przemal_1989

ursus vs. deutz fahr

Polecane posty

timasz    55

moj znajomy posiadA ZETORA FORTERRE z silnikiem lamborghini ma go z 3 lata i co do silnika nie ma zadnych zastrzezen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Zetor Forterra 11741 ma silnik z montowanych do Lambo silników grupy SDF typ to 1000.6WT1 wysokoprężny z bespośrednim wtryskiem paliwa, przeładowany turbosprężarką, chłodzony plynem, 6cyl. pojemność 6001cm3, moc znamionowa przy prędkości znamionowej wg ISO 2288 - 88KW, pompa wtryskowa BOSCH B412010519, wtryski BOSCH,

 

silnik ten przestał być montowany w Zetorach z powodu nie spełniania norm spalin TIER III a w tym czasie fabryka Zetora zmodernizowała silnik serii 1403 i podniosła moc do 122KM obecnie to on jest montowany w tych ciągnikach i spełnia surowe normy spalin TIER III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Mój znajomy ma 11741 no to jak mi powie ile on pali w porównaniu do mojej 11441 to się za głowe łapie.No i sporo wycieków już ma :D

poprostu jest to nieudany model :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Hmm...wracając do tego porównania: moim zdaniem to zależy do czego będzie uzywany ten ciągnik bo jak tylko do transportu na małe odległości to nawet i ten Ursus wystarczy no ale do długotrwałej orki to po stokroć wole DF, choć zależy jeszcze od roq produkcji i wyposarzenia ! :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze tu rozne wypowiedzi, ze DF to szmelce i niedobre traktory, te wypowiedzi mowia ci ktorzy niemieli stysznosci z tymi traktorami, ja posiadam ten traktor, i mam go nowego juz dwa lata i zadnej awarii:d, Jesli DF silniki byly by szmelcem to by ich nie zakladali do takich ciągnikow jak Fendt:d, bo Fendt jest bardzo dobrą mark,ą, i Deutza silniki sa oszczędne, oszczędniejsze od JD, NH I MF :)

I nie tylko do fendt-ow je zakladaja, tez do innych maszyn i traktorow:d


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

daj polakowi 2 stalowe kule jedną zgubi a drugą zepsuje, tak samo z ciągnikami, maszynami samochodami i wszystkim na świecie, rózne graty maszyny samochody przewineły się przez ręce sam coś kupiłem od znajomego i sprzedałem kilka maszyn znajomym (ostatnio chłodnię do mleka) i jaki człowiek tak się mu maszyna sprawuje, dla mnie chłodnia była już leciwa ale nie sprawiała kłopotów czasami gazu tylko trzeba było dobić, koleś jeszcze ma pretensje że mu gówno orzeniłem bo sie ciągle psuje, tak samo i inne maszyny, jak człowiek jest konkretny ma wszystko w życiu poukładane i sam jest poukładany to i taki nie narzeka że coś jest szmelcem (tzn uznana marka a nie faktycznie jakiś szmelc) a przede wszystkim warto od kogoś takiego kupić jakąś maszynę.

lepiej z mądrym zgubić jak z głupić znaleźć - coś w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Deutza silniki sa oszczędne, oszczędniejsze od JD, NH I MF :)

Skąd te przekonanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przekonanie stad ze ja mam DF, a kumple maja john deer-a, new hollanda, i zetory, i mowią ze duzo pala, w czasie orki np :)


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mało, dużo... bardzo miarodajne :) a mi kumple też mówią różne rzeczy, np. że DF dużo pali :) i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Niema mowy DF pali "mało" i basta! :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Moja 165 pali tyle co Ursus 1634 ;) tylko ze na godzine :) ale zrobi 30% wieciej :)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam DF'a i potwierdzę to pali mało ciągnik 120 koni pali 12-14 litów w zależności od pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ja mam takie zdanie maszyny zagraniczne są super ale polskie to kompletna masakra porównajmy np. DF'a Agrotrona 130 z Ursusem 1634.Niema to jak ciągnik z zagranicy.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Deutz Fahrem ciągam plug 4 skiby obrotowy, a w spolce ursusami 1614 nowymi tez ciagaja 4 obrotową, to ursusy palą 20 litrow na godz a DF pali 12-14litrow na godz:D przy glebacj klasy III, IV, V


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

napisz jakim modelem DF. porównujac to co moze 150KM Deutza i Ursusa to Deutz wypada o niebo lepiiej jednak mniej pali i wecej zrobi. 1634 ma pojemnosc silnika 6,8 l a DF 165 MK3 7,1 niby troche wiecej ale mocy ma ok 30 km wiecej (teoretycznie tylko 15km) a pali to samo bynajmnnie według mnie.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o Agrotrona 130, ma 144 konie i jest porownywalny do ursusa 1614. nawet moze jest ilniejszy od 1614


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

jak sprzedalem 1634 własnie chciąłem sobie kupic agrotrona 140Km miałem wtedy takiego jednego na oku z 97 roku mieka os nowe gumy przedni tuz za 110 ale spózniłem sie poszedł:/ pózniej w tej samej cenie kupiłem 165 mk3. Uwazam podobnie jak ty ze agrotrron 130 moze łeb w łeb konkurowac z polska 6 turbo


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ostatnio robiłem mały test spalania mk3 135, zatankowałem pod korek, podorałem ok 3ha + ok 5km dojazdu w jedną stronę i spalił ok 25l. Agregat trochę za mały do niego bo tylko 2,6m ale prędkość 12km/h i obroty 1600. Myślę, że spalanie wszyło bardzo dobrze ;) Mniej pali i szybciej robi niż zetor 12145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj