Polecane posty

micro16    21

Witam Forumowiczow:) jedno pytanie takie drobne do was mam. Napiszcie Czy w seriach np 62XX przedni naped jest zalaczany impulsowo tzn przyciskiem ktory odbija czy takim ktory nie.Bo ja posiadam MF6120 Dynashift i wlaczany jest tym ktory odbija. Chcialbym taki maly szczegol wiedziec bo niestety bede musial chyba usunac komputer i zrobic na krotko:( poniewaz 2 lata temu rewers mi siadl i komputer zalaczal tylko do tylu a teraz ten naped caly czas chodzi i nie da sie go wylaczyc:( czytalem na ten temat i sprawdzalem co moglem ale to raczej bedzie ten komputer. Dzieki Wielkie za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Powodzenia odliczaj czas do awarii! ja bym kompa zrobil i przywrócił mu pełną sprawność te przyciski są impulsowe bo działają na dwie pozycje napęd na raz automat na dwa stały nie rozłacza sie przy 14km/h


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Acha dzieki za informacje :) a co do tej awarii to nie mam obaw bo kolega Jezdzi MF 3050 ponad 5 lat jak ma na krotko i maszyna do tej pory chodzi:) Po zatym Posiadam MF3095 ktory po zniwach tez zostal przerobiony bo komp niestety tez padl, i jak na razie nie ma problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

to wszystko jest do czasu niech przepnie przypadkiem z zająca na żółwia i ine nadąrzy bączków liczyć i trybów na drodze rób jak chcesz w sumie roboty będę miła więcej :lol:


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Tak szczerze jezeli chodzi o mojego MF 3095 to chocby przerzucil przez przypadek to nic mu sie nie stanie, wiem bo juz mi sie tak zdarzylo.Ma jakas blokade tam ze nic sie nie stanie. A kolegi nie wiem czy ma ale w kazdym badz razie tyle jezdzi i nic sie nie stalo po za tym ma w takim miejscu ten przycisk ze ciezko bylo by przez przypadek zmienic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zmienić może i ciężko przez przypadek ale może wystarczy małe zwarcie lub cos w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Byc moze i tak ale juz pare lat tak ma i na szczescie jest wszystko dobrze:) kiedys jak mu sie przycisk zepsul to pamietam ze kable do kupy skrecil i jezdzil tak xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

O co chodzi z tymi dwiema pozycjami? Czy w serii 61XX też tak jest bo mi ostatnio jak nacisnę przycisk od blokady to tylko mignie kontrolka od przedniego napędu i jest tylko blokada na tył włączona a jak jeszcze raz wcisnę to się wyłącza blokada ale za to przedni napęd się włącza i tak na zmianę się włączają i można to wyłączyć tylko przyciskiem od przedniego napędu. Napiszcie proszę jak powinno być dobrze co ma się włączać i czym wyłączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Jutro sprawdze to Ci napisze jak powinno byc :) ale z tego co pamietam to jak nacisniesz ten od blokady to powinien sie wlaczyc przedni naped razem z ta blokada. a jak drugi raz to blokada powinna sie rozlaczyc a naped zostac:)A tym od przedniego powinien CI tylko przedni zalaczac i nic wiecej:)

Edytowano przez micro16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj