Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można posadzić ?

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 14 październik 2007 - 19:10

Czy można posadzić ? Mam takie pytanie . Otóż popryskałem pole roundup`em i miałem zamiar posadzić tam ziemniaki . ale kilku rolników ze wsi kategorycznie mówi żebym ,,broń Boże ,, nie sadził tam ziemniaków bo ich nie będzie lub będą ,,chore,, . Wiecie coś na ten temat ? Czy na prawdę po pryskanym polu nie można sadzić ziemniaków?.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy można posadzić ? Dzisiaj, 17:56
  •  

#2 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 październik 2007 - 19:12

Czy można posadzić ? To napisz kiedy pryskałeś to pole i kiedy masz zamiar sadzić ziemniaki?Mam nadzieje że nie w tym roku? :P :P :P

#3 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 14 październik 2007 - 19:15

Czy można posadzić ? pole pryskane było około 25 sierpnia. ale śmieszne.. hahaha :P ale dla formalności- w następnym roku ( kwiecień ) :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 październik 2007 - 19:26

Czy można posadzić ? spokojnie można posadzić, znajomy wypraktykował,iż niszczenie chwastów w ziemniakach glifoganem może być przyczyną,że sadzeniaki słabo wschodzą

#5 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 październik 2007 - 19:31

Czy można posadzić ? Więc powiem że ktoś ci bzdur naopowiadał,że nie wzejdą lub będą chore.Wręcz przeciwnie napewno będą czyściejsze :P Nie rozumiem tych ludzi co tak ci mówią.Ja do przykładu w tym roku też randapowałem ściernisko po pszenicy i za ok. dwa tyg. siałem rzepak i powiem,że jakoś wzeszedł,jest i nie zginął :P teraz jeszcze na dniach opryskałem na choroby i narazie nic go nie bierze :P

#6 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 14 październik 2007 - 19:40

Czy można posadzić ? ale wiesz,. rzepak to nie ziemniaki... Też mi się wydaje że można posadzić i do tego będą czystsze a na słabe wschody lub choroby to nie powinno mieć żadnego wpływu.. ale wolałem sie upewnić , no chyba .że ktoś zna przypadek że jest inaczej... A dlaczego tak mówią to nie mam pojęcia, może mi trochę zazdroszczą tych ziemniaków bo sadzę dość dużo i dobry zysk z tego mam :P.. a do tego jako jedyny we wsi hoduję krowy a jak wiadomo cena mleka wzrasta... :P..

#7 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 październik 2007 - 19:49

Czy można posadzić ? źle to napisałem,chodzi mi o to ,że desykacja ziemniaków może spowodować złe wschody sadzeniaków branych z opryskanej plantacji,natomiast oprysk przed sadzeniem przynosi tylko same korzyści :P

#8 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 październik 2007 - 19:52

Czy można posadzić ? Heh to pewnie ci zazdroszczą!Ja też mam krówki,ale ziemniaków nie sadze ani grama nawet dla siebie!MYśle że jak będziesz sadził dopiero na wiosne to przez pół roku to nie będzie sladu po oprysku a drugie to randap jest środkiem dolistnym więc...a i czy to rzepak czy ziemniaki toć to są rośliny. :P Ja swoje zdanie napisałem,ale niech się wypowiedzą inni zwłaszcza ci którzy się zajmują uprawą ziemniaków,oczywiście jeśli maja ochote. :P
Pozdro.

#9 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 październik 2007 - 19:56

Czy można posadzić ?

źle to napisałem,chodzi mi o to ,że desykacja ziemniaków może spowodować złe wschody sadzeniaków branych z opryskanej plantacji,natomiast oprysk przed sadzeniem przynosi tylko same korzyści :P

Dobrze że to dopisałeś bo nie mogłem zabardzo zaskoczyć o co ci chodzi :P
Słyszałem że to prawda :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 14 październik 2007 - 19:56

Czy można posadzić ? poczytaj na etykiecie-roundup ma krótki czas karencji i krótko zalega w glebie!!!
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#11 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 14 październik 2007 - 20:21

Czy można posadzić ? Ja tam pryskam po sadzeniu (ale przed wschodami) i mam plon ok.30ton/ha. No i plewić nie trzeba.

#12 Share artur120

artur120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo, muzyka szczególnie hause..., a co się będę więcej rozpisywac i tak by miejsca nie starczyło ;o)

Napisany 14 październik 2007 - 21:07

Czy można posadzić ? my z tatą również pryskamy po wsadzeniu i tak jak napisał BUCHAJ przed wschodem a są i u nas tacy co pryszcza jakieś trzy tygodnie przed zbiorem żeby miec pole czyste i powiem że nawet im to się sprawdza
jakby nie było jest bardzo miło ;o)))

#13 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1093 postów

Napisany 18 październik 2007 - 14:17

Czy można posadzić ? no co ty możesz dopiero posadzić w lipcu następnego roku trzeba poczekać aż perz od nowa odbije

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#14 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 18 październik 2007 - 15:39

Czy można posadzić ? Bzdura! U nas po wsadznieu nawet jak zaczynaja wylazic a pole lekko lub mniej lekko zaperzone to w 5 osob przejdziemy po redlinkach (nie ma tego duzo) zeby przysypac te co sie wynurzaja i jazda roundup'em, pole czysciutkie a ziemniaki tego nawet nie czuja

pozdro

#15 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 18 październik 2007 - 18:39

Czy można posadzić ?

no co ty możesz dopiero posadzić w lipcu następnego roku trzeba poczekać aż perz od nowa odbije

jeżeli masz sobie kpić to lepiej sie wcale nie wypowiadaj ..

#16 Share rollek

rollek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 październik 2007 - 19:32

Czy można posadzić ? ja od 3lat praktykuję na ok.2ha oprysk roundapem po sadzeniu ,gdy pierwsze kiełki ziemniaka sa ok2-3 cm pod ziemią.gdy jakis"niecierpliwy "ziemniak wyskoczy to go niestety zniszczy.ale przy normalnej obsadzie niema strat.na wtórne zachwaszczenie stosuję 'sencor'. polecam każdemu niech sprubuje, a już niebędzie inaczej zwalczał chwastów.

#17 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 23 październik 2007 - 22:16

Czy można posadzić ? Rondup działa przede wszystkim na jednoliścienne i na wiosnę ziemniaki można sadzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share rastafarmer

rastafarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 20 luty 2009 - 14:31

Czy można posadzić ? Roundup- glifosat działa tak samo na jednoliścienne, jak i na dwuliścienne. Pali wszystko prócz skrzypu polnego. Ziemniaki można pryskać po posadzeniu ew. jednokrotnym obredleniu do ok. 20 dni po posadzeniu więc jest to idealny, pewny i tani sposób na zwalczanie chwastów. Ogranicza także liczbę chwastów po wyrośnięciu ziemniaków ale wtedy przyda się herbi doglebowo-nalistny. W tych czasach zwalczanie chwastów w ziemniaku to najmniejszy problem, no chyba że się ma zaperzone lub zakwaszone pole pod uprawe.