Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor10045    13

Nasza też jest bardzo nie równa ale najwyższa ma ok 150cm <_< ale jest i tak co ma 20-30 cm <_< i jeszcze cześć na mokrej działce więdnie i usycha bo woda stała dość długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

My nie siejemy kukurydzy i nie zapowiada się na to że zaczniemy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

u mnie wyszla w tym roku bardzo ladnie,mysle ze juz ma gdzies okolo 2.20m,tylko jedne pole zwalilem,robilem orke wiosenna i pozniej ta delikatna susza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

u mnie kukurydza w poruwnaniu z zeszłym rokiem zapowiada się bardzo dobrze w zeszłym roku ojciec kupił słabe nasienie i kukurydza słabo rosła i ją troszeczke przypaliło ana niekturych polach ale w tym roku jest owiele lepiej kukurydza zapowiada się bardzo dobrze była siana ok 25 kwietnia i po miesiącu susz myślałem że nic z niej nie będzie zwłaszcza na słabszej glebie ale później popadały deszcze i qq odżyła myślę że będzie z niej dobry zbiór w tym roku :rolleyes: :huh: :(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no więc u mnie kukurydza wygląda rewelacyjnie, na dzień dzisiejszy ma wysokość od 2 do 2,5 m zaczyna wyrzucać wiechy są jeszcze w liściach więc lada moment zacznie kwitnąć, z dzikami poradziłem sobie podczas wschodów pastuchem, szkodników nie ma, mam kukurydzę na słabych ziemiach od 4 do 6 klasy i jak nigdy piachy obrodziły bo jest dostatek wody, czytałem ten temat od początku i jeszcze na poczatku czerwca każdy myślał, że będzie susza a dziś modlitwy o to żeby zebrać, zdjęcia wrczucam do swojego albumu


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas już od około 10 dni nie padało i na 5 klasie ziemi kukurydza się wije przez ten upał. Ale poza tym jest ładna i wysoka, niestety przez to ze tak szybko pnie się w górę jest trochę cienka w łodydze i boje się, żeby po jakiejś nawałnicy nie pokładła się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Witam

 

Mam pyanie ze to normalne ze kukurydza ma po 7-8 kolb?? bo kuzyn mnie sie pytal i mowiel ze jak ma 4-5 jest dobrze a jego ma 7 a miejscami nawet 8 bede mial fotki od niego to wstawie. co o tym sadzicie to normalne czy to jakas zmutowana kukurydza

 

 

Jesli jest cos podobnego to przepraszam z gory ale ja szukalem i nie zauwazylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no na wysokosc ma jakies 3 metry a moze i lepiej nawet .. a do jesieni daleko i bedzie zabawa ta jednorzedowka ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Praktycznie każda ma aż tyle kolb? U mnie w tym roku znalazłem 1 taką rekordzistkę, ale ma dobre warunki. Wiadomo w tym roku wilgoci nie brakuje no i rośnie blisko szamba.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Tylko lepiej jest jak Roslina ma 2 kolby duze a jak ma miec 8 małych...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No 7-8 kolb to jeszcze uwieze, ale nie zapomne jak sie kiedys ciotka chwaliła ze ma 12 kolb na kukurydzy :( jak przyszlo kombajnowac to ciotka juz sie nie chwaliła ze jej duzo sypnelo z ha :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

nie wiem czy duzo jest takich rekordzistek ale on mowil ze nawet sporo jest takich 6-7 a nie ktore maja nawet po 8 .. a warunki maja dobre pole malo wiele z tego co pamietam to na jesieni byl tam gnoj wozony i na wiosne tez jak sie nie myle .. w niedziele bede u niego to zobacze i wstawie fotke z ta kukurydza .. a niech rosnie i kolb ma bedzie dobra na kiszonke i bedzie jej wiecej :(

 

Wacek21 sypac ona nie ma wiec wiesz tylko idzie na kisoznke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

I na kiszonkę jak ma większy plon ziarna to lepiej bo lepsza kiszonka :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

7-8 kolb???masakra ja jeszcze takiej kukurydzy nigdy w życiu nie widziałem i chyba nie uwierze,u mnie na mazowieckim to na moich kiku i to max 3 kolby i 3 kolba to mała ,średnio to 1 albo 2 .Raz sie spotakłem miała 3 kolby i 4 puszczałą ale nie urosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

U mnie kuku jest tak gdzieś na 3 m wysokości a kiedy będziecie kosić kuku?? Bo ja będę 2 września kosić


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

u mnie kuku tam gdzie odsiewałem-15 maj(bo mi dziki wybrały)ma jakieś 3,5m na całym kawałku a jest tam 2ha,a tam gdzie była siana 26 kwietnia no to rózna od 1,50 do 3m,ale i tak lepsza niż w tamtym roku,a kosić to jeszcze nie wiem kiedy bedę może nawet w październiku tak jak w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

u mnie już kuku nie ma :D Żniwa kukurydziane zakończone przed chwileczką :D w niektórych miejscach miała po 3m... sporo ponad dach w zetorze jeszcze wystawała... Musiałem jeździć dwójką polową bo szybciej ciągnik stawał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Czemu? Wszystko jest możliwe. Po prostu dana odmiana trafiła na swoje wymagania sypnął ładnie nawozu to może i mieć te 8 kolb. Ale z takiej kukurydzy to pasza energetyczna bardzo dobra :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

no nie wiem czy taka dobra. Kolb dużo ale ziarna mało tak na prawdę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja mam srednio po 3 kolby ale duże i maja chociaż ziarno wykształcone i grube a nie sztuka jest miec 7 i ziarno wielkości pszenicy :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0
u mnie już kuku nie ma :) Żniwa kukurydziane zakończone przed chwileczką :) w niektórych miejscach miała po 3m... sporo ponad dach w zetorze jeszcze wystawała... Musiałem jeździć dwójką polową bo szybciej ciągnik stawał...

to szybko u nas jeszcze ,a ni słychu ,a ni widu.Na kiszonke w tym roku to chyba dobra kuku będzie bo dośc duża to i masa powinna być dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj