Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wywar gorzelniany

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 13:32

Wywar gorzelniany

,a co do opasów to już jak kto uważa bo i tak i tak do 2 lat sie trzyma także kogo to interesuje że taki byk np. po 3 latach pojenia wywarem w dużych ilosciach wątroby praktycznie by nie miał.

A kto w obecnych czasach hoduje byka 3 lata? U mnie wywar wozi sięjuż 18 lat, kiedyśojciec jeszcze z ziemniaków wywar woził i jakoś krowy nie padają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wywar gorzelniany Dzisiaj, 06:49
  •  

#22 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 19 styczeń 2012 - 14:58

Wywar gorzelniany st220 czytaj ze zrozumieniem,a później dopiero dodawaj jakieś durne odpowiedzi.

KPK

#23 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:47

Wywar gorzelniany panowie mam okazje kupić wywar zbożowy który jest odwirowany i ma około 34procent suchej masy i jest dodatkowo zakonserwowany kwasem propionowym czy ktoś już zakupywał coś takiego i jak się to sprawdza w żywieniu i przechowywaniu dodam że mam około 30 sztuk z czego połowa to krowy i głównie to o nich tutaj myśle

#24 Share marcinnnek

marcinnnek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:59

Wywar gorzelniany My dajemy około 40L na sztukę na dobę, jałówkom LM. Na początku trochę, spokojnie po 10L potem stopniowo więcej żeby się przyzwyczaiły . Wywar fajny ,gęsty żytni.
Generalnie są kolejki bo wszyscy w okolicy karmią mięsne i mleczne. My karmimy tylko zimą żeby nie piły zimnej wody z rowów, do tego zwroty z piekarni do smaku, sianka do oporu i lizawka. Rosną ładnie, na początku trochę biegunki miały ale zaraz przeszło. Teraz jak traktor z baniakiem z daleka zobaczą to lecą na łeb na szyję.
Płacimy 3 zylka za tysiaczek, pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 10 luty 2015 - 21:34

Wywar gorzelniany

Witam

Odnowię temat ale może ktoś mi odpowie. Ile białka może mieć taki wywar z gorzelni?? I jak długo może stać. Mam około 25sztuk bydła więc na raz 1000L nie spasę. 25 sztuk to jakieś 3-4dni bym to dawał może to tyle stać czy lepiej co drugi dzień nowe przywozić?? Tylko najważniejsze czy to opłacalne będzie :D

#26 Share ROLNIK9K

ROLNIK9K

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 luty 2015 - 22:18

Wywar gorzelniany Kolego 1000l to ja 13 opasom rozdaje na dzień a bialka to niewiem ile ma, a jeszcze jak się przyzwyczaja to i kwaśne będą piły i nic jem nie będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share joker238

joker238

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 23:50

Wywar gorzelniany

witam  mam dostep do wywaru gorzelnianego i odwirywanego  jak myslicie dobra pasza dla bydła