Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    535

Ja jestem mniej więcej w połowie koszenia. Ściołem z największych piasków. Mam nadzieje w połowie tygodnia ściąć resztę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja 7ha sciołem 2 tygodnie temu ze względu na to że dziki zaczynały robić spustoszenie na polu a następne 7ha za jakieś 2 tygodnie no i sorgo ale to dopiero po 15 października...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

U mnie 6 ha do ścięcia... No ale sprzęcik niezły- John Deere 6400- 100km i Claas Jaguar 35...Tylko czasami ma się wrażenie, że te 100 kucy to za mało do tej maszyny... 120 km by biegało z prędkością światła... Zaczynam lada moment... może za dzień może za dwa, trzy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

u nas na wsi już chyba ze trzy osoby ścięły :P u dwóch gości kosiła jakaś sieczkarnia wielka KRONE :) było na co patrzeć jak jechała :P wczoraj widziałem sąsiad szkoły do której chodzę kosił :) on ma MF 255 i Pronara 82A :D jeszcze z sąsiedniej wsi koleś pomagać MF'em przyjechał :P do wujka muszę skoczyć i obczaić czy koszą już B) ale w okolicy to już koszą niektórzy :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja juz prawie mam wykoszone. Wczoraj zaczolem kosic 2,5 ostnich ha ale uciolem 24 redliny i skrecily sie 2 przekazniki a na koniec rozleciala sie maszyna, ale zaraz ma przyjechac wojcik1996 swoim sprzetem to myslimy ze te 2 ha dzis zetniemy. A QQ jest bardzo dobra bo jak obliczylismy to ok.70 pojazdow bedzie


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6800    0

Ja kosiłem 1,2,3 września jak ze szkoły wróciłem 2ha jednożędówką. Powoli ale się zrobiło. Kolega robił 5,6,7 ale 30ha. Sprzęty były całkiem niezłe john deere 5460, john deere 6610 + claas quantum 5500, john deere 6800 + przyczepa jednoosiowa, john deere 6230 + przyczepa pottinger siloprofi, john deere 3350 + przyczepa bergmann, fendt 307 lsa + przyczepa 8t a ubijały john deere 6630 i john deere 3650. Można powiedzieć że same jelonki.

Edytowano przez Pawel6800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Ja gadałem wczoraj wieczorem z synem mojego wuja przez tel :P mówił mi że już wykosili wszystko na kiszonkę :P około 3,5 ha wykosili 6 i 7 Września :)jeszcze zostało ponad 0,5 ha na wykoszenie na zielonkę dla bydła :D nie ma sensu kosić późno np. koniec września początek października no bo już wtedy powoli usychają liście :P


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No i co, ze usychaja liscie ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Kiszonka jest lepsza jak jest kolba w miarę dobra i qq jest zielonkawa :) no bo jak zrobi się brązowa to już wtedy jej nie chcą jeść :(


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Witam kolegów. Mam małe pytanie. Wiem że teraz nie jest wiosna ale rolnik musi cały rok myśleć jak najtaniej produkować. Wydzierżawiłem sobie dodatkowo 10 ha. Chcę na tym kawałku posiać kukurydzę na ziarno. Jest pewien problem. Pole jest bardzo zaperzone. Pytam co będzie lepsze, teraz popryskać klinikiem i zaorać na zimę czy po siewie popryskać Tityusem. Jaka jest cena 100 titysa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tytus slabo dziala bierz Majstra mialem porownanie w tym roku czesc tym i tym srodkiem jest duza róznica Tytus nie bierze czarnobli i chwastnicy polnej!! a teraz pryskaj Roundapem!! i zaorz w pazdzierniku.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

kobra89. Kiedy można pryskać Maistrem. Chodzi mi o to czy poradzi sobie z perzem. Nie wiem czy zdążę popryskać na jesieni klinikem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Daj sobie spokój z Roundupem.

Pryskaj jak kukurydza ma 5-7liści Milagrem, po 2-3 latach pole będzie czyściutkie ze wszystkiego.

Ja jak biorę nową dzierżawę to zawsze sieję kilka pierwszych lat kukurydzę i mam spokój a potem ładne pole pod pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

właśnie skończyłem ugniatanie pryzmy :) Kiszonka z kukurydzy 2011 zakończona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

marekgizio. Mi chodzi o taką technikę uprawy jak Ty mi napisałeś. Teraz nie mam za wiele czasu na pryskanie glifosadem. Na pewno nie będzie kłopotu z perzem w kukurydzy na wiosnę jak teraz nie popryskam. Pytam się bo nie chcę póżniej oglądać gówna na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

właśnie skończyłem ugniatanie pryzmy :) Kiszonka z kukurydzy 2011 zakończona :)

 

A kolacja i występy artystyczne były:D U mnie dalsi sąsiedzi jeszcze walczą, gdzieś tam sieczkarnia NH huczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

właśnie skończyłem ugniatanie pryzmy :) Kiszonka z kukurydzy 2011 zakończona :)

I ja też właśnie skończyłem :D .

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Koledzy mam nadzieję że was nie denerwuje swoimi pytaniami odnośnie tego perzu w kukurydzy. Jeżeli chodzi o kukurydzę to jestem laikiem. W tym roku posiałem pierwszy raz tą roślinę. Za to w zbożu mam wiedzę. W tym roku pszenicę sprzedałem w jakości pomimo ogromnej liczby opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co się stanie jak przez 24 godziny nie obsypię pryzmy ?(jest przykryta folią)-będzie naprawdę źle czy jako tako ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja 3 lata temu miałem taka sytuację: w sieczkarni oberwało sir coś i rozwaliło wszystkie noże, zanim sąsiad ja naprawił minęło 5 dni, a wykoszona była połowa kukurydzy. przykryliśmy ja tylko folią, a pózniej dokosiliśmy resztę i o dziwo nić się nie psuło ponad plan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Z tym perzem to ja bym teraz glifosatem atakował - na wiosnę przynajmniej jeden problem z głowy... W tym roku pryskałem milagrem i wcale tak różowo nie było - perz zabiera nawóz, wodę kukurydzy i zagłusza ją a milagro trochę przytępia wzrost, jeśli do tego oprysk nie zadziała to uprawa w plecy.... Teraz glifosat a na wiosnę przed wschodami np lumax, tak żeby po wschodach był czas na ewentualne poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

karolu. Myślałem że milagro albo maister niszczy całkowicie perz. Sam już nie wiem co robić. 10ha posiać i w plecy to trochę szkoda. Możesz napisać jakie było nasilenie perzu po milagro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj