Skocz do zawartości

Zdjęcie

stół do rzepaku claas

146 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 26 lipiec 2009 - 16:32

stół do rzepaku claas Zależy, bo jeśli masz okazję jakiś kupić tanio to tak ale jeśli miałby być nowy to chyba nie za bardzo. Do mojego mercatora 70 z hederem 3 m raczej bym nie kupił ale do kupionego w tym roku mercatora 75 z hederem 3,60 bym już zakładał jak najbardziej. Pytałem się w Lubieniu kujawskim o stół bizona z Wągrowca z dwiema kosami to o ile dobrze pamiętam kosztował on 6700zł. Nowy. Ale znając polski wyrób raczej nie zachwycałby on jakością.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stół do rzepaku claas Dzisiaj, 16:26
  •  

#82 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 17:19

stół do rzepaku claas Bez urazy ale producent z Wągrowca robi najlepsze stoły do rzepaku :D

#83 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 26 lipiec 2009 - 17:46

stół do rzepaku claas Najlepsze ale w Polsce :D Z reszta to tylko moje domysły i moje zdanie bo nie miałem do czynienia pracować ze stołem z Wągrowca.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#84 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 18:40

stół do rzepaku claas Ja znalazłem(może miesiąc temu) stół za 3000zł(nowy od producenta)wykonują je koło Namysłowa, ktoś na AF ma od nich stół lecz nie do Claasa.Gdyby ta cena była "prawdziwa" to samemu nie opłacało by się go robić.Natomiast pytanie jest takie -Jak będzie się sprawował
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#85 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 19:38

stół do rzepaku claas To było na allegro chyba :) jak znajdę to wrzucę link :D

EDIT
Nie ma chyba, tylko takie oferty znalazłem:
http://www.allegro.p...p;change_view=1

#86 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 13:52

stół do rzepaku claas a co sadzicie o stołach rolmako do tego kombajnu?? bo zastanawiamy sie nad takim. moze ktos uzytkuje i moglby sie wypowiedziec jak z wykonaniem awaryjnoscia i podzielilby sie ogolnymi uwagami?? pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#87 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2009 - 09:09

stół do rzepaku claas Sprzęt jest w spoko /lepszy z napędem mechanicznym/, ale dużo roboty przy montażu, lepiej mieć drugi heder przerobiony ;)

#88 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2009 - 09:47

stół do rzepaku claas Kolega ma w JD1450 stół Rolmako i nie narzekają, ale napęd kos ma mechaniczny. Znajomego brat ma JD W540 i ma stół Rolmako z elektrycznym napędem kos. Mieli z nim problemy, silniki się paliły, przez dwa dni serwis non-stop na polu. Z tego co wiem to zakładanie stołu Rolmako nie jest uciążliwe. Może z Wągrowca nie są wizualnie piękne, ale w moim odczuciu bardziej dopracowane.

#89 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2009 - 12:16

stół do rzepaku claas Jak słyszę "rolmako" to jeszcze mnie ściska... żeby dopasować stół do hederu trzeba sie nieraz mocno nagimnastykować - potem jest już z górki.
co do kos w mechanicznych odrazu trzeba rozkręcić ściski bo silniki nadają sie do kręcenia karuzeli nie do pracy w polu.

#90 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:28

stół do rzepaku claas Witam

Jestem w trakcie budowy stołu i zastanawiam się jaką zastosować przekładnię napędu kosy.
Czy to ma być schumacher czy też przekładnię claasa.

Pozdrawiam Jacek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 06 luty 2010 - 14:20

stół do rzepaku claas

Ja znalazłem(może miesiąc temu) stół za 3000zł(nowy od producenta)wykonują je koło Namysłowa, ktoś na AF ma od nich stół lecz nie do Claasa.Gdyby ta cena była "prawdziwa" to samemu nie opłacało by się go robić.Natomiast pytanie jest takie -Jak będzie się sprawował

Chodzilo chyba o to: http://www.allegro.p...producenta.html
Szkoda ze nie ma wgłębien jak BISO zeby ziarno nie wylatywalo przed heder ale cena calkiem calkiem
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#92 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 11:33

stół do rzepaku claas wie ktos moze ile wazy stoł rolmako do claasa 98 szerokosc hedera 420 dlugosc stolu 80cm?? pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#93 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 10 marzec 2010 - 21:03

stół do rzepaku claas witam koledzy powiedzcie, jak sadzicie? lepiej samemu wykonac stol, czy kupic? a jak kupowac to myslalem o takim jak te co robia w namyslowie,co sadzicie o ich wykonaniu, i jeszcze pytanie jakie kosy sa lepsze, z napedem mechanicznym czy hydrauliczne lub elektryczne?

#94 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 16:41

stół do rzepaku claas Witam;) czy możecie mi powiedzieć jaki stól najlepiej wybrać?? Do megi 350 5,1 mam jedną kose elektryczną ale chciałbyma jeszcze dokupić ale nie za bardzo wiem jakiej firmy wybrać;/

#95 Share lewy400

lewy400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 13:37

stół do rzepaku claas witam!
a jak wyglada sprawa z rzepakiem w consulu???
da rede ta maszyna kosic z pnia czy lepiej z pokosu??

#96 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 08:48

stół do rzepaku claas chyba kazdy da rade kosic z pnia;)

#97 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 11:14

stół do rzepaku claas Skończyłem budowę stołu i po zamontowaniu na hederze stwierdziłem, że przybyło mu trochę kilo.
Liczę całość ok. 280 kg. Starałem się nie przesadzać z materiałem ale dwie kosy elektryczne i przekładnia zwiększyły masę i na dodatek są to element najdalej wysunięte.
Wszystko wskazuje, że należy zmienić napięcie sprężyn siłowników.
W moim DO 88 są dwa siłowniki i mam pytanie czy pracując ze stołem wystarczą dwa czy nie jest to zbyt duże obciążenie na nie.
Czy jazda po drodze z zamontowanym stołem nie obciąża zbyt przenośnika pochyłego.
Padło już tu pytanie o wagę stołu o szer. roboczej 4,2 m. czy wie ktoś ile ważą stoły claasa a ile innych producentów.

#98 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 12:17

stół do rzepaku claas Nie wiem ile waży mój stół ale lekki nie jest :rolleyes: .Nic mu nie zrobisz a przenośnik wytrzyma.Jedynie
co to przez te wagę trzeba mieć wyczucie w sterowaniu hederem góra-dół bo trochę szarpie.
Sąsiad ma orginalny stół Claas i na pewno jest ciężki patrząc na jego budowę.

#99 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 09 maj 2010 - 16:15

stół do rzepaku claas potrzebuje informacji na temat stolow od producenta z namyslowa , czy nie sa one za ciezkie ,bo wygladaja dosyc masywnie, jesli ktos cos moze powiedziec na temat tych stolow prosil bym o wypowiedz :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 08:40

stół do rzepaku claas odgrzany kotlet ;[ no ale może komuś się przyda,
mam stół z jedną kosą elektryczną oraz napędem kosy Schumachera po pierwszym sezonie z firmy Hago pod Poznaniem http://www.hago.pl/, uważam że jakość produktu, szybkość montażu jest rewelacyjna :lol:

mam go w Dominatorze 98 4,20m , kosztował coś kolo 11 tyś zł ( ma możliwość dołożenia kosy elektrycznej na drugą stronę ), nie ma swojej przekładni Schumachera, jest ona przekręcana od hederu

Dodaj odpowiedź