Zaloguj się, aby obserwować  
PanJoker

Jaki ciągnik do opryskiwacza 2000-2500L i rozsiewacza 1000kg?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PanJoker    4

Tak jak w temacie potrzebny jest mi ciągnik używany powiedzmy do 45 tys. Najbardziej interesuje mnie marka Renault, ewentualnie jakiś Case ale to ewentualnie. Ukształtowanie terenu mam przeróżne, od dość sporych górek do ładnych płaskich terenów. Fajnie by było gdyby był w stanie pojechać nawet z obciążeniem 1200kg. Interesuje tylko i wyłącznie ciągnik 4cylindrowy. I mocy raczej nie większej niż 95 koni. Czyli ma być nie za duży, ekonomiczny a dźwignąć i pociągnąć swoje musi :)!! Będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie do oprysków i rozsiewania nawozów. Mile widziane jakieś linki z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

u mnie mtz 82ts równe 90km chodzi z opryskiwaczem 3300 litrów i rozsiewaczem nawozów 1000kg wchodzi niema z tym żadnych problemów więc każdy w podobnej mocy niezależnie od marki bedzie dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby przy 1000kg podnosiło przód to by musiał być bez obciążników. U mię podnosi wał po siewny ok 1t i niema szans żeby poderwać przednie koła bo ciężar masz blisko ciągnika podobnie jak z rozsiewaczem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

Nie wiem, czy to cie zainteresuje, ale z czystym sumieniem mogę ci polecić MFa 3070. Idealny do tych prac. Jeśli chcesz renault, to znajomy miał CERESA 95X. 8 miesięcy stała z uszkodzoną skrzynią, i nikt nie chciał tego zrobić, dopiero serwis przyjechał i to zrobił, a naprawa kosztowała powyżej 10 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

mi przód w 82 tsa podrywa dopiero jak załaduję w rozsiewacz 1400kg bez masy rozsiewacza oczywiście. na wiosnę pewnie będzie latał z opryskiwaczem 3800 także i tam powinien dać sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Jest własnie na allegro fajny Ferguson 3065 na wąskich kołach. Badzo fajnie by to wszystko wyglądało i funkcjonowało. Tylko ja do fergusonów to przekonany jakoś za bardzo nie jestem. Chodzi mi o awaryjność :/

 

Mtz raczej odpada chociaż części łatwo dostępne, budowa bardzo prosta co jest jego niewątpliwą zaletą.

 

Case 845xl Raczej też odpada bo wydaje się jakiś strasznie duży i ciężko dostać z jakimiś węższymi oponami.

Co do renóweczki 85.14 to już całkiem całkiem tylko właśnie wolał bym np jakąś 90.34. Poradziła by sobie z takimi rzeczami??

 

Ceres 95 bardzo fajny tylko ze ciut za drogi niestety. Jeszcze jak by taki ciągniczek miał tura to już w ogóle było by bomba :)

 

Znalazłem fajnego Fendta na dość wąskich kołach. Bardzo mi się podoba bo jest ładny ale nie dość że rok 84 a chce za niego aż 43 tys. tutaj link do niego http://otomoto.pl/fendt-306-307-308-309-310-311-lubelskie-A111362.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

To jasne jak słoneczko że widać iż był malowany :) Nie możliwością jest żeby ciągnik z tego roku tak wyglądał :) Ale to akurat nie musi oznaczać że jest w kiepskim stanie :) i o ten mi się podoba no ale to ferguson :/ ale ładny ferguson jak znalazł do takiego rozsiewacza i opryskiwacza :Dhttp://allegro.pl/massey-ferguson-3065-85-km-4-cylind-3050-3070-3080-i1971937144.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

Ten fergusonik jest ZA@@@@@TY. Gdyby nie to, że nie posiadamy na chwilę dzisiejszą tyle pieniędzy, to tata bez chwili zawahania by go kupił. W porównaniu do Fendta, to nie dość, że MF młodszy, to jeszcze tańszy (i jak dla mnie ładniejszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

No bardzo fajny jest ten ferguson to to racja. Tylko powiedzcie mi jeszcze jak z awaryjnością w tym konkretnym modelu??

 

Wszystko ładnie pięknie tyle że z tego co widziałem ten ferguson ma ponad 13tys motogodzin ;|!!!!

Edytowano przez PanJoker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

Mój MF 698, który ma chyba taki sam silnik ma 20000 mtg, i dopiero teraz miał zrobiony silnik. Ten pan co mi robił właśnie mojego, ma MFa 3060, to świetnie mu się sprawuje. Teraz chce kupić drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

No róznie to bywa, jeden może dojechać do tych 20tys a inny już nie bardzo. I czytałem gdzieś na forum że skrzynie są w nich słabe. Ale to też pewnie zależy od tego jak jest dany ciągnik użytkowany bo raczej nic samo z siebie się nie rozpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

O skrzyniach i ja coś słyszałem, ale na 4 znane mi takie MFy w moim regionie tylko jeden miał awarię skrzyni, ale wydaje mi się, że mogła byś ona spowodowana pracą z ładowaczem czołowym, ponieważ ciągnik ten (MF 3080) pracuje z tym ładowaczem od nowości, czyli od roku 1989.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

No to może i mogło mieć to jakiś wpływ. A co powiedzieli byście gdyby do takiego zestawu że np opryskiwacz 2500L lub 3000l i belce 15m podpiąć ciągnik o mocy 110 koni? Na kołach tył 520 a przód 480?? Możecie to sobie jakoś wyobrazić czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

no pewnie że może taki zestaw pracować nawet przy takich szerokich oponach będzie mniejsze koleiny zostawiał na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

hmm... tylko że ten 110 konny jest 6 cyl. i jest dość duży bo to renówka. Wiadomo że lepiej by było gdyby belka w opryskiwaczu przy takich oponach była jak najdłuższa ale 15m mi akurat odpowiada na moje kawałeczki. Tylko nie wiem czy do właśnie tej długości belki będą odpowiadać takie szerokie koła i tak duży ciągnik... Bo wiadomo fajnie by było żeby to nie głupio wyglądało na polu. Może zastosować tutaj jakieś waskie koła takie jak do międzyrzędzi? typu nie wiem 270 tył a przód tak samo 270? Tylko że to dodatkowy koszt :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj