Skocz do zawartości

Zdjęcie

zapinki do pasów

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 luty 2012 - 23:29

zapinki do pasów Witam. Rafftti mam takie spinki jak na pierwszym zdjęciu Alligator RS 125 i mogę powiedziec że są OK ale kupowałem w cenie ok 180 PLN za 1metr (stal galwanizowana) plus koszty przesyłki w tej firmie http://www.interbelt...mechaniczne.htm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zapinki do pasów Dzisiaj, 11:57
  •  

#22 Share kordian

kordian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 23:25

zapinki do pasów Jako, że złączami zajmuję się zawodowo kilka słów wyjaśnienia.

MS25

Jak można przeczytać wyżej opinie są od zachwyconych po mocno wkurzonych.
dlaczego?
Ano dlatego, że MS25 to kompromis który u nie wszystkich się sprawdza.
MS25 - ze stali galwanizowanej - złącze przeznaczone do cienkich taśm gumowych (w ogóle).
Sprawdzi się jeśli chcesz szybko złączyć taśmę, a nie masz innego rozwiązania. - czyli złącze awaryjne
Robisz mało balotów. Ile to jest mało ? to zależy od prasy i wielkości balotów.
Mam klientów którym potrafi się złącze przetrzeć już po 30 ale są i tacy co 3000 zwiją.

Wszystko zależy ... prasa, zgniot, słoma-siano-kiszonka, różnice w długości pasów, "ciężka noga" itd.

MS25 jest tanie i szybkie w montażu - mogą być jednak mało żywotne.

NIE NADAJĄ SIĘ DLA KAŻDEGO!

P.S. MS25 występuje w wersji ze stali nierdzewnej - twardszej.

TITAN05

To jest ZŁĄCZE DLA KAŻDEGO.
Stal nierdzewna - długa żywotność - podwójne mocowanie
Spinka wymyślona specjalnie dla pras zwijających - wytrzymuje duże obciążenia na cienkich taśmach o małych szerokościach.

ma tą niedogodność w porównaniu z MS25, że montuje się za pomocą narzędzia (ok. 400 pln)
no i są droższe (ale tańsze od nierdzewnych MS25!)

Wymienione zostały Aligatory 125
u mnie nazywają się MR2
http://www.mlt.pl/minirecord.html

Sytuacja analogiczna do MS25 - tanie choć montaż podobny do Titana. Ale bez narzędzia można próbować.

Temat pasów i złączy jest bardzo obszerny.

Zapraszam do kontaktu 796 33 00 10

Ja kupiłem metr MS25 i po zrobieniu 300 bel sprawują się super. Przy montażu warto zabezpieczyć końce tego łącznika (linki) jakimś mocnym klejem żeby się nie wysuwała i jest good:)

No właśnie ...
Producent (w teorii) mówi, że linka nie powinna się wysuwać - i najczęściej tak jest.
Jest jednak grupa użytkowników, którym takie coś się dzieje - ciężko powiedzieć dlaczego - może jakieś luzy na pasie w pewnym momencie.

Ciekawy sposób jakub16 - na klej.
inne to:
- rozgniecenie końca
- zgniecenie na końcu pasa podkładki pod śrubę w pół.

Ja na wszelki wypadek daję grubszą linkę.

z tego co widze to twoja prasa to to samo co moja była http://www.agrofoto....6-vicon-rp1281/
tylko w innym malowaniu, a wiec co do spinek to kolego musisz kupic takie ktore beda mogly sie wyginac w poprzek poniewaz te prasy jeden z walkow maja taki "falisty" ktory sluzy do trzymania pasow w "ryzach" i stad spinki np "jd" nie sprawdzaja sie w tej prasie bo sa sztywne a musza byc elastycznie, ten walek widac z przodu prasy.

Słuszna uwaga!
W niektórych prasach mamy do czynienia z tzw. bębnami beczułkowatymi.
i wówczas sztywne złącza lub złącza ze sztywnym prętem będzie się łamać i może uszkodzić pas.

pokaz chociaz zdjecie bo nie wiem jak one wygladaja, jaki juz pisalem musza byc elastyczne zeby sie wyginaly na tym walku
http://www.mlt.pl/na...g2001-foto.html

mysle ze spinka z tej strony by sie nadawala tylko nalezaloby zakladac te elementy z malymi (ok 1-2mm) odstepami tak zeby mialy miejsce manewru i mysle ze bedzie ok. u mnie pasy w wiekszosci byly polaczone drutami.

G2001 są ok nawet na beczułkowatym bębnie, ale ... przetyczka już nie :)
alternatywą do G2001 jest TITAN 05.

po szczegóły zapraszam telefonicznie.

#23 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 20:00

zapinki do pasów No i w końcu ktoś pożądnie wyjaśnił sprawę spinek. Oby więcej takich wypowiedzi na forum!

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#24 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 luty 2013 - 17:36

zapinki do pasów odświeżę troszkę temat
Wałkuje od kilku dni temat spinek, na dzień dzisiejszy Aligatory RS125 wypadają najkorzystniej i tu moje pytanie do kolegów jak te spinki sprawują się w dłuższym okresie użytkowania. Można postawić na pewniaki typu Titan ale cena złączenia jednego pasa o szerokości 160mm to około 100zł. W moim przypadku 12 pasów X 100zł =1200zł za Aligatory zapłaciłbym 480zł. Z powyższym proszę wszystkich którzy mieli jakiekolwiek doświadczenia z tymi spinkami o opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Stasiek30

Stasiek30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 luty 2013 - 22:47

zapinki do pasów Ja mam założone te spinki w prasie john deere 580 i sprawują się bardzo dobrze tylko ja wyrzuciłem te linki łączące a założyłem drut. Bo linka się przecierała i wystawały takie jej kawałki i zawadzały mi siatkę.

#26 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1187 postów

Napisany 06 luty 2013 - 05:57

zapinki do pasów Nie wiem jakby sie sprawowało to w innych prasach, ale w starszych Welgerach spinki są sztywne, jest to zwykły kawałek blachy z powierconymi otworami, w pasie tak samo otwory i jest to skręcane oryginalnymi śrubkami z łamanym pozostajacym niepotrzebnym gwintem. jest to oryginalny sposób Welgera i pasy świetnie sie trzymią po kilkudziesięciu tysiącach bel.

#27 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 06 luty 2013 - 10:55

zapinki do pasów owszem sam mam te spinki w Gallignani i mają tylko 1 wade. Otóż nie składają sie na wałkach i często pas po prostu puszcza. Ale też zależy od pasa. Założyłem 1 taki dość elastyczny i 1500 bel i nic sie nie dzieje, a na twardszych pasach szybciej pas pękał. Ale ich główną zaletą jest to, że są wielokrotnego użytku :D

Edytowany przez rafal4610, 06 luty 2013 - 10:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share eminem

eminem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 20:48

zapinki do pasów

da rade zalozyc te spinki  Alligator RS 125 samemu bez zaciskarki?