

To już pewne,że w tym roku będzie qq po raz pierwszy i mam kilka pytań;

Obszar to okolu 1,5h klasa IV/V odmiana adekwatna na teren

Mam pytanie jakie opryski stosujecie oprócz chwastobójczych i odzywek.

Możecie polecić mi jakąś przeciw robakom?? Oraz przed "zmiana koloru"

Dokładnie nie wie o co w tym chodzi ale tak mówili specjaliści ze wsi..

A nawoź to około 400kg mocznika do dozownika.1.5h oraz superfosfat 300/1.5h i obornik okolo 40 ton.

No i Guardian potem chciałem tym od robaka, kolejno odzywka i przed zmiana koloru. Myślę ze trochę się wykosztuje, ale będą tego efekty. Tylko jakie te opryski od robaka i zmiany koloru. Proszę o szybka odpowiedz bo trzeba robić zakupy nie długo. Pozdrawiam dawid111 Pisze ten drugi post, gdyz admin zamknal temat załozony przezemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

po pierwsze o pryskaniu na robaka to nie słyszałem przynajmnij u nas po drugie ten oprysk na zmiane koloru to pewnie znajomym chodziło o jakas odzywke fosforowa zeby licie nie robiły sie fioletowe od niedoboru tego składnika, ale raczej pomysl o zapewnieniu tego składnika roslinom pod korzen a nie myslisz oratowaniu . Te nawozy co pisałes to juz kupiłes ? jesli nie to zmin nawozenie. tzn mocznika około 250kg/ha i daj to przed agregatem do tego ze 10okg soli by nie zaszkodziło a superfosfat zamien na fosforan i daj go w dozownik i wtedy lisci fioletowych nie bedzie :)

 

Ja u siebie mam sprawdzone tak ze daje obornik, około 400kg NPK - 5-20-30 w dozownik a przed agregatem 100 mocznika, kolejne 150 mocznika jak kukurydza ma około pól metra i da sie wjechac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Co do sumaris w tamtym roku ją miałem, urosła ogromna, nie mierzyłem jej ale była wyrzsza od sieczkarni, kolby bardzo duże,daje więcej masy niż subito z tym że potrzebuje lepszej ziemi. Wyciągneła wilgoć do tego stopnia że pszenica posiana po niej w wielkim trudzie nie wzeszła. Obok był siany vitras i nie wiem co było przyczyną ale wschody były marne i trzeba było przesiewać i na tej cześci pola pszenica powschodziła. także nie polecam siania różnych odmian na pszemian w rzędach bo w razie czego jak to pszesiać? W tym roku sumaris była trudna do zdobycia ale sie udało, cena 440 za jednostke


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj