Zaloguj się, aby obserwować  
mati200

Czy Belarus 820 da rade

Polecane posty

crvx40    11

na zlozonym moze i podniesie ale na rozlozonym z pelnym siewnikiem zboza zapomnij a i w uciagu lekko mial nie bedzie. Do takiego ciagnika to 2,7m agregat z walem strunowym z tylu siewnik ze skrzynia zasypowa max 200kg.Pozdrawiam

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati200    3

crvx40 to jaki polecasz do ruska agrgat dodam ze rusek jest na krzyżaku

do tego farmarola to jaka moc była by potrzebna?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

powiem tak mialem kiedys MTZ-a 82 moc taka jak w twoim tylko przedni most byl inny kupilismy agregat AGRO-MASZ 2,7 z walem pakera z tylu+poznaniak ze skrzynia zasypowa 150kg to caly zestaw wazyl okolo 1200kg i nie szlo robic tym ciagnikiem z tym zestawem, Przod mial dociazony dodatkowo mial okolo 450kg tak jak ty w standzrdzie i jak podniosles nawet na zlozonym siewniku to nie szlo nawrocic bo przod w gorze , w uciagu dawal z siebie wszystko co mogl dac i nie dalo sie pogonic chodzil 6 na reduktorze na biegach szosowych. podnodnik musielismy wzmoznic zeby podnosil zalozylismy dodatkowy silownik. Chodzil z tym zestawem jeden sezon i poszedl do zyda teraz z tym zestawem chodzi Ursus 1014 ale przydalby sie zestaw 3m. Do swojego szukaj takiego zestawu zeby jego masa+zboze nie przekraczala 1t wtedy moze cos zrobisz. MTZ-y to dobre maszyny ale do lekkich prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

spokojnie... mój 1025 dźwiga agregat ale bronę wirnikową 2,5m z siewnikiem ze zbożem 300kg nawet nie buja go także ty nie masz się o co martwić bo brona wirnikowa jest dużo dużo cięższa a dodatkowo ma wał packera. 820 ma teraz 2 siłowniki i udźwig 4,5 tony także o czym mowa a z uciągiem to nawet nie pytałbym się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Najlepiej spytaj się o wagę tego zestawu o uciąg bym się nie martwił tylko waga i jak podniesie to ewentualnie coś na przodek dasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdzioch87    0

Spokojnie sobie da rade ja swojego próbowałem z takim zestawem ze standardowym obciążeniem z przodu(200kg)próba zakończona powodzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale panowie zauważcie ze ten siewnik jest na redlicach talerzowych więc jest o wiele cięższy. zgodzę się podniesie ale po podwórku i na pusto

zasyp go do pełna i rozłóż i będziesz oglądał gwiazdy z kabiny a nie daj Boże ruszyć.

 

znajomy ma NH 130km 6 garów i ma agregat 3m bierny z hydropakiem a siewnik poloneza i jak na rozłożonym to na polu podczas urwoci przodek podrywa czasami.

ja teraz się waham czy mój MF 6140 pójdzie w biernym 3m z amazonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

taraz mam pytanie czy wy macie lub mielscie mtz-a i robiliscie podobnym zestawem czy mowicie tak bo ktos wam mowil. Mialem mtza i wiem co potrafi jak chcecie naciagnac chlopaka na koszty a pozniej zemste i pomste do nieba ze nie daje sobie rady to mowcie ze sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Kolega ma taki zestaw tylko w agregacie jest wał pacera i chodzi w tym DEUTZ AGROFARM 85 bez problemu.Dodam jeszcze że ten sam zestaw co opisałem pracuje z NH TD 5030.Sam ciągam AGROPLUSEM 85KM zestaw uprawowy 2,7 m w tym że agregat jest talerzowy i waży 1000kg sam(WIĘC jest 2 razy cięższy od normalnego) ,nie mA potrzeby pakowania na uwrociach dodam jeszcze że mam prawie 400kg na przednim TUZ.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

ale to też zależy jakie ma pola u mnie są góry i 1614 stekę a na równym pronar 1025 daje radę napewno musiał byś przód mu dociążyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

tylko ze on chce to ciagac 80 konnym ciagnikiem 3 m jak dla mnie przesada i podnosnik nie da rady

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Mam podobny Ciągnik. Pronar MTZ 82TSA 90KM. W tym roku kupiłem agregat U-S z Agromaszu 3m. Na razie siałem z Poznaniakiem 2.70 ale ze skrzynią przerobioną na 350 kg zboża (mam długie kawałki). Też bałem się o udźwig. Owszem ciągnik podnosi zestaw ale ze zbożem tylko złożony z siewnikiem na górze. Nie jest to wielkim probblemem, bo po prostu dojeżdzam do końca pola i zatrzymując się podnoszę najpierw siewnik potem zestaw. Co do uciągu to ma ciężko ale nie aż tak bardzo. Ja sieję 2 szosową na zwalniaczu. Dodam jeszcze, że mój agregat ma 2 wałki strunowe i wydaje mi się że z Takimi jak ten na zdjęciach, co chcesz kupić to raczej mtz podnieść nie da rady.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja transportowałem także 3m aktywny z amazone talerzowym tylko na przodku miałem 300 kg dodatkowego obciążenia ( obciążniki z przodkiem od t25) mozecie zobaczyć to dociążenie w mojej galeri..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati200    3

spokojnie... mój 1025 dźwiga agregat ale bronę wirnikową 2,5m z siewnikiem ze zbożem 300kg nawet nie buja go także ty nie masz się o co martwić bo brona wirnikowa jest dużo dużo cięższa a dodatkowo ma wał packera. 820 ma teraz 2 siłowniki i udźwig 4,5 tony także o czym mowa a z uciągiem to nawet nie pytałbym się

kolego ale ten nasz mtz ma jeden siłownik o udźwigu ok 3200kg ;)

a zapomniałem dodać ze mamy gleby kl III,IV,V a tereny dosyć równe i gliniaste :mellow:

Edytowano przez mati200

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

twoj mtz nie poradzi sobie z tym zestawem raczej bym sie sklanial na 2.7m bo przy tym 3.0 co chcesz kupic zajedziesz ciagnik przede wszystkim ten tylny wal w agregacie sporo warzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

tak jak mowilem 2,70m z walem strunowym z tylu i caly zestaw + zboze nie wiecej niz 1t bo inaczej nie poradzi sobie a jak nie to cos nabudowanego siewnik na agregat wtedy bedzie blizej ciagnika i co za tym idzie wieksza sila podnoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Dokładnie tak jak mój poprzednik zauważył - każdy podaje udźwig 4,5t - co z tego skoro rozłożony agregat jest dość daleko od ciągnika i tym samym ciągnik ma sporo ciężej aby podnieść taki zestaw Ja mam Belarusa 892 i agregat - siewnik Amazone 3m ale agregat sporo lżejszy bo ma tylko 2 rzędy zębów jak w tym opisywanym i za zębami sporo lżejszy wał składający się z kilku rur naspawanych na obręcze i to już jest za dużo na mój ciągnik bo podrywa przód ale to już przeszłość bo właśnie założyliśmy tura więc obciążenie na przód będzie wystarczające - ten agregat na zdjęciu jest jednak sporo cięższy od mojego więc ja bym odradzał taki zakup Co do uciągu to myślę że z tym sobie poradzi ale z podnoszeniem będziesz mieć problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie we wsi jeździ taki zestaw [tzn Pronar 82A] z takim samym zestawem uprawowo-siewnym i ciągnik podnosi ten zestaw kiedy jest rozłożony, ale ma trochę dodatkowych kg z przodu, nie wiem ile jest w skrzyni nasiennej, ale na III-IV klasie radzi sobie sprawnie z tym zestawem- zasiane jest- jest, ale nie powiem, pola płaskie i myślę że lekkie w uprawie.

Zamiennie zamiast Pronara jeździ Zetor Proxima 85 i też podnosi go rozłożonego z tego co widziałem.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati200    3

To nie wiemy już co o tym mamy myśleć :huh:

Z tatą tak myśleliśmy żeby może tak

do naszego Poznaniaka 3m może skompletować taki

agregat co byście polecali?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

jakiego bys nie kupil to bedziesz mial problem z podniesieniem skoro chcesz do 3m siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no ale bez przesady skoro nawet niech ma udźwigu 3 tony to i tak da radę udźwignąć... Jak będzie miał ciężko to wolniej pojedziesz i po problemie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj