Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej napedowy

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:33

Olej napedowy Witam.slyszałem ze jest dobrym rozwiazaniem dolanie benzyny do oleju napedowego w ilosci 5l na 70l oleju napedowego.Czy to dobre rozwiazanie i czy ktos to praktykował?A moze macie inne rozwiazania o ktorych nie wiem .....chetnie poczytam o tym i moze cos innego wybiore.Takie rozwiazanie z benzyna chce zastosowac w zetorze 7340 z 2003r i 3 letniej 110km forterze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej napedowy Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:48

Olej napedowy Czemu ma służyć takie mieszanie on z benzyną ???,chcesz podnieść moc silnika czy o co chodzi ?

Ja słyszałem że kierowcy ciężarówek dolewają benzynę do ON jak są duże mrozy i to podobno pomaga w uruchomieniu silnika w niskich temperaturach .

Takie mieszanie paliw może być szkodliwe dla silnika i lepiej nie eksperymentować z paliwem .

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:58

Olej napedowy hmm - tankuj na pewnej stacji gdzie mają dobre paliwo i już.
Jak bierzemy paliwo dla siebie z shella w mojej okolicy to mam pewność że nie będzie problemów - od 2000r tam tankujemy i nigdy problemów w zimie nie mieliśmy. Natomiast jak jeden pojazd jest tankowany na stacji w gminie to zimą albo trochę benzyny do albo trochę dentauratu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:59

Olej napedowy Są przecież w CPN-ach specjalne dodatki do oleju napędowego zapobiegające wytrącaniu się parafiny.

#5 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 12:10

Olej napedowy benzyna?-jak już to nafta-taniej wychodzi dodatek do paliw przeciw krzepnięciu-20 parę złotych na 1000 litrów.
denaturat jak najbardziej-nie przeciw wytrącaniu parafiny lecz po to by wodę zneutralizować-jakaś kropla zawsze się znajdzie np. z powietrza.

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 grudzień 2011 - 12:54

Olej napedowy benzynę leją kierowcy niektórych ciężarówek - jak skakanka ma juz 1mln kilometrów to jej dodatek nie zaszkodzi.
denaturat - no właśnie jak woda wytrącona przyłapie to jest lipa - ostatnio przeglądałem instrukcję MTZta - zaleca napełnianie baka i utrzymywanie sporej ilości paliwa aby właśnie ta para wodna się nie skraplała.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 12:56

Olej napedowy lepiej kup jakies uszlachetniacze
mieszanie z benzyna nie wyczodzi najlepiej, przetestowalem kiedys na audi, mialo paliwo nie marznac i lepiej palic <_< , efekt byl taki ze musialem dluzej pokrecic po kazdym zgaszeniu silnika, na szczescie bylo malo paliwa w baku,
stanowczo NIE polecam

Polska B

#8 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 07 grudzień 2011 - 13:28

Olej napedowy Żeby lepiej silnik chodził zimą dodaje się nafte w odpowiednich proporcjach. ;)
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#9 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 13:45

Olej napedowy Panowie ja mam takie pytanie. Czy ktoś z was przechowywał ON w dłuższym okresie czasu? Bo ja dwa razy w zbiorniku 1000l trzymałem tak z 5 miesięcy i paliwo sie popsuło :blink: na wierzchu zrobił sie taki klej i paliwo śmierdziało jak jakaś farba albo coś takiego. Na szczęście było już tylko ze 200l ale niestety dwie pompy od ciągników do remontu... Teraz też mam w zbiorniku 300l które ma 3miesiące już zmienia zapach i boje się lać do ciągników. Spotkał się ktoś z czymś takim?

#10 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 13:48

Olej napedowy gdzie ty takie paliwo kupujesz ?? ??
Ja swego czasu kupowałem 2 tys lirtów i miałem prawie na rok i nic sie nie działo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2011 - 13:54

Olej napedowy Nigdy z takim czymś się nie spotkałem, a nie raz stało i rok - zmień dostawcę bo chyba coś kombinuje z tym paliwem.

#12 Share sel

sel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 14:07

Olej napedowy Odnośnie dolewania benzyny do oleju napędowego, to instrukcja mercedesa W 124 zaleca stosowanie dodatku benzyny do ON w czasie dużych mrozów miało to zapobiegać wytrącaniu się parafiny.Stosunek bodajże do 20%, tyle tylko , że tam siedzi rzędowa pompa Boscha.Skoro fabryka znanego producenta zalecała taki dodatek to zapewne wcześniej został on przetestowany. Nie wiadomo jak zniosą to nowe pompy rotacyjne.

#13 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 14:08

Olej napedowy Jak zimowe paliwo to polecam Statoil. Trzeba się tylko dowiedzieć czy mają już w sprzedaży. Ropa prosto z norwegi. Ja zawsze na zimę kupuję 1 beczkę i ciągniki chodzą jak rakieta. Do tego zauważalne jest mniejsze spalanie. W mrozy nie ma problemu z odpalaniem nawet przy -30 stopni. Paliwo zaczyna gęstnieć przy -40 (sprawdzone w zamrażarce :P) Polecam ;)

Edytowany przez Atsihosam, 07 grudzień 2011 - 14:10.

#14 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 14:10

Olej napedowy Trzeci raz tak mi się zrobiło i za każdym razem kupowałem na innej stacji. Ostatnio na lotosie i już zaczyna zmieniać zapach a wcześniej na orlenie. Myślałem że przyczyna może być zbiornik ale tego samego dnia co kupiłem paliwo wlałem w butelkę plastikową żeby sprawdzić czy coś się będzie działo i okazało się że też już zaczyna zmieniać zapach. Nie wiem w czym tkwi problem...

#15 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 07 grudzień 2011 - 14:53

Olej napedowy ozon87@ miałem taki sam problem jak Ty i skutkiem tego było pekniecie wałka w pompie paliwowej w fergusonie,zatarcie pompy w zetore 7211 i bizonie na szczescie tylko foterra sie uchowała. @ zbiorniki 1000 l tak przetesotwałem....wniosek....paliwo wchodzi w reakcje z platkiem z tych beczek jak stoja na słoncu...teraz trzymam paliwo w beczkach 200l ocynkowanych i jest wszystko dobrze.Proponuje dla testu kupic banke 5l taka specjalna do trzymania paliwa np mozna ja kupic w sklepie sthila i wlac tam olej napedowy i potrzymac.JA brałem paliwo z dobrej stacji i zawsze dostawałem swiadectwo jakosci od nich.Nie radze Ci lac tej ropy do ciagnikow bo porpostu pompy bd musiał w najlepszym przypadku czyscic a w najgorszym zatrze Ci sie...proponuje wymienic filtry paliwa(to co w nich zobaczysz moze Cie przerazic tak jak mnie)w zbiornikach paliwa masz pewnie taki brazaowy lepiacy sie nalot...proponuje sprobowac je wymyc jakosc (ja karcherem 2 wymyłem)Dzis zastanawiam sie nad kupnem biornika paliwa takiego specjalnego wraz z dystybutorem.

a jesli chodzi o moj przypadek to własnie chce dolac benzyne do oleju napedowego w zime zeby lepiej sie odpalało ciagnika.piszcie dalej swoje poglady na ten temat.

#16 Share Marcin2601

Marcin2601

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, elektronika, rolnictwo

Napisany 07 grudzień 2011 - 15:33

Olej napedowy Ja osobisćie kupiłem http://allegro.pl/di...1983010679.html . Znajomy od kilku wlewa 5l benzyny na 100 ON i mówi że coś daje.

#17 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 16:18

Olej napedowy

Panowie ja mam takie pytanie. Czy ktoś z was przechowywał ON w dłuższym okresie czasu? Bo ja dwa razy w zbiorniku 1000l trzymałem tak z 5 miesięcy i paliwo sie popsuło :blink: na wierzchu zrobił sie taki klej i paliwo śmierdziało jak jakaś farba albo coś takiego. Na szczęście było już tylko ze 200l ale niestety dwie pompy od ciągników do remontu... Teraz też mam w zbiorniku 300l które ma 3miesiące już zmienia zapach i boje się lać do ciągników. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Mówisz o tych zbiornikach na euro paletach?? Jak tak to one mogą być tego przyczyną...poprostu nie sa przystosowane do przechowywania paliw...Olej napędowy i plastik z tych baniaków tworzy jakąś reakcje chemiczna i dzieją sie takie rzeczy jak mówisz...słyszałem już o takich przypadkach że pompy paliwowe siadaj od trzymania paliwa w tych baniakach :o

#18 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 16:27

Olej napedowy ozon87 trzeba było odrazu pisać ze w mauzerach trzymasz.
Te pojemniki nie są przystosowane do paliw i niewolno trzymać w nich żadnego rodzaju paliwa.
Najlepsze są takie zbiorniki z tworzywa razem z dystrybutorem

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2011 - 18:16

Olej napedowy Ja w tych zbiornikach od lat trzymam olej napędowy po roku, to samo sąsiedzi i nie ma najmniejszych zmian w wyglądzie czy zapachu paliwa, oczywiście nie na żadnym słońcu tylko pod dachem. @ozon87 wyraźnie pisze że wlał paliwo w dniu kupna do butelki i dzieje się to samo, to znaczy że nie jest przyczyną plastikowy zbiornik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 18:22

Olej napedowy Albo butelka jest z tego samego plastiku co zbiornik. Tego też nie można wykluczyć.