Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciagnik idealny:)

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 15 październik 2007 - 19:45

Ciagnik idealny:) Silnik- Perkins
Spalanie- T 25
Skrzynia- AutoPowr
Most- Carraro
Wygląd- Fendt, JD
Kabina- z najlepszym komfortem
Cena- Belarus do 60tyś
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciagnik idealny:) Dzisiaj, 01:48
  •  

#22 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 16 październik 2007 - 13:48

Ciagnik idealny:) dla mnie idealny sprzęt to ursus 360 3p tylko jak się zafunduje mu kapitalny remont silnika, szczelną kabine koji, tur 2 i nówki oponki. :)

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2007 - 21:16

Silnik na pewno perkins - lepszego nie ma mało pali gdy ma lekko i jak ciężko też jest oszczędny i jest zrywny ( nie ma takiego muła jak zetory czy c 360)

Co do silnika to się nie zgodzę najlepsze silniki są SisuDiesel ! przy niskich obrotach i dużych przeciążeniach niema efektu krztuszenia się lub innych skutków. Pracowałem każdym z tych silników i obiektywnie mogę powiedzieć że najlepiej pracują silniki Valtry. Tylko dlatego kupiłem Valtre ze względu na silnik, co do funkcjonalności zgadzam się John Deere i Fendt ma lepszą wygodę! Te silniki są najbardziej ekonomiczne i 105KM ciągnik w pługu 5*50cm z 1,5t wałem cambella na górzystym terenie spala niecałe 12 litrów na hektar zaoranego pola!!! (orka wykonywana na głębokość 37cm) Komu perkins tej mocy pociągnie tyle i w takich trudnych warunkach. Jeśli macie ciągnik o tej mocy pracujący z takim pługiem i jest bardziej ekonomiczny to napiszcie!!! Dodam jeszcze że w gruberze Unii Group 3,90m spala 6,5 litra na hektar i to mierzyłem go 3 razy w podobnych warunkach!!! W agregacie 4,60m POM Brodnica spala niecałe 4 litry na hektar!!! Kiedy pierwszy raz pracowałem to myślałem że się czujnik popsuł bo na działce 4ha wskazówka praktycznie nie drgnęła!

Jak perkins ma lepsze osiągi to napiszcie....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 21:32

105KM ciągnik w pługu 5*50cm z 1,5t wałem cambella na górzystym terenie spala niecałe 12 litrów na hektar zaoranego pola!!! (orka wykonywana na głębokość 37cm)

Jeszcze na głowe nie upadłem żeby w to uwierzyć, 105KM z pługiem 2,5 metra na głębokości 37cm ;)

Napisz coś realnego to możemy pogadać :P

#25 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 21:36

Ciagnik idealny:) Nie no śmiech na sali... :) :) ;)

A na przodzie ile masz ton obciążników...??? :) :P :)

hehehe... :P :D

#26 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 21:36

Jeszcze na głowe nie upadłem żeby w to uwierzyć, 105KM z pługiem 2,5 metra na głębokości 37cm ;)

Napisz coś realnego to możemy pogadać :P

Widzę Mirasek że i Ty już nie wytrzymujesz-chciałem też się wypowiedzieć ale przystopowałem-ręce opadają po prostu jak człowiek takie bzdury czyta-zresztą pisze tam kolega o górzystym terenie dodatkowo...

#27 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 21:52

Ciagnik idealny:) OT
Gdyby fantazja (lub głupota?) miała, skrzydła to co po niektórzy szybowali by w chmurach niczym orły ;) :P .

Solidaryzuję się z wami @mirasek, @jaro.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 21:58

OT
Gdyby fantazja (lub głupota?) miała, skrzydła to co po niektórzy szybowali by w chmurach niczym orły :P ;) .

Solidaryzuję się z wami @mirasek, @jaro.

Ja tam wolałbym aby osiągnęli ΙΙΙ prędkość kosmiczną :P

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:04

Ciagnik idealny:) Na przodzie jest łącznie około 450 kG dodatkowych obciążników tylko że płóg jest lekki bo to wersja zagonowa, z zabezpieczeniami na ścinającymi oraz firmy Vogel&Noot, który charakteryzuje się małym oporem roboczym ;) i jak nie wierzycie, że takie spalanie ma Valtra to zapraszam na jesieni przyszłego roku jak będę orać pod gorczycę!!! to się przekonacie na jakiej głębokości pracuje ten pług i jakie spalanie ma ciągnik i niech mi ktoś przyjedzie swoim perkinsem i zrówna się z tym wynikiem!!! NIE MACIE SZANS i wtedy ja będę się śmiał.....!!!!

#30 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:07

Ciagnik idealny:) Po cichu liczyłem że to "błąd w druku" i kolega Marek sie poprawi ale faktycznie rozchodzi sie o ciągnik tej mocy (Valtra 6550)... Jestem załamany... ;)

Edit: Niestety nie mam po co przyjeżdżać bo ani nie podniose ani nie uciągne pługa 5x50 z wałem 1,5t. na takiej głębokości :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:11

Ciagnik idealny:) Ok.-lekki tak ?-no niech będzie-a kto pisał o półtoratonowym wale ?-załóżmy że pług jest aluminiowy ;)-to i tak te 500 kg musi ważyć ...

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:18

Ok.-lekki tak ?-no niech będzie-a kto pisał o półtoratonowym wale ?-załóżmy że pług jest aluminiowy ;)-to i tak te 500 kg musi ważyć ...

Pług VN-Farmer PREMANIT M950 waży 670 kG (ja ktoś nie wieży odsyłam do strony http://www.vogel-noot.info )i bynajmniej nie jest aluminiowy, a wał ciągnę na łańcuchu więc nie podnoszę go nawet na uwrociu!!!

#33 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:20

Ciagnik idealny:) dobra a ja bym chciał chociaż zobaczy zdjęcie tego zestawu bo jak narazie to widziałem tylko ciagnik ;) weź jak możesz zrób zdjęcie tego zestawu w pracy albo coś :P

a ja sie przyłączam do @jaro i @miraska bo mam podobne zdanie jak oni :P

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:27

Ciagnik idealny:) Jak dla mnie ciągnik idealny to Fendt Vario tylko żeby miał cenę Pronara ;) Oszczędne silniki, bezstopniowa skrzynia, trwałość, komfort, wysoka wartość przy odsprzedaży...czego chcieć więcej?

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:32

Ciagnik idealny:) Teraz mam już sprzęt pomyty i pochowany ale postaram się porobić zdjęcia każdego z osobna choć telefonem i zamieścić na Af, ale to już po nowym roku !!! A jeżeli chcecie zobaczyć go w pracy i zmierzyć głębokość i zapotrzebowanie na paliwo to narazie niema szans bo już mam poorane a jedynie pod gorczyce(jako poplon pod buraki) orze tak głęboko bo pod zboża max to 30-27cm

#36 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 16:20

Ciagnik idealny:) Ten ciągnik miałby co robić z pługiem zagonowym 4x35 (4x40)...plus do tego ten ciężki wał oraz górki... ;) :P

#37 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 16:41

Ciagnik idealny:) http://www.agrofoto....lnym-t6096.html

#38 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 08 lipiec 2008 - 17:14

Ciagnik idealny:) silnik-sisu diesel
wyglad-fendt 936
kabina-massey ferguson z serii 7400
spalanie -C-360-3P
most -carraro
skrzynia -bezstopniowa
cena-jak belarus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 03 luty 2009 - 00:54

Ciagnik idealny:) Podzespoły MF'a lu JD wykonane z ruskiej stali no i cena belarusa. no i ciągnik idealny.
Wieczny kawaler ;)

Dodaj odpowiedź