Zaloguj się, aby obserwować  
gosc1

Czy można posadzić ?

Polecane posty

gosc1    2

Mam takie pytanie . Otóż popryskałem pole roundup`em i miałem zamiar posadzić tam ziemniaki . ale kilku rolników ze wsi kategorycznie mówi żebym ,,broń Boże ,, nie sadził tam ziemniaków bo ich nie będzie lub będą ,,chore,, . Wiecie coś na ten temat ? Czy na prawdę po pryskanym polu nie można sadzić ziemniaków?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

To napisz kiedy pryskałeś to pole i kiedy masz zamiar sadzić ziemniaki?Mam nadzieje że nie w tym roku? :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

pole pryskane było około 25 sierpnia. ale śmieszne.. hahaha :P ale dla formalności- w następnym roku ( kwiecień ) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

spokojnie można posadzić, znajomy wypraktykował,iż niszczenie chwastów w ziemniakach glifoganem może być przyczyną,że sadzeniaki słabo wschodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Więc powiem że ktoś ci bzdur naopowiadał,że nie wzejdą lub będą chore.Wręcz przeciwnie napewno będą czyściejsze :P Nie rozumiem tych ludzi co tak ci mówią.Ja do przykładu w tym roku też randapowałem ściernisko po pszenicy i za ok. dwa tyg. siałem rzepak i powiem,że jakoś wzeszedł,jest i nie zginął :P teraz jeszcze na dniach opryskałem na choroby i narazie nic go nie bierze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

ale wiesz,. rzepak to nie ziemniaki... Też mi się wydaje że można posadzić i do tego będą czystsze a na słabe wschody lub choroby to nie powinno mieć żadnego wpływu.. ale wolałem sie upewnić , no chyba .że ktoś zna przypadek że jest inaczej... A dlaczego tak mówią to nie mam pojęcia, może mi trochę zazdroszczą tych ziemniaków bo sadzę dość dużo i dobry zysk z tego mam :P.. a do tego jako jedyny we wsi hoduję krowy a jak wiadomo cena mleka wzrasta... :P..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

źle to napisałem,chodzi mi o to ,że desykacja ziemniaków może spowodować złe wschody sadzeniaków branych z opryskanej plantacji,natomiast oprysk przed sadzeniem przynosi tylko same korzyści :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Heh to pewnie ci zazdroszczą!Ja też mam krówki,ale ziemniaków nie sadze ani grama nawet dla siebie!MYśle że jak będziesz sadził dopiero na wiosne to przez pół roku to nie będzie sladu po oprysku a drugie to randap jest środkiem dolistnym więc...a i czy to rzepak czy ziemniaki toć to są rośliny. :P Ja swoje zdanie napisałem,ale niech się wypowiedzą inni zwłaszcza ci którzy się zajmują uprawą ziemniaków,oczywiście jeśli maja ochote. :P

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
źle to napisałem,chodzi mi o to ,że desykacja ziemniaków może spowodować złe wschody sadzeniaków branych z opryskanej plantacji,natomiast oprysk przed sadzeniem przynosi tylko same korzyści :P

Dobrze że to dopisałeś bo nie mogłem zabardzo zaskoczyć o co ci chodzi :P

Słyszałem że to prawda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

poczytaj na etykiecie-roundup ma krótki czas karencji i krótko zalega w glebie!!!


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja tam pryskam po sadzeniu (ale przed wschodami) i mam plon ok.30ton/ha. No i plewić nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur120    0

my z tatą również pryskamy po wsadzeniu i tak jak napisał BUCHAJ przed wschodem a są i u nas tacy co pryszcza jakieś trzy tygodnie przed zbiorem żeby miec pole czyste i powiem że nawet im to się sprawdza


jakby nie było jest bardzo miło ;o)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

no co ty możesz dopiero posadzić w lipcu następnego roku trzeba poczekać aż perz od nowa odbije


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Bzdura! U nas po wsadznieu nawet jak zaczynaja wylazic a pole lekko lub mniej lekko zaperzone to w 5 osob przejdziemy po redlinkach (nie ma tego duzo) zeby przysypac te co sie wynurzaja i jazda roundup'em, pole czysciutkie a ziemniaki tego nawet nie czuja

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2
no co ty możesz dopiero posadzić w lipcu następnego roku trzeba poczekać aż perz od nowa odbije

 

jeżeli masz sobie kpić to lepiej sie wcale nie wypowiadaj ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

ja od 3lat praktykuję na ok.2ha oprysk roundapem po sadzeniu ,gdy pierwsze kiełki ziemniaka sa ok2-3 cm pod ziemią.gdy jakis"niecierpliwy "ziemniak wyskoczy to go niestety zniszczy.ale przy normalnej obsadzie niema strat.na wtórne zachwaszczenie stosuję 'sencor'. polecam każdemu niech sprubuje, a już niebędzie inaczej zwalczał chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rastafarmer    0

Roundup- glifosat działa tak samo na jednoliścienne, jak i na dwuliścienne. Pali wszystko prócz skrzypu polnego. Ziemniaki można pryskać po posadzeniu ew. jednokrotnym obredleniu do ok. 20 dni po posadzeniu więc jest to idealny, pewny i tani sposób na zwalczanie chwastów. Ogranicza także liczbę chwastów po wyrośnięciu ziemniaków ale wtedy przyda się herbi doglebowo-nalistny. W tych czasach zwalczanie chwastów w ziemniaku to najmniejszy problem, no chyba że się ma zaperzone lub zakwaszone pole pod uprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj