Polecane posty

sztafek#8482;    248

jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia :)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Ja kupuje z central nasienej odmiana IMAN sie nazywa koszy to 260zł na 1ha....co do uprawy to orka, nawuz (ja sypie NPK) i agregat i dotego jak sieje idzie saletra z dozownika ale to tylko na słabszych ziemniach


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i jak ta iman wyglada?jak się trzymała podczas suszy?kiedyś siałem Nimbe ale w zeszłym roku dużo nie powschodziło bo ostry deszcz popadał i sie skorupa zrobiła a na bronowanie było już za pózno...w tym roku mam Buran i San.San poczas suszy sie całkiem zwinoł,Buran lepiej wygłądał.do tego san ma duże nasiona i zrobiłem błąd podczas siewu bo miałem za małe ciśnienie w siewniku i były duże braki


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

a czym siejesz


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

lux wschodzi nasiona kiełkuja w 90%...jak doby rok to rosnie na wysokosc ok 3m lux odmiana


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja w tym roku mam BLASKA i super odmiana a po życie posiałem CDRO i też jest ok , blaska polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom to wiesz kazda kukurydza zachowuje sie w inaczej w innych warunkach ta co u mnie jest lux u kogos moze nie wypalic go gleba itp moga nie podpasowac ale ja kukurydze mam tym samym kawałku mam juz 6 rok...ale juz tzeba bedzie zakreci z opryskami...


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... właściwie to nie wiem czy to tu pasuje ale wątek jest o kukurydzy... Czy ktos z Was zetknął się kiedyś z czymś takim jak grzyby na kolbach kukurydzy???? niedawno znalazlem to paskudztwo u siebie.... jak jest nie dojrzałe to wygląda ja purchawka, tzn białe kulki... póżniej robi sie brązowe i sypie sie z tego brązowy proszek.... qrde pierwszy raz coś takiego widziałem!!!!... jeśli ktoś coś wie w tym temacie to proszę o pomoc... czy można jakoś temy wcześniej zapobiegać????? i czy kukurydza z tym świństwem nadaje sie na paszę????? POMOCY!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

mam okazje kupic troche taniej nasiona kukurydzy B) szukam odmian o FAO ok 240

ile FAO ma BLASKA i IMAN???

dodam że ziemie u mnie srednie i słabe ale najbardziej uciążliwy jest okresowy brak opadów... B)

co polecacie??? <_<


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

blaska miałem w tym roku i jest spoko forszajs nie dawał rady 4 rządki tylko 3 kosiłem , także polecam ci go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

a ja mam pytanko z innej beczki ...tzn odnosnie siewu czy jest sens siania zaoszczedzenia zwyklym siewnikiem poznaniakiem okolo 1,5 hektara czy wynajac siewnik punktowy??jak jest roznica w plonowaniu i wydajnosci?chodzi mi o siew na kiszonke ...jakie macie doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

niby sieja ludzie zwykłymi siewnikami i podobono nie mam róznicy ale na 1,5ha to chyba by mi sie nie chciało przeraboac siewnika za 1,5ha siewu dasz 150zł i nic cie nie interesuje


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja mam swój siew wiec moge dużo wysiac wiec sieje zwykłym siewnikiem i co roku mam bardzo wyskoką kukurydzei w dodatku gęstą


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja tam sieje siewnikem GASPARDO do kukurydzy i jak zawsze wszystko jest lux


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W 2006 roku najlepiej u mnie wyszła odmiana ANJOU 290. Wysoki plon, brak głowni i omacnicy <_< w przeciwieństwie do innych odmian B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to teraz w drugą strone <_<

jakich odmian nie polecie???u mnie jak narazie najgorzej wypadł SAN...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

mnie akurat SAN dobrze plonował ale nie siałem go w tamtym roku ze względu na kształt nasion i aeromat kiepsko sieje tą odmiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTINUS    1

Hej! Jaką odmianę kukurydzy polecilibyście na słabsze ziemie, która na tyle wcześnie zeszłaby z pola, żeby można było uprawić i zasiać pszenżyto ozime <_<


-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

gęsta w przypadku kukurydzy nie znaczy dobra,. zagęszczenie żle wpływa na rozwój kolb a od jakości kolb zależy jakość kiszonki, nie mówie już o innych aspektach gęstego siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2
gęsta w przypadku kukurydzy nie znaczy dobra,. zagęszczenie żle wpływa na rozwój kolb a od jakości kolb zależy jakość kiszonki, nie mówie już o innych aspektach gęstego siewu

 

bardzo popieram to co w kiszonce z kukurydzy najwazniejsze to kolby....ja kiedys jak siałem zwykłym siewnikie...posiałem za gesto wtedy myslałem ze jest dobrze posiana ale teraz wiem ze nie jest to dobr pomysł czasem lepje posiac troche mniej jak wiecej a co do odmiany SAN miałm ok 2ha w tym roku i kiepsko plonował nie polecam


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jakis siewnik może siać w trójkąt (tylko firmy nie pamiętam <_< ) czyli nasiona w każdej lini są jednakowo rozmieszczone dzieki czemu roślina ma optymalny dostep do światła


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja w 2005 miałem San i plon ogólny był bardzo dobry tylko ze względu na wielkość nasion siew nie wypadł najlepiej ( były ominki chociaż siewnik pneumatyczny) w ubiegłym roku zasiałem Redute i była lux. zdjęcia były w galerii , nawet susza nie zaszkodziła ale może dlatego że była na lepszym stanowisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@wojtas jak jesteś zadowolony z reduty to spróbuj sobie blaska jest najdroższy z polskich ale lepszy od innych i nasiona są okróglótkie i dobrze się je sieje

 

@ witek ja nigdy nie narzekałem na plony Sana ale nie sieje go tylko ze względu na kształt nasion

 

W tym roku u mnie wiekszość będzie Cedro siane po życie a reszta Blask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

byl u mnie koleś z centrali i jak sie pytałem to mówił ze blask był najbardziej porażony głownią ^_^


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj