Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka rozrzutnika 3,5t

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:04

Przeróbka rozrzutnika 3,5t Witam. Zbieram się powoli do remontu mojego nieszczęsnego sprzętu i narodził się taki pomysł przerobienia go na 4 łańcuchowy ponieważ na 2 prętach niestety wyginają się pręty, a tak myślę że nie będzie się to zdarzało. I teraz mam taki mały problem nie wiem jaki wałek napędzający kupić na tył, jak to jest zbudowane. Może posiada ktoś jakiś schemat budowy, albo może mi zrobić zdjęcie dobrej jakości Tyłu rozrzutnika.

Dziękuje i czekam na pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka rozrzutnika 3,5t Dzisiaj, 20:08
  •  

#2 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:46

Przeróbka rozrzutnika 3,5t Nie wiem czy warto robić taką przeróbkę ale ja ci nie zabronię więc najlepiej zawieź ten wał do tokarza niech ci zrobi miejsca na kliny i zamontuj dwa dodatkowe koła napędzające łańcuch.

#3 Share zblesiu

zblesiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, majsterkowanie, rolnictwo, maszyny rolnicze

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:58

Przeróbka rozrzutnika 3,5t Według mnie nie opłaca się przerabiać... po prostu wzmocnij to co masz:D a tu masz zdjęcie z otomoto chyba http://photos04.otom...76/A97683_1.jpg

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:00

Przeróbka rozrzutnika 3,5t Dokładnie. Zrobic wycięcia na rolki, prowadzenie pod podłogą i tyle. Lepiej sprawdz gdzie krzywi listwe. Najczęściej na przodzie jak zakręca na górną część podłogi.
KPK Kumurun Team

#5 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:05

Przeróbka rozrzutnika 3,5t wystarczy wzmocnic listwy. plaskownik na sztorc i wytrzyma duzo wiecej

#6 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:11

Przeróbka rozrzutnika 3,5t Jeżeli masz rozrzutnik dwu osiowy to myślę że najlepiej by było pojechać do jakiegoś znajomego który ma rozrzutnik na dwa łańcuchy i pomierzyć czy odległości klinów między burtami i na tryb ciągnący by się zgadzały.
i wtedy kupić wałek ciągnący i napinający tak jak w fabrycznym. myśle że powinno pasować bo wątpie żeby różniły się szerokością

Edytowany przez rafal831, 06 grudzień 2011 - 22:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:21

Przeróbka rozrzutnika 3,5t Hmm po kolei :
Czy warto czy nie warto i tak go będę remontował więc przy okazji to zrobię, niestety dużo towaru wożę nim i nie mam czasu na naprawy.
2. Jak bym miał kogoś znajomego co ma taki rozrzutnik to na pewno bym tu nie pisał.
3. Sformułuje pytanie inaczej:
Czy w rozrzutnikach z 4 łańcuchami wałek na którym osadzone są rolki napędzające, jest wałkiem jednym długim czy składa się z 2 krótkich i po środku łącza się w jakiś sposób?

Link do sklepu gdzie zamierzam kupić:
http://sklep.techrol...ps/category/229

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:30

Przeróbka rozrzutnika 3,5t Na zdjęciu widziałeś rosyjski rozrzutnik który ma jednolity wał ztrzema punktami podporu- łożyska

#9 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:40

Przeróbka rozrzutnika 3,5t Rozrzutniki tego typu są dość popularne więc myśle że napewno coś byś znalazł. a jeżeli nie to popytaj na pobliskich targowiskach lub sklepach z częściami do maszyn. ja kupowałem do swojego jednoosiowego ze 4 lata temu i znalazłem właśnie na targowisku od ręki za nie za duże pieniądze. widze że daleko nie masz tak więc polecam rynek w łowiczu w piątek.
Jeżeli dobrze pamiętam to dwa łańcuchy miały czarna białostocka tyle że starego typu. Miały troche inne zwrotnice i dyszle. ale dokładnych lat produkcji nie znam. tak więc pytaj o to. one miały chyba jeszcze łopatowy roztrąsacz a w nowym typie wprowadzono palcowy tak jak w warfamie

Edytowany przez rafal831, 06 grudzień 2011 - 22:50.

#10 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:45

Przeróbka rozrzutnika 3,5t czyli w polskich jest podobnie no i git a mocowania przód podobnie czy na krótkich ?
ps.

może jeszcze jakieś propozycje co w nim zmienić ?:)

#11 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 15:29

Przeróbka rozrzutnika 3,5t Z tyłu jeden cały a z przodu są dwa wałki i na ich końcu naciagacze idą.
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 07 grudzień 2011 - 21:10

Przeróbka rozrzutnika 3,5t Miałem 1 osiowy z warfamy (2 łańcuchy )teraz mam tandem (4 łańcuchy )i jest różnica w szerokości skrzyni ok.20 cm. Nie wiem jakie łańcuchy miał 2 osiowy , bo jeśli 2 to nie wiem od jakiego miałbyś kupować te wałki ? Jaką masz szerokość skrzyni ?