Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cięcie metali

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 21:01

Cięcie metali Witam
Zastanawiam sie nad kupnem takiego zestawu butla na gaz taki jak do kuchni czyli propan butan +butle z tlenem i reduktory przewody palniki czy ktoś tnie takim zestawem metale jakie idą blach tak 20mm da radę a jak ze spawaniem może jakieś informacje??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cięcie metali Dzisiaj, 17:43
  •  

#2 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2011 - 21:14

Cięcie metali propan-butan i tlen to zestaw raczej tylko do cięcia przetniesz nim prwie wszystko tylko będziesz musiał długo grzać materał jak już to kup butle tlen i acetylen będziesz miał i do cięcia i do spawania acetylen daje większą temperature niż propan-butan tylko jest droższy taki przyjaciel w garażu to złota rzecz:) polecam!!!

#3 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 08 grudzień 2011 - 21:56

Cięcie metali Czyli tak zwaną tlenówkę Miałem w technikum Mechanicznym na tym praktyki trzeba umieć odpowiednio u stwać acetylen żeby nie wybuchł palnik w ręku więc uważaj tak rzecz super tylko jak ktoś zamierza tym się trudnić u mnie na to nie mam czasu co do tego zestawu to przecina nawet najgrubsze żelazo .Pozdrawiam

#4 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 22:40

Cięcie metali propan butan jest bardziej energotyczny, choć szczerze mówiąc to nie spotkałem sie by stosować go do cięcia czy spawania, acetylen jest jednak wciąz bardziej popularny, może ze wzgledu na ekonomikę?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#5 Share Radian

Radian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 22:54

Cięcie metali Co do spawania acetylen + tlen to musisz wiedzieć, że butli z acetonem ~~ acetylenem nie można eksploatować aż do całkowitego wyczerpania acetylenu – ciśnienie w nich nie może spaść poniżej 0,2 MPa. Przy cięciu trzeba pamiętać, że 3000*C uzyskamy kilkanaście mm od wyjścia z dyszy dalej i wcześniej tylko spada. A co do wybuchów palnika to nigdy nie słyszałem;) Pasuje tylko ładnie wyregulować przepływy gazów i przejść wcześniej jakieś szkolenie, bo cięcie/spawanie to może nie sztuka ale z przechowywaniem, transportem i obsługą to trzeba uważać.
Ps. Propan-butan jest bezpieczniejszy ale też mniej wydajny.

#6 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 22:56

Cięcie metali zależy do czego potrzebujesz jak do ciecia to propan-butan i tlen duża oszczędność a co chcesz spawać ? jako spawarkę to migomat proponuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Radian

Radian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 23:09

Cięcie metali Acetylen ma ponad 3 krotnie wyższą szybkość spalania od propan-butanu i temp. spalania w czystym tlenie wyższą o 300K - to są zalety, wadą może być cena i dostępność butli. Ciekawi mnie ile tych blach masz do cięcia, że palnik potrzebny...

#8 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 20:02

Cięcie metali do domowego użytku wystarczy propan-butan proponuje sam propan cięcie stali wydajniejsze . w pracy używałem propanu -butanu i cieło się nim sporo blach głównie grubych na mniejsze kawałki takie żeby się zmieściły się na plazmę 1,5 *3 m .palnik, reduktory,węże,bezpieczniki można kupić już za około 600 zł plus butla do tlenu a do propanu pewnie masz w domu

Edytowany przez kamis, 10 grudzień 2011 - 20:08.

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 20:19

Cięcie metali Butle można wynająć/wydzierżawić. Ale trochę kosztuje. Mamy zestaw w firmie i używamy acetylenu i tlenu najlepszy szpitalny ale trochę droższy :D

#10 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 09:47

Cięcie metali trochę ? za techniczny płace 40zł a za medyczny 83 zł . butle czasami można kupić za 100 - 150 zł + tlen

Edytowany przez kamis, 12 grudzień 2011 - 09:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:39

Cięcie metali Ja na twoim miejscu bym kupił zestaw butli acetylen+tlen. Szybko nagrzewa i tnie. W szkole na warsztatach jak cieliśmy to szło jak w maśle:)
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

Dodaj odpowiedź