frank

Stoły do rzepaku w kombajnach Claas

Polecane posty

kris14    266

Tylko, że jeśli pierwszy raz dorabiają stół to musisz im zawieź heder od kombajnu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

wystarczy kupić całą przekładnie i zamontować,no i przy kosie mała przeróbka i gotowe, ale nie sądzę że będzie się to opłacało bo takowa przekładnia sporo kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Podwieszam się pod ten temat i proszę o wypowiedzi użytkowników oraz tych którzy sami kombinowali sobie stół do rzepaku.

 

Zabrałem się sam do zbudowania stołu .Na tą chwilę mam zamontowany sam stół bez napędów kosy głównej oraz kosy bocznej.

Mam pytanie o jakich rozwiązaniach słyszeliście jeśli chodzi o przekazanie napędu do kosy głównej.

W moim hederze jest schumacher.W fabrycznych konstrukcjach jest albo druga przekładnia co w moim przypadku zwiększy koszt budowy

lub konstrukcja oparta na krótkim targańcu z napędem przekazanym po przez pasek na wał napędowy hederu (tak chyba mają stoły z Wągrowca?).

Jest jeszcze możliwość wykręcenia schumachera i przełożenia go do stołu ale też słyszałem że przekładni nie należy ruszać (w sumie nie mam pojęcia dla czego ?)

Słyszeliście jeszcze o innym rozwiązaniu?

Jeszcze jedno mnie zastanawia .Moi okoliczni "fachowcy" twierdzą że szybkość posuwu kosy głównej w stole musi być mniejsza jak w przypadku

koszenia zboża .Nie wiem co o tym myśleć bo racjonalnego wytłumaczenia tego faktu nie potrafili wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No jak tam panowie nikt nie budował stołu do rzepaku -nie wieże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuja77    0

Witam jestem od nie dawna na forum i znalazłem interesujący mnie temat więc postanowiłem go odświeżyć.

Ja w minionym sezonie miałem styczność ze stołem dorabianym do claasa pod Poznaniem, i powiem że wszystkie inne się do niego nie umywają.

Chłopaki dodają do stołu oryginalne niemieckie kosy, a stół był o połowę tańszy niż podobny w Rolmako. Znaleźć namiary można tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój tata w tym roku zamówił stół z dwiema kosami do claasa 4,5 metra.

kosy lektryczne, bez dodatkowej przekładni za 8000zł.

Sam stół posiada ok metra i nie wyobrażam sobie kosic rzepaku mniejszym> samego rzepaku mamy 15 ale i usługi sie zdarzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Mój sąsiad kupił rolmako i na polu z hedera spadł , nie polecam , ja mam claasa dominatora 88 vx i nowy stół biso herkules


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Mój tata w tym roku zamówił stół z dwiema kosami do claasa 4,5 metra.

kosy lektryczne, bez dodatkowej przekładni za 8000zł.

Sam stół posiada ok metra i nie wyobrażam sobie kosic rzepaku mniejszym> samego rzepaku mamy 15 ale i usługi sie zdarzą :)

Jakie jest wykonianie takiego robionego stolu?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie jest wykonianie takiego robionego stolu?

 

Proste kolego:-)

Stół ma dwa boki z blachy na tym są kosy boczne.

podłoga stołu z progiem i zagięciem,

całość całkiem, całkiem. Pracuje też bez większych problemów. Trochę czasu należało poświęcić na dobre podłączenie elektrycznych kos(wujas elektryk za flaszkę dał rady) No i ta cena....:-)

Zależało nam na takim stole dorabianym bo mamy heder z francji (napęd motowideł z prawej strony i kilka innych przeróbek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Czesc my dzis zamowilismy stol do rzepaku na szerokosc hedera 5.1m. Jest to stol bezposrednio od producenta sami przyjada wezma heder. A koszt to 13.550zl z jedna kosa elektryczna <_<


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Orginalny Claasa?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Nie to jest robiony stol na miare kazdego hedera indywidualnie.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A czemu nie wziąłeś stołu z dwiema kosami? <_< Lewa kosa bardzo ułatwia sprawe


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Bo jest malo uzywana zawsze na okolo tylko jezdzimy <_<


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale dużym uproszczeniem jest jak kosa lewa jest wyłączana na czas niepotrzebnych p[rzejazdów.

nie musi chodzić non stop jak przy kosach mechanicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Tak ale jej koszt choc nie duzy ale zawsze jest 2.5tys zl <_<


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My mamy obie kosy hydrauliczne i na lewej jest założony zaworek i jak się wszystko obkosi to ją wyłączamy <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Hm dzis przyjechala ta firma i zabrala heder a oddadza go pod koniec Marca z gotowym stolem <_<


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj